Sprawdź nas też tutaj

News

Do Asfalt Records dołączył nowy zespół

Nowy utwór, teledysk i album.

Opublikowany

 

fot. Piotr Kocanowski

Nowy zespół, nowy utwór, nowy teledysk i… nowy album. O the small town kids zrobiło się głośno zanim zaczęło być głośno naprawdę – początkowo dzięki ich talentowi, a ostatnio dzięki asfaltowemu serwerowi Minecraft, za którego pośrednictwem oficjalnie zapowiedziano świeżą krew w szeregach warszawskiej wytwórni. Dzisiaj, pochodzący z Polic zespół oficjalnie zaprezentował swój pierwszy singiel z nadchodzącej już 28 sierpnia, debiutanckiej płyty. Kim są the small town kids?

the small town kids to młody i świeży nie tylko peselami duet stworzony przez Filipa Wojtala i Michała Świdra. Panowie poznali się w liceum w Policach, muzycznie zaś na przeglądach talentów i szkolnych apelach, gdzie grywali razem Metallicę i Imagine Dragons. Wypadkową ich małomiastowych ambicji stał się duet o wielkich, podobnie jak wielkie miasta, możliwościach. Marzeniom szerokim jak czteropasmowe, jednokierunkowe ulice oświetlone nocą nie ustępuje głód związany z pragnieniem kolejnych muzycznych odkryć. Odważnie mieszają gatunki i instrumentarium – raz ukulele i r’n’b, potem nostalgię z trapem. Chcą sięgać wyżej i więcej.

“Miasta Duże i Małe” to próba udowodnienia czegoś nam samym i innym. Wypadkowa brzmień potężnych jak i bardziej przyziemnych. Śpiewamy o młodocianych smutkach i radościach, o tęsknocie za tym, co nigdy się nie wydarzyło. O tym, gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy i gdzie chcielibyśmy być. Jesteśmy młodzi, dopiero zaczynamy i nie wstydzimy się tego – mówią Panowie z the small town kids.

W podróży między wątkami o dojrzewaniu i poszukiwaniu pomaga autorowi samolot. – To motyw, który przewija się przez cały album. Na początku, w “Jak Najdalej” wsiadam i zapinam pasy. W “Trybie Samolotowym” wyłączam się ze świata, zrywam wszystkie połączenia i jestem nieosiągalny. Mam czas na przemyślenie tego, co robię, gdzie jestem i dokąd dążę. W ostatnim utworze, “Przeskok” pytasz mnie, jak mi minął lot. W zasadzie, to często sam sobie zadaję to pytanie – mówi Filip Wojtal, który kompleksowo odpowiada za warstwę wokalną, tekstową i producencką albumu. Warto dodać, że za miks materiału odpowiada Michał Lange, z kolei masteringu podjął się Rafał Smoleń.

Wydawnictwo zapowiada singiel “Jutro” z gościnnym udziałem wokalisty Patryka Dżamana. – To utwór o inspiracji i ambicji. Moja zwrotka otwiera się wizualizacją pokoju nocą z ostrym światłem telefonu podczas pisania tekstu, coś w stylu “nie pójdę spać dopóki tego tekstu nie skończę i tyle”. Od momentu refrenu pojawia się z kolei motyw ambicji. “Udowodnię wszystkim, że się mylili, a pogadamy jak już spełnię to, co sobie postanowiłem” – kontynuuje.

Razem z premierą utworu “Jutro” na kanale YouTube Asfalt Records pojawił się teledysk w reżyserii Wojtka Jeżowskiego. – Najbardziej odjechane wakacje. Była tam też dziewczyna. Dziewczyna, która nie bała się niczego, z którą możesz porozmawiać o wszystkim i która świetnie całuje. Dziewczyna, która miała już kogoś. Pracując nad klipem i słuchając utworu small-town-kidsów przypomniały mi się nieprzespane noce, oczekiwanie na coś magicznego ale w efekcie ulotnego. Wypadkowa euforii i rozpaczy – opowiada reżyser.

Wydawnictwo “Miasta Duże i Małe”, które nakładem Asfalt Records ukaże się 28 sierpnia, już teraz dostępne jest w przedsprzedaży.

Tracklista

  1. Jak Najdalej
  2. Jutro (feat. Patryk Dżaman)
  3. Wiatr
  4. 5 AM
  5. 1995 (feat. •ukeboy•)
  6. Tryb Samolotowy
  7. Voices
  8. Przeskok
  9. Summer (Bonus Track)

12 komentarzy
12 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
dzontrawolta
2 lat temu

CO TO KURWA ZA LACHOCIĄGI? JEBAĆ REDAKCJE

Keke pizdeke
2 lat temu
Reply to  dzontrawolta

Chcialem napisac co to kurwa za pedaly ale w sumie jeden chuj tfuuuuu jebac!

BARRTX
2 lat temu

jebac ich na asfalcie nic nie ma dobrego posdro jebac was tez

ogar
2 lat temu

Dlaczego w Murzyn rekords nie ma zadnego asfalta?

PejaTVN
2 lat temu

„Michał Świder” nazwisko już mówi samo za siebie ,który którego w dupie jebie.

PejaTVN
2 lat temu
Reply to  PejaTVN

dupe*

Cyganskakurewka
2 lat temu

Czyli to wytwórnia dla takich pseudointeligentnych lamusów.

elektryczny PONO
2 lat temu

GAYfriendly

MIToŁADNYCHp0lkach
2 lat temu

Mit o najpiękniejszych na świecie Polkach wziął się z czasów PRL-u, gdzie Polacy jako ogół nie mieli żadnego powodu do dumy (bycie wg propagandy dziennika telewizyjnego jedną z największych gospodarek świata, wysokie miejsce w wydobyciu czarnego złota i wykorzenienie analfabetyzmu nikogo nie napawa dumą), więc wymyślili sobie tą bajkę, aby się dowartościować.
Prawdopodobnie trafiło na kult kobiet, ponieważ katolicyzm w Polsce opiera się w dużej mierze na kulcie jednej z nich.
Wracając do tematu, tamci Polacy, waląc konia do wątpliwej urody rodaczek, nie wiedzieli, że w ten sposób zboostują ego ksiemżniczkom, swoim wnuczkom i córkom oraz nałożą pętlę na szyję swoim synom i wnukom

Odb
2 lat temu

Do Bambus Records dołączył nowy trans

beesha
2 lat temu

ukulele… ku##a…

Popularne