Sprawdź nas też tutaj

Premiery Płyt

Doniu – „Dialogimuzyka”

Opublikowany

 

Doniu „DIALOGIMUZYKA” to przede wszystkim autorski album, przemyślany i dojrzały materiał, którego zawartość powstawała na przestrzeni ostatniego półtora roku. Materiał zaskakuje otwartością tekstów, zastanawia i przede wszystkim odbija od sztampowości rodzimych produkcji,nierzadko realizowanych na kolanie w ciągu kilku dni.

 

To symboliczny powrót do albumu „MonologiMuzyka” z 2004 roku, jednak w tym przypadku teksty nabierają zupełnie innego znaczenia. To rezultaty świadomych wyborów życiowych autora, obserwowanych relacji międzyludzkich i zwykłych życiowych zakrętów. Album, wbrew utartym przez innych standardom, można śmiało określić jako klasyczny „handmade” z uwagi na fakt, iż zdjęcia, koncept okładki,teksty, instrumenty i muzyka wyszły spod ręki autora.

 

 

Na „DIALOGIMUZYKA” usłyszeć można ponadto artystów: Kris z macierzystej ekipy Ascetoholix w numerze „Zostajemy”, rap prosto z Bratysławy który zostawia Moloch w numerze „W górę”  raz chór Gospel Joy. Vito WS w numerze „Horyzont” oraz zgrana szajka znana z projektu „Brudny Zachód” wprowadza koloryt do numeru „Pij i Graj”, a wokalem w dwóch numerach „Świat może stanąć” oraz „Gram na bis” wspomaga Wolf.  Wybuchowa mieszanka sampli, bębnów i oldskulowych Juno oraz Mooga daje barwne tło do prostych historii z życia rapera i producenta, który obecny jest na scenie od ponad 10 lat. Jak sam zapowiada to nie koniec tegorocznych nowości: na ten rok zapowiadany jest również klasyczny projekt Ascetoholix na równą dekadę oraz limitowana EP z jego produkcjami.

TRACKLISTA:

1. Wracam        
2. Na raz        
3. Zostajemy (Feat. Kris)        
4. W trasie        
5. Gram swoje        
6. Miedzy słowami        
7. W górę (Feat. Moloch, Gospel Joy)        
8. Będę        
9. Pisany w kartach        
10. Kilka centymetrów        
11. Świat może stanąć (Feat. Wolf)        
12. Tej        
13. Kasę na dziś        
14. Pij i graj (Feat. Dima, Sykario)        
15. Kurz na półkach        
16. Horyzont (Feat. Vito WS)        
17. Cometzzz (Instrumental)        
18. Gram na bis (Feat. Wolf)

https://www.youtube.com/watch?v=R0ndS3nYWFs

 

 

 
11 komentarzy

11
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
gerwazy

jaram sie

kalwaP choR hceL

Beke kręcisz

Buczer

Doniu nie jest pozerem, który się wozi jak pseudo gangsterzy tylko nagrywa na luzie swoje kawałki, których się nie wypiera po latach, a jeśli ktoś mu naciśnie na odcisk to skończy jak Chałwa, jedynie szkoda mi fanów Chałwy, którzy wmawiają sobie, że nie musi Doniowi odpowiadać chociaż tak naprawdę wiedzą, że Doniu jest zwycięzcą.

LSD

DONIU I RAP? JEMU NIE WYSZLO! PODOBNIE JAK BUCZEROWI, PODEJRZANY O RAP? UNIEWINNIONY!

asdasd

fan chalwy

MałolatIAjron

jest już ta platyna czy nie?

sijulejtermowihejter

KTO TO KUPI OPRÓCZ DONIA I JEGO KUMPLI?

czvzx

Beka ze Doniu zarobil wiecej kasy niz pihuje, chalwy i inne leszcze a przy tym nie musi lizac dupska patusom bez szkoly, ktorym imponuje to ze chalwa swoja stara okradal.

PS: Mordo mordo

myslisz?

Doniu, do gorszego poziomu juz sie nie mozesz znizyc
piona

QRZYSZTOF

WYPAS

ehh

Doniu to zwykły pet nie umie kręcić rapu może niech sie weźmie za disco polo

Popularne