Sprawdź nas też tutaj

Opublikowany

 

Doniu opublikował dzisiaj utwór „Od Urodzenia W Sercach #niepodległa”, który powstał z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Do utworu powstał teledysk, w których wykorzystano jacht klasy premium w barwach narodowych.

Utwór „Od Urodzenia W Sercach #niepodległa” powstał już jakiś czas temu, zdarza się, że piszę utwory, które czekają na swoją publikację kilka miesięcy i więcej. Choć zdarzają się też sytuacje gdy utwór trafia do odbiorcy z dnia na dzień. Nie ma raczej reguły w tej kwestii. Od wielu lat jestem autorem własnych kompozycji i tekstów – nie inaczej jest w tym przypadku.

Utwór mówi o Polsce, o tym że życzymy jej jak najlepiej, nie zważając na przeciwności losu. O tym, że staramy się o nią dbać, wracać do niej nawet z najdalszych wojaży. W tekście nawiązuję do historii naszego kraju i wplatam elementy bliskie sercu każdego Polaka.
W związku z tym że zbliża się setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, chciałem napisać utwór i na swój artystyczny sposób oddać cześć Polakom, którzy o nią walczyli na przestrzeni lat, wskazać kilka momentów przełomowych w naszej historii i jaki miało to wpływ na całe pokolenia. Kluczowym czynnikiem okazał się projekt „I Love Poland”, który scala dla mnie ważne elementy: żeglarstwo, którego jestem entuzjastą – choć pływam tylko na śródlądziu, wolność – której synonimem dla mnie jest morze, promowanie Polski poza granicami kraju, duma z naszych dokonań na przestrzeni dekad oraz nadzieja na przyszłość i kolejne lata w wolnej Polsce.

Twórcy projektu „I Love Poland” zaproponowali mi zobrazowanie utworu „Od Urodzenia W Sercach #niepodległa” klipem z wykorzystaniem jachtu klasy Volvo Open 70 w barwach narodowych, którego kapitanem jest kpt. Jarosław Kaczorowski. Fantastyczna 70 stopowa jednostka przeznaczona do regat oceanicznych jest świetnym motywem przewodnim klipu, głownie z uwagi na metafory użyte w tekście utworu, barwy, przeznaczenie jachtu w celach szkoleniowych i jego misję na wodach międzynarodowych podczas treningów i regat. Klip reżyserował Piotr C. Śliwowski odpowiedzialny w PFN za projekty multimedialne. Świetna atmosfera na planie klipu, słoneczna pogoda na wodach zatoki gdańskiej na pewno przekłada się na cale video – takiego klipu jeszcze nie realizowałem, to bardzo pozytywne uczucie, móc muzyką i słowami wesprzeć tak dobry żeglarski projekt. Stopy wody pod kilem! – komentuje Doniu.

 
7 komentarzy

7
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
marysia

tonący brzytwy się chwyta
doniu ile to już lat kurwa próbujesz xdddd

Majkel

W zalewie tune’ów petarda.
Chade też zjadł.

cydży

to ten wieśniak co wciska kit ze jest poznaniakiem i robi hophopolo

kurt_rolson

Czekam na Donia na trapach a potem Liber z nim w rmx utworu hej suczki z żabsonem na ficie

Frr

trzeba byc niedojebanym umyslowo zeby skupiac sie na tym co za komentujacy pryszczaty anonim jest propsowany a ktory hejtowany. Tak samo jak mozna regularnie tutaj komentowac XD Kazdy kto na glamie napisal wiecej niz 3 komentarze powinien zostac udlawiony gownem administratorow tej strony

HIP HOP

ten serwis sie tak skurwił ze zamiast porządnych graczy promować to wy dajecie goscia ktory ma 162 wyświetlenia XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
albo medusa ani to rap ani to nie podchodzi pod kulturę która nas wychowała
zawieście serwis i zacznijcie zbierać buraki

Syq

Dopiewo Pany

Popularne