Sprawdź nas też tutaj

Premiery Płyt

Duże Pe – „Nowoczesny Hip-Hop vol 1”

Opublikowany

 


 

ODSŁUCH & DOWNLOAD POSZCZEGÓLNYCH TRACKÓW:
soundcloud.com/duzepe

DOWNLOAD CAŁOŚCI:

rapidshare.com(…).rar
www.megaupload.com(…)X5V60
www.fileserve.com(…).rar
www.filesonic.pl(…).rar
hotfile.com(…).html
www.wupload.com(…).rar
depositfiles.com(…)k4cky
www.zshare.net(…)e0d6/
www.uploadhere.com(…)DSFCL
www.uploadking.com(…)KQX15
www.multiupload.com(…)BG9U3

 

 

TRACKLISTA:

0 1. Duże Pe – 1az2wa3rzy (2011 Re-work) / Sidney Samson & Don Diablo – Rise Up
02. Duże Pe – Elo-Kwencja (2011 Re-work) / Foreign Beggars & Noisia – Contact (Video Mix)
03. Duże Pe vs Ravager – Ograniczenia (2011 Re-work) / Jillian Ann and Love & Light – Know Us (Ravager Remix)
04. Duże Pe – Ukojenie (2011 Re-work) / Sub Focus – Could This Be Real? (Drum & Bass Version)
05. Duże Pe vs Moosak – Na Raz (Senk Że Cover) / prod. Moosak
06. Duże Pe – Ostatniej Nocy (2011 Re-work + Mista Pita Intro) / Little Jinder – Youth Blood (12th Planet & Flinch Remix) + Sly & Robbie – Night Nurse Riddim Dub Mix
07. Duże Pe – Spontaniczny Telehon / Pablopavo i Ludziki – Telehon
08. Duże Pe – Przeżyć W Tej Dżungli (ref. Earl Jacob) / Professor Green & Maverick Sabre – Jungle
09. Duże Pe – Dobry Panie / The Streets – Going Thru Hell (Diplo Remix)
10. Duże Pe – Uzależniony (2011 Re-work) / Rusko – Everyday (Netsky Remix)

BONUS:
11. Duże Pe & Filip Rudanacja vs Ravager – CZTERY: GRAMY! / prod. Ravager

 

 

Utwory 05 i 11 oraz wszystkie teksty i wokale zamieszczone na albumie Duże Pe – “Nowoczesny Hip-Hop Mixtape Volume 1” stanowią własność firmy I-N-I, Marcin Matuszewski. Kopiowanie i wypożyczanie albumu lub poszczególnych utworów na użytek własny oraz ich publiczne odtwarzanie (w tym przez internet, radio, telewizję i wszelkimi innymi drogami, które mogą komukolwiek przyjść do głowy) – jak najbardziej wskazane. Wykorzystanie komercyjne – tylko za zgodą właściciela nagrań!

 

 

INFO O PŁYCIE

Ostatnia płyta Dużego Pe „Zapiski z Życia na Terytorium Wroga” ukazała się nakładem prowadzonej przez tego artystę I-N-I ArtAgencji w lutym 2010 roku. Mimo podziemnego charakteru wydawnictwa i niekomercyjnej, klasycznie hip-hop’owej stylistyki, nakład albumu i drugie tłoczenie zostały błyskawicznie wyprzedane. Płyta została też nominowana m.in. do Superjedynki 2010 w kategorii „Album Hip-Hop” a opiniotwórczy potral Porcys.com określił ją jako jedną z najlepszych Hip-Hop’owych płyt 2010 roku, promujący ją singiel „Problemy” umieszczając na 12 miejscu w notowaniu „Singiel Roku”.

Wraz z końcem 2011 roku nadszedł czas na kolejną publikację autorstwa Dużego Pe – dwupłytowy mixtape zatytułowany „Nowoczesny Hip-Hop”. Nagrane na nowo kawałki z wcześniejszych albumów Dużego Pe mieszają się na nim z niepublikowanymi remixami i zupełnie nowymi utworami. Znany z wszechstronności artysta wykonuje na nim totalną stylistyczną woltę względem ostatniego solowego albumu. Podkłady żywcem wyjęte z epoki „złotej ery” hip-hop’u zastąpione zostają przez nowoczesne bity utrzymane w klimatach takich jak elektro, dubstep, drumstep czy drum’n’bass / jungle. Nie zmienia się jedno – niezależnie od stylistyki, Duże Pe 'ujeżdża’ podkłady w sposób, który nie pozwala wątpić że jest jednym z najlepszych krajowych MC.

Premiera mixtape’u „Nowoczesny Hip-Hop vol 1” miała miejsce 21 października 2011 roku – fizyczna wersja przedpremierowa trafiła wówczas do rąk publiki premierowego koncertu promującego ten materiał. W dniu premiery album został też udostępniony do darmowego downloadu na stronie soundcloud.com/duzepe, a jego pełną, fizyczną formę kupić będzie można na imprezach i koncertach Dużego Pe oraz wysyłkowo. Na płycie znajdują się utwory nagrane głównie na 'pożyczonych’ 😉 instrumentalach i pełni ona rolę maxi-singla promującego „Nowoczesny Hip-Hop vol 2”.

Premiera mixtape’u „Nowoczesny Hip-Hop vol 2” przewidziana jest na dzień 22 listopada 2011 roku – ukaże się on nakładem wydawnictwa My Music i dostępny będzie w dobrych sklepach muzycznych na terenie całego kraju. Na drugim krążku „Nowoczesnego Hip-Hop’u” tło do nawijek Dużego Pe tworzyć będą wyłącznie autorskie podkłady, stworzone przez grono utalentowanych krajowych producentów (m.in. Kwazar / Respecta Kru, Sulphur Phuture, 1000 BPH, P.A.F.F., Ravager, Substacja, Moosak…).

Pierwszym utworem promującym mixtape „Nowoczesny Hip-Hop” jest przygotowany wraz z bydgoskim producentem o pseudonimie Moosak cover „Na Raz” – znanego utworu legendarnego panamskiego boysbandu 😉 Senk Że.

Teledysk towarzyszący utworowi Duże Pe & Moosak – Na Raz (Senk Że Cover) obejrzeć można pod adresem youtu.be/IVzXOtHSHUY?hd=1

 

TWÓRCY:

Tekst / MC’ing:
Marcin 'Duże Pe’ Matuszewski (01 – 11)

Oryginalne wersje tekstów utworów 01 i 03 pochodzą z albumu Duże Pe + IGS + DJ Spox – „Sinus” (UMC, 2004)
Oryginalna wersja tekstu utworu 02 pochodzi z utworu Duże Pe & Ajron – Elo-kwencja (Demo, 2001)
Oryginalne wersje tekstów utworów 06 i 10 pochodzą z albumu Cisza & Spokój – „Cisza & Spokój” (ToSieWytnie, 2006)
Oryginalna wersja tekstu utworu 04 pochodzi z albumu Duże Pe – „Zapiski z Życia na Terytorium Wroga” (I-N-I ArtAgencja, 2010)
Oryginalna wersja tekstu utworu 05 pochodzi z albumu Cinq G – „P.I.Ę.Ć.G.I.E. Panama” (Funkydub, 2004)
Utwór 07 jest parafrazą utworu Pablopavo i Ludziki – „Telehon”
Utwór 08 jest parafrazą utworu Professor Green & Maverick Sabre – „Jungle”
Oryginalna wersja tekstu utworu 09 pochodzi z albumu Holdcut – „Inept Vision 2” (Cut-Orgia, 2009)

 

Muzyka / Produkcja / Instrumenty:
Sidney Samson & Don Diablo (01), Noisia (02), Jacek 'Ravager’ Siedlaczek / Jillian Ann and Love & Light (03), Sub Focus (04), Błażej 'Moosak’ Panas (05), Little Jinder, 12th Planet & Flinch (06) Sly & Robbie (06), Piotr 'Mista Pita’ Zabrodzki (06 – Intro), Vitalis Popoff (07), Blue Bear of True Tiger (08), The Streets / Diplo (09) Rusko / Netsky (10), Jacek 'Ravager’ Siedlaczek (11)

 

Dodatkowe instrumenty / Dodatkowe Wokale:
Zbigniew 'Zbylu’ Sarnowski – dodatkowe ścieżki perkusji (04, 06, 08, 09, 10)
Jakub 'Earl Jacob’ Sadowski – śpiew, bck vox (08)
Filip 'Rudanacja’ Antonowicz – MC’ing (11)

W utworze 04 wykorzystano ścieżkę skreczy z oryginalnej wersji utworu „Ukojenie”, której autorem jest Piotr 'DJ Ike’ Zawałkiewicz

Zbigniew 'Zbylu’ Sarnowski @ NADstudio, Warszawa [https://nadstudio.pl] (01 – 11)

Zbigniew 'Zbylu’ Sarnowski @ NADstudio, Warszawa [https://nadstudio.pl] (01 – 11), Jacek 'Ravager’ Siedlaczek (03, 11), Błażej 'Moosak’ Panas (05), Marcin 'Kwazar’ Cisło (05)

Zbigniew 'Zbylu’ Sarnowski @ NADstudio, Warszawa [https://nadstudio.pl] (01 – 04; 06 – 11)

Marcin 'Boomer’ Antonowicz [boomer@czekit.com]

 

 

 


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

Premiery Płyt

Young Igi „Ekskluzywny głód”

Raper stworzył album w 100% zgodny ze swoim spojrzeniem na rap.

Opublikowany

 

Przez

Young Igi "Ekskluzywny głód"

Data premiery: 24.05.2024

Bogatszy w nowe doświadczenia i środki wyrazu, ale jak zawsze melodyjny i skupiony na autorskiej wizji muzycznej. Young Igi prezentuje “Ekskluzywny głód”, czyli najbardziej dopracowany album w swoim dorobku. Przy wsparciu gwiazdorskiego duetu producenckiego Sergiusz & 2K artysta stworzył album w 100% zgodny ze swoim spojrzeniem na rap. Przed Wami Trappist nowej ery, czyli mocne nawiązanie do artystycznych korzeni Igiego.

Young Igi – artysta pochodzący z Gdyni, urodzony w 1999 roku. Jest jednym z najbardziej wpływowych i odnoszących sukcesy młodych polskich artystów ostatnich lat. Artysta jest znany z chwytliwych tekstów przepełnionych porównaniami i dwuznacznymi wersami w połączeniu z charyzmatycznym głosem oraz świetnym wyczuciem bitu.

Swój pierwszy legalny album nagrał przed ukończeniem 18 roku życia. Jego debiutancki album pt. Konfetti miał premierę 19 października 2018 roku i dotarł na 6 miejsce OLiS. W 2019 roku Young Igi dołączył do Def Jam Recordings Poland, gdzie wydał studyjny longplay „Skan Myśli”, który osiągnął status złotej płyty.

W 2021r, wraz z Oki i Otsochodzi, Young Igi stworzyli super grupę OIO, ich wspólna płyta okazał się hitem na polskim rynku muzycznym, każdy singiel zdobył miliony wyświetleń oraz odtworzeń, większość singli i sam album pokrył się potrójną platyną.

W 2022 od Igiego otrzymaliśmy dwa albumy „amfisbena” w duecie z Żabsonem który otrzymał status platynowej płyty oraz kolejny solowy album w dyskografii „Notatki z Marginesu” który pokrył się złotem.

Przełomowe projekty lubią ciszę. Wie o tym Young Igi, który po wydaniu “Zapisków z Marginesu” skupił wszystkie siły na płycie, która w 100% urzeczywistni jego wizję rapu. Reprezentant składu OIO połączył siły z teamem producenckim Sergiusz & 2K i zapowiedział nowy solowy album „Ekskluzywny głód” jako swoje opus magnum.

Preorder

Limitowany zestaw preorderowy zawiera specjalną okładkę, pakiet wlepek oraz bonus tracki.

Tracklista

Na razie brak informacji.

Artykuły

 1. Young Igi wydaje nową płytę


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Premiery Płyt

Guzior „G”

Czwarty solowy album rapera.

Opublikowany

 

Przez

guzior g

Data premiery: 24.05.2024

Przez blisko dekadę swojej kariery Guzior zdążył przyzwyczaić słuchaczy, że za każdym razem, gdy znika z radaru, powraca z materiałem, którym wymazuje wszystkie znaki zapytania powstałe w okresie nieobecności.

„G” to czwarty solowy album Guziora złożony z kilkunastu nowych utworów powstałych w ciągu minionych trzech lat. Lista utworów i gości liczy sobie najwięcej pozycji ze wszystkich dotychczasowych albumów artysty – pojawiają się na niej także postaci, z którymi raper jeszcze nie współpracował. Sam główny bohater daje się poznać słuchaczom z nieco innej perspektywy. Jedno pozostaje niezmienne, z charyzmą i lekką nutą arogancji wypluwa z siebie bezkompromisowe linijki przepełnione porównaniami i follow-up’ami.

Projekt graficzny albumu wyszedł spod rąk OSOM Studios; z kolei autorem zdjęć, w tym zdjęcia okładkowego, jest Karol Grygoruk. Album trafi do sieci i na sklepowe półki 24.05.2024 roku. Jest to pierwsze w pełni solowe wydanie labelu EVILTWIN. Za dystrybucję odpowiada Sony Music Entertainment Poland.

Preorder

Edycja limitowana zawiera:

 • zmienioną poligrafię
 • wlepki
 • dostęp do niepublikowanych materiałów

Tracklista

Na razie nieznana.

Artykuły

 1. Guzior i Kuban łączą siły. „Słucham już inaczej rapu, śmieszą dissy”


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Premiery Płyt

Kali & Sir Mich „Zapiski z Landary”

Album zrealizowany w mobilnym studiu.

Opublikowany

 

Przez

kali zapiski z landary

Data premiery: 04.04.24

Znudzeni rutyną stacjonarnej pracy w studio, Kali & Sir Mich wyruszyli w podróż w poszukiwaniu inspiracji. W luksusowej przyczepie kempingowej, powstaje mobilne studio nagrań – Landara. Efektem trwającej prawie rok pracy, jest dwupłytowe wydawnictwo pt: „Zapiski z Landary”, będące swoistym ukoronowaniem dwudziestopięcioletniej drogi artystycznej Kaliego.

W czasie swej muzycznej podróży, Kali & Sir Mich postawili na totalną wolność artystyczną, którą w spójną całość łączyły trzy wytyczne:

Cel – stworzenie dwudziestu pięciu utworów podczas cyklicznych dwudniowych sesji w mobilnym studio Landara

Koncepcja – totalny spontan. Bez pozwoleń. Bez wcześniejszego przygotowania tekstów i muzyki. Gotowy w dwa dni utwór, totalnie od zera.

Miejsca – specjalnie wyselekcjonowane miejsca na mapie Polski, które ukształtowały Kaliego jako człowieka i artystę

Ludzie – rapowe persony i żywe legendy mające wpływ na rozwój stylu Kaliego

 • Jak artyści poradzili sobie z przeciwnościami losu oraz presji czasu?
 • Czy Kali & Sir Mich pomimo ekspresowego tempa pracy, podołali stworzeniu dzieła godnego ich wcześniejszego dorobku?
 • Czy udało się wtoczyć Landarę na zatłoczoną plażę w Świnoujściu?
 • Czy studyjna przyczepa zdołała przecisnąć się przez ciasną bramę legendarnego Hemp Szopu?
 • Czy dawni sąsiedzi Kaliego nadal lubią go na tyle by użyczyć mu prądu?
 • Jak skończyło się odjechanie ze stacji benzynowej bez zapłacenia rachunku za paliwo?

O tym wszystkim i o innych przygodach artystów, dowiesz się już 4 kwietnia, z samego albumu oraz dedykowanego, obszernego dziennika z podróży autorstwa Kaliego.

Tracklista

Na razie nieznana.

Artykuły

 1. Kali nagrywa z Hemp Gru. Wilku, Bilon i Żary na mikrofonie


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Premiery Płyt

KęKę „4:01”

Kolejny solowy album radomskiego rapera.

Opublikowany

 

kękę 4 01

Data premiery: 06.2024

„4:01” to solowy album KęKę, którego premiera odbędzie się w czerwcu 2024 roku. Album w preorderze jest dostępny na stronie wytwórni Takie Rzeczy Label. Płyta w wersji deluxe kosztuje 59 zł.

Zawartość i tracklista będą odsłaniane stopniowo.

Tracklista

Na razie nieznana.

Artykuły

 1. KęKę ma kryzys twórczy. Nowej płyty na razie nie będzie


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Premiery Płyt

Kuban „Spokój”

Druga płyta rapera w Opoczna.

Opublikowany

 

Przez

kuban spokój

Data premiery: 24.02.2023

„Gdzie jest Kuban?” – o tym, jak wyjątkowym zjawiskiem na polskiej scenie jest raper z Opoczna, niech świadczy to jedno pytanie masowo zadawane przez ostatnie lata na różne sposoby w komentarzach na YouTube i mediach społecznościowych. Po latach wyczekiwania, Kuban prezentuje album „Spokój”.

Premierę albumu poprzedziła seria działań promocyjno-marketingowych. Najpierw fani wypatrzyli Kubana jako dźwiękowca podczas wywiadu w największym portalu informacyjnym w kraju. Następnie w mieście rapera pojawił się ogromny billboard z QR kodem. Link prowadził do nagrania, w którym pojawiają się Żabson i aktor Mirosław Zbrojewicz. Ten sam billboard pojawił się również w centrum Warszawy.

Kuban ceniony jest przez fanów i dziennikarzy za naturalny luz i styl. Z pierwszymi publikowanymi utworami zaczął być wymieniany razem z Quebonafide i Kubą Knapem jako największa nadzieja polskiego rapu. Wydanym w 2014 roku „Co za mixtape” otworzył nowy rozdział w historii rodzimego hip-hopu. Dziś wydawnictwo w wersji fizycznej jest mocno poszukiwanym krążkiem. Legalny debiut Kubana – album „Myślisz jeszcze” (2017), premierowo trafił na podium zestawienia OLiS i pokrył się złotem.

Tracklista

Na razie nieznana.

Artykuły

 1. Kuban w Onet.pl to nie przypadek, tylko promocja powrotu


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Premiery Płyt

Taco Hemingway, OIO i CatchUp „Club2020”

Gwiazdorski projekt.

Opublikowany

 

Przez

club2020

Data premiery: 10.03.2023

„Club2020” to wspólny projekt Taco Hemingwaya, Okiego, Young igiego, Otsochodzi i CatchUp’a, czyli reprezentantów warszawskiej wytwórni 2020.

Pierwszy drop albumu – ograniczony do 2020 egzemplarzy – dostępny będzie do wyczerpania zapasów za kwotę 79 zł. Następna partia trafi do sprzedaży w drugiej połowie stycznia, ale wcześniej na YouTube 2020 trafi pierwszy odcinek serialu dokumentującego prace nad club2020. Seria utrzymana w konwencji behind the scenes będzie bezprecedensową okazją, aby przyjrzeć się z bliska zakulisowym pracom wszystkich zaangażowanych w projekt artystów.

Premiera pierwszego odcinka planowana jest na 16 stycznia. Trzy dni później do sieci trafi drugi singiel club2020 z udziałem m.in. duetu Dwa Sławy, natomiast 26 stycznia słuchacze będą mieli okazję poznać “Przypływ” nagrany wspólnie przez Aviego, Oskara83 (PRO8L3M) oraz Grubego Mielzky’ego. Oficjalna data premiery całego albumu to 10 marca.

Tracklista

Na razie brak informacji

Artykuły

 1. Taco Hemingway, OIO i CatchUp – ruszył gwiazdorski projekt


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: