Sprawdź nas też tutaj

News

ELDO: „ZROBIŁBYM KOLACJĘ A. KWAŚNIEWSKIEMU”!

Opublikowany

 

„Głosowałem na niego w wyborach prezydenckich. Uważam, że to jest odpowiedni człowiek którego naprawdę wpuściłbym do domu, zrobiłbym mu dobrą kolację” – takie wypowiedzi, ponad dekadę temu padały z ust Eldo.

Eldo jest raperem stroniącym od mainstreamu, jest także zadeklarowanym muzłumaninem. Jeden z naszych użytkowników przesłał archiwalny wywiad z Eldoką, którego raper udzielił nieistniejącemu już programowi TVP „Polaków Portret Własny”.

 

Wywiad pochodzi ze strony itc.com.pl/ppw

Cześć, witam serdecznie w programie Polaków Portret Własny, jestem Eldo z zespołu Grammatik i gram od 97 roku.

Jeśli musiałbyś założyć partię polityczną, to jaka to by była partia, jaką by miała nazwę i jakie byłoby jej hasło?

Jak byłem młodym człowiekiem, który jeszcze był jakimś tam idealistą to należałem do organizacji młodzieżowej Polskiej Partii Socjalistycznej jeszcze byłem w jakiś sposób lewicowo nastawiony również przez to, jak mnie tata wychował, bo to on raczej wpajał we mnie te wszystkie raczej socjaldemokratyczne ideały. Nie mam jakiegoś takiego zboczenia lewackiego bardzo, więc na pewno byłaby to partia, która by dbała o ludzi w jakiś tam sposób i starała się pogodzić to, co jest- kapitalizm z jakąś formą państwa wobec niektórych bo jak wiadomo nie wszyscy są w stanie sobie poradzić nie wszyscy są aseratywni, nie wszyscy są mili, ładni i mają szczęście w życiu, niektórym się nie udaje i takimi ludźmi należałoby się opiekować. No nie wiem ja nigdy nie byłem dobry w wymyślaniu żadnych haseł więc nie podejmowałabym się, po prostu jakiegoś wymyślania. Pewnie zatrudniłbym jakiegoś specjalistę od tego, który by mnie ubrał w niebieska koszulę i wymyślił piękne hasło. Ale tak to wydaje mi się, że no nie ja osobiście jakoś staram się być jak najbardziej daleko od polityki. Nie uważam, że to jest jakaś czysta rzecz, wydaje mi się, że to jest brudzenie sobie na wzajem rąk pod pozorem jakiejś pracy dla ludzi a w Polsce na razie to wygląda jakoś nie wiem, praca dla samych siebie tylko.

 

Czego nigdy nie wybaczysz elitom rządzącym?

     Kiedy widzę, że sprawa oczywistego procesu o łapówkę staje się jakąś karta przetargową panów, którzy chcą wypromować swoje twarze biorąc udział w tej komisji śledczej. Kiedy tej sprawy nie można załatwić przez pół roku i przez następne 10 lat też pewnie jej nikt nie załatwi i wiadomo, że wszystkim się upiecze, to tak naprawdę człowiek wtedy traci wiarę w elity. Ja naprawdę nie jestem za tym żeby z kolei opalony w czerwono białym krawacie Andrzej Lepper doszedł do władzy, bo to będzie najstraszniejsza rzecz jaka się może Polsce przydarzyć. Ale naprawdę przestałem od jakiegoś czasu aktywnie w tym uczestniczyć, aktywnie to obserwować, po prostu trochę mnie to brzydzi.

 

Wyobraź sobie że jesteś premierem i właśnie wygłaszasz swoją pierwszą mowę, jak się będzie ona zaczynała(4 pierwsze słowa)?

     Wydaje mi się, że na pewno byłbym, zacząłbym od prostego weźmy się do roboty i zszedłbym z mównicy, bo uważam, że wszystkie takie krasomówcze popisy kolejnych przedstawicieli władzy nic nie przynoszą. Wydaje mi się, że ci ludzie powinni po prostu zakasać rękawy i zabrać się do pracy, a nie opowiadać historie, które nie mają później przełożenia na rzeczywistość.

 

Jeśli byłbyś premierem, co byś zrobił?

Górnicy się na mnie obrażą ale na pewno bym to zrobił tak jak Margaret Tatcher z Wielkiej Brytanii której wyszło to na dobre, zamknął wszystkie nierentowne przedsiębiorstwa, bo przecież w ekonomii wszystko musi chyba niestety wyjść na plus a nie można ciągle do wszystkiego dokładać. Więc to by była rzecz z którą na pewno bym chciał sobie poradzić oczywiście zapewnić tym ludziom jakąś inną pracę, emerytury pomostowskie takie rzeczy. Ale zlikwidować to i wybudować autostrady, to jest też ważna rzecz, bo jak jeździmy gdzieś na koncerty samochodem i trzeba się spieszyć to jest straszna rzecz jadąc jednopasmową drogą na której wlecze się przed tobą furmanka, a jest to droga międzynarodowa albo krajowa jakaś taka większa. Więc wydaje mi się, że jest mnóstwo rzeczy do roboty ale ja bym zajął się najpierw tymi dwoma pewnie. Minister Pol na spotkaniu z przedstawicielami młodego biznesu w Toruniu powiedział takie zdanie, W Polsce nie ma potrzeby uruchamiania szybkich, tanich linii lotniczych i autostrad bo nikt z tego nie korzysta. Wstał koleś i mu w twarz powiedział panie ministrze nikt z tego nie korzysta, bo nie można z tego korzystać jakby było to wszyscy byśmy zaczęli, no nie oszukujmy się za 400 zł do Londynu to lepiej niż za 1500 nie i do Łodzi w godzinę to lepiej niż w dwie.

 

Któremu z polityków powierzyłbyś swoje pieniądze?

Na pewno byłby to Aleksander Kwaśniewski, głosowałem na niego w wyborach prezydenckich. Uważam, że to jest odpowiedni człowiek którego naprawdę wpuściłbym do domu, zrobiłbym mu dobrą kolację, porozmawiał z nim, a zdarzyło mi się to zrobić kiedyś, dwukrotnie rozmawiałem i naprawdę odniosłem fantastyczne wrażenie. Jest to ciepły, serdeczny człowiek który moim zdaniem jest ogromnym fachowcem i jednym z najlepszych ludzi na ten urząd, który sprawuje i na pewno bez wahania oddał bym mu moje oszczędności.

 

Dzięki którym cechom charakteru mógłbyś być dobrym prezydentem, a przez które nie mógłbyś?

Jestem zbyt leniwy, więc na pewno byłbym kiepskim prezydentem, poza tym nie jestem osobą, która łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi, więc tu na pewno odpadałoby od razu, wszyscy by mnie uznali za niesympatycznego gbura i na pewno by mnie nie wybrali. Ale wydaje mi się, że mam jakąś taką wrażliwość i w ten sposób bym starał się na tym urzędzie znaleźć miejsca, w które trzeba by było pojechać, żeby komuś pomóc, czy rzeczy które by można było załatwić. Chyba to.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Mata z pierwszym podwójnie diamentowym rapowym albumem w Polsce

Ogromna ilość sprzedanych płyt przez Młodego Matczaka.

Opublikowany

 

mata podwójna diamentowa płyta

Przez jakiś czas o Macie nie było tak głośno, co kontrastowało z szumem, jakim wywoływała jego postać w zasadzie od momentu debiutu. Raper otrzymał już dwa diamentowe wyróżnienia za „100 dni do matury” oraz „Młodego Matczaka”. Dziś poinformował, że do grona jego sukcesów dołączyło kolejne.

„Młody Matczak” sprzedał się w ilości 300 tysięcy egzemplarzy, a w związku z tym w ręce artysty trafiła podwójnie diamentowa płyta. Jest to pierwsze tego typu wyróżnienie dla rapera w Polsce – choć obserwując muzyczne trendy, zapewne nie ostatnie.

Całkiem możliwe, że niebawem doczekamy się kolejnego albumu od Maty, który będzie stanowić kontynuację nagrodzonej płyty. Młody muzyk zasugerował taką możliwość poprzednim postem na Instagramie o czym pisaliśmy na łamach naszego portalu kilka dni temu. Wzmożona aktywność w mediach społecznościowych zwiększa szansę na premierę nowej muzyki.

“Młody Matczak” to druga płyta Maty, która ukazała się 1 października 2021 roku i już w preorderze osiągnęła status podwójnej platyny. Pierwszym singlem promującym nowe wydawnictwo była “Patoreakcja”, szeroko komentowana ze względu na mocne wersy artysty, nawiązujące do reakcji ludzi na utwór “Patointeligencja”. Nowym hitem lata, już od pierwszych dni od premiery, stało się „La la la (oh oh)” z udziałem White’a 2115, a kolejny singiel “Papuga” z gościnnym udziałem Quebonafide i Malika Montany bardzo szybko zdobył miliony wyświetleń na YouTube. Z perspektywy czasu, największy sukces odniósł jednak utwór “Kiss Cam”, który przekroczył niebotyczną granicę 100 milionów odsłuchów na Spotify oraz znalazł się na liście Billboard 200 Excluding US, jako pierwszy polskojęzyczny utwór w historii.

Po premierze pełnego albumu “Młody Matczak”, krążek nie schodził z notowania OLiS przez 22 tygodnie i stał się najczęściej słuchaną polską płytą na Spotify w 2021 roku. Wydawniczy fenomen “Młodego Matczaka” potwierdza również historyczny, koncertowy wyczyn Maty. Zaledwie dzień po premierze albumu, na warszawskim lotnisku Bemowo odbył się pamiętny występ artysty, który zgromadził ponad 40 tysięcy osób. Do dzisiaj jest to największy solowy koncert rapowy w Polsce.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Kendrick Lamar żąda, żeby Drake oddał mu pierścień Tupaca

„Może okażę ci jeszcze trochę szacunku”.

Opublikowany

 

Przez

drake kendrick lamar

Strzały w beefie Kendricka Lamara z Drake’iem nie cichną. Tym razem K.Dot zażądał, aby jego oponent z Toronto oddał mu pierścień Tupaca Shakura, który kupił w ubiegłym roku za 1 milion dolarów.

Kendrick Lamar podczas jednego z ostatnich występów założył outfit inspirowany Shakurem i zwrócił się w numerze do Drake’a. Jeżeli ten odda mu pierścień Tupaca, wtedy Lamar nabierze do niego trochę szacunku. Ponadto K.Dot zagrał aż czterokrotnie diss „Not like us” wymierzony w Drake’a.

– Oddaj mi pierścień 2Paca, a może okażę ci jeszcze trochę szacunku – nawinął w LA.

Pierścionek Tupaca, który został zaprojektowany przez samego zmarłego rapera i noszony przez niego między innymi na Video Music Avards (VMA) w 1996 roku – jest obecnie uznawany za najważniejszy artefakt hip-hopowy, jaki kiedykolwiek sprzedano na aukcji.

Poniżej wideo:


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Nas: „Ten film rozprzestrzenił rewolucję kultury hip-hopowej na świecie”

Raper chce przenieść kultowy film na deski teatru.

Opublikowany

 

nas

Raper Nas ma zamiar przenieść na Broadway kultowy film „Beat Street”, czyli „Rytm ulicy” (1984), który miał ogromny wpływ na kulturę hip-hopową w Stanach i na całym świecie.

Nas chce stworzyć musicalową wersję wspomnianej produkcji, o czym poinformował podczas Tribeca Film Festival, przy okazji projekcji „Rytmu ulicy” z okazji 40 rocznicy od premiery.

– „Rytm ulicy” nie był tylko filmem – rozprzestrzenił rewolucję kultury hip-hopowej w całym kraju i na świecie. Pozostawił niezatarty ślad, inspirując pokolenia młodych artystów i angażując nowych fanów hip-hopu. To dla mnie ekscytujące, że mogę dołączyć do kreatywnego zespołu 'Beat Street’ i wnieść surową energię hip-hopu do tkanki Broadwayu. To zaszczyt tchnąć nowe życie w to kultowe dzieło i uczcić jego trwałe dziedzictwo – mówi Nas.

W przeniesieniu filmu na deski teatru ma pomóc raperowi kompozytor i producent Arthur Baker, który jest współproducentem oryginalnego filmu.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Mata nagrał kontynuację „Młodego Matczaka”?

Nadchodzą nowości od autora dwóch diamentowych albumów.

Opublikowany

 

młody matczak 2

Mata jest jednym z tych raperów, którzy uaktywniają się w mediach społecznościowych głównie wtedy, gdy nadchodzą muzyczne nowości. Dzisiaj na Instagramie pojawił się post, w którego opisie zasugerował, że czeka nas kontynuacja pokrytego diamentem albumu „Młody Matczak”.

Mata uaktywnił się również w odpowiedziach pod postem. Na komentarz „wakacje + młody Matczak = ulubione duo” napisał, że w zestawieniu brakuje White’a 2115. Panowie nagrywali już kilka wspólnych numerów, więc całkiem prawdopodobne, że na nadchodzącej płycie czeka nas kolejny efekt współpracy artystów. Raper zasugerował również, że niebawem czeka nas trasa koncertowa. Pół żartem w jednym z komentarzu spytał fanów o nagranie „Kiss Cam 100 mln remix”.

Odzew fanów był różny. Niektórzy cieszą się na nowości, kto inny wspomniał, że wolałby kontynuację płyty „100 dni do matury”. Mata odpisał: „jak już to 100 dni do licencjatu, ale rzuciłem polonistykę chwilę przed pierwszą sesją”.

O tym, że nadchodzi album świadczyć może podobieństwo image’u rapera. Okładka albumu Młodego Matczaka była charakterystyczna: jasne włosy kontrastujące z niebieską bluzą oraz tłem. Na zdjęciu, które pojawiło się na Instagramie, widzimy, że Mata wrócił do fryzury znanej ze wspomnianego okresu.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Mezo pobił rekord liczby koncertów jednego dnia w 2024 roku?

Ogromna ilość występów Lajnera.

Opublikowany

 

mezo

W obecnych czasach raczej nieczęsto zdarza się, żeby raper zagrał 2 koncerty jednego dnia. Jednak prawdziwym ewenementem pod tym względem okazał się Mezo, który 15 czerwca zaliczył 3 występy na żywo. Żeby było ciekawiej – między 1 i 3 koncertem było tylko 10 godzin odstępu, a miejsca dzieliło prawie 500 kilometrów odległości.

Mezo nie należy do topowych raperów pod względem wyświetleń, słuchaczy na Spotify, minęło też sporo czasu od jego ostatniego albumu, który pokrył się szlachetnym kruszcem. Jednak weteran sceny nie ma chyba sobie równych pod względem tego, ile potrafi wycisnąć z koncertów. Tylko w czerwcu zaplanował 19 występów przed publicznością, co jak łatwo policzyć daje kosmiczną średnią ponad pół imprezy dziennie. Z jego relacji na socialach ewidentnie wynika, że nie gra do kotleta. Z reguły są to przedstawienia, które gromadzą tysiące fanów na imprezach plenerowych.

Gdyby trzeba było stworzyć ranking efektywności koncertowej jednego dnia, to złotymi zgłoskami w karierze Lajnera zapisał się 15 czerwca 2024 roku. Raper zaczął o 14:00 występem w Gdyni, następnie o 19:00 zaliczył Rychwał, by wszystko zakończyć o 24.00 w Zielonej Górze. Jakby tego było mało wszystko poprawił następnego dnia koncertem w Kolbudach, co w praktyce wymagało pokonania prawie 1000 kilometrów we wszystkie strony. Czy ktoś ze sceny rapowej będzie w stanie to przebić? Przynajmniej na chwilę obecną nic nie słychać o żadnej konkurencji na horyzoncie.

Agencja Artystyczna Luxart podaje, że koncert Mezo to koszt od 10 do 15 tys. zł. Jak pokazuje praktyka imprezy plenerowe to zazwyczaj górna stawka wspominanych widełek.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

40 km wycieczka rowerowa z Tede

Drugi letni ride rowerowy z raperem.

Opublikowany

 

Przez

fot. Natalia Kościelska / Positive Flow

Zbliża się kolejny rajd rowerowy, który będzie pilotował osobiście Tede. 40-kilometrowa trasa wzdłuż Bałtyku z wieloma atrakcjami, której przebieg zwieńczy finalnie koncert rapera. A to wszystko za darmo.

30 czerwca w Darłowie odbędzie się wycieczka rowerowa, którą poprowadzi Tede. – Wystartujemy z nadmorskiej ambasady Tedego, czyli Darłowa i trasą rowerową Pomorza Zachodniego – Velo Baltica wybierzemy się w kierunku Jarosławca. Po drodze odwiedzimy m.in. Wicie (geograficzny środek polskiego wybrzeża). Na trasie zaplanowano niespodzianki, checkpointy na odpoczynek, pogawędkę i możliwość cyknięcia pamiątkowych fot. Następnie z Jarosławca, czyli stolicy bursztynu zrobimy klasyczną nawrotkę do portu macierzystego – Darłówka Wschodniego, gdzie zwieńczymy przejazd koncertem przy Latarni Morskiej na promenadzie – informują organizatorzy.

Dodatkowym gościem specjalnym rajdu będzie Mateusz BIGBOY Borkowski z programu Gogglebox.

Jak wziąć udział w rajdzie?

Jak podają organizatorzy: Czuj się Gościem, bierz rower i widzimy się na miejscu. W celu usprawnienia organizacji będzie nam miło jeśli wyślesz swoje zgłoszenie udziału na adres mailowy: tededarlowo@gmail.com (imię, nazwisko, miejscowość, nr telefonu oraz wiek). Osoby poniżej 16 roku życia proszone są o zabranie pisemnych zgód na udział w rajdzie podpisanych przez opiekunów.

Start: godz. 14.00 – Plac T. Kościuszki w Darłowie (rynek miejski). TRASA (ok. 40 km) – Plac T. Kościuszki, ul. Morska, Bulwar Nadwieprzański, ul. Conrada, ul. Północna, Słowiańska, Al. Jana Pawła II. (droga z płyt Jumbo w kierunku Kopań), Kopań, Wicie, Rusinowo, Jarosławiec. Następnie powrót tą sama trasą do nadmorskiej dzielnicy Darłowa – Darłówka Wschodniego (promenada przy Latarni Morskiej).Czas przejazdu ok. 3-4 godzin. Koncert ok. godz. 18.00.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: