Sprawdź nas też tutaj

News

Eminem i jego ośmiomilowa droga w podcaście „Archiwum Metz”

Piotr Metz opowiada o najpopularniejszym białym raperze z czarnym sercem.

Opublikowany

 

eminem

Przed nim byli Beastie Boys i 3rd Bass. Ale to właśnie on – Slim Shady, czyli Eminem, a właściwie Marshall Bruce Mathers, przejdzie do historii jako najpopularniejszy biały raper z czarnym sercem.

Eminem w podcaście „Archiwum Metz”

Od momentu, kiedy wszedł w styczniu 1999 do studia z legendarnym Dr. Dre nagrać przyszłą potrójną platynę „The Slim Shady LP”, aż do największego hip-hopowego spektaklu wszech czasów, wraz z legendami tej muzyki, podczas half-time show na Super Bowl w 2022 roku, Eminem mocno przyczynił się do ugruntowania pozycji hip-hopu w amerykańskim dziedzictwie (pop)kulturowym. Oto jego ośmiomilowa droga w podcaście „Archiwum Metz”.

Rozszerzona wersja „The Eminem Show”

Pod koniec stycznia, z okazji 20-lecia premiery, do sprzedaży trafiła rozszerzona wersja albumu „The Eminem Show”. Na swoim czwartym studyjnym albumie Eminem przyjął rolę producenta i większość utworów wyprodukował samodzielnie. Producentami wykonawczymi płyty są jego wieloletni współpracownicy Jeff Bass i Dr. Dre. Na albumie gościnnie pojawili się: Obie Trice, D12, Dr. Dre, Nate Dogg, Dina Rae i córka Eminema, Hailie Jade Scott-Mathers.



„The Eminem Show” był zarówno najlepiej sprzedającym się albumem 2002 roku w Stanach Zjednoczonych, jak i najlepiej sprzedającym się albumem 2002 roku na świecie. W 2022 roku uzyskał 12-krotną platynę w USA, a jego sprzedaż na całym świecie przekroczyła 27 milionów egzemplarzy, co czyni go jednym z najlepiej sprzedających się albumów wszechczasów i drugim najlepiej sprzedającym się albumem XXI wieku.

 


17 komentarzy
17 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
sgfsgdgdg
1 miesiąc temu

Z CZARNYM SERCEM XD

Glucior
1 miesiąc temu

Płuca zlepione topami
My z osr.anymi du.pami
Mała nie mogę być taki
Mała ja nie mogę mieć ciągle sraki

Królik Roger
1 miesiąc temu

Marzę o tym żeby przejść kiedyś obok Don Kuta.sjo, napluc mu na ryj (jeżeli bym sięgnął), rozdeptać mu buty, powiedzieć mu, że jest głupim chu.jem, a następnie szybko mu spie.rdolic i żeby gonił mnie przez całą Warszawę czy przez inne zad.upie w którym on mieszka.

Królik Roger
1 miesiąc temu
Reply to  Królik Roger

A tak naprawde to marzę o tym żeby przejść kiedyś obok Don Kuta.sjo, obciagnać mu (jeżeli bym sięgnął) z połykiem, wylizać mu du.psko, powiedzieć mu, że chce go wyr.uchać, a następnie szybko mu zwalić i żeby zes.rał sie na mnie przed całą Warszawą czy przed innym zad.upiu w którym on mieszka.

Maszina
1 miesiąc temu

Em to żydzioch dlatego nie lubi polaków

JaToJa
1 miesiąc temu
Reply to  Maszina

Em ma polskie korzenie

Coopa z Doopa
1 miesiąc temu
Reply to  JaToJa

Em jest z Dzierżonia

stop60.pl
1 miesiąc temu

kogo obchodzi ta oldschoolowa ciota? j*bac eminama frajera konfidenta

30 letni wykopek prawiczek po scianie
1 miesiąc temu
Reply to  stop60.pl

Sentino niestety ale się ostro zawiesił w 2014 roku. Podniecanie sie bluzami Polo za 450 złotych (czyli dwie dniowki ukrainca magazyniera), fascynacja sprzedawaniem dragów jakby to było Maiami Vice…. Dziś towar goni tłustowłosy okulares, typ z tatuażami pokemonów, debil w bluzie demonologii…Podnieca się cijpką jakby sie zawiesil w okresie dorastania, jakies szlafroki zeby zgrywać wielkiego bossa, zapiełdalanie w szlafroku po chacie to jest taki pseudonowobogacki krindż, coś jak jaranie sie jackuzii na chacie która wygląda jak wygrana przez starych w „śmiechu warte” w 1997, jaranie sie TATUAŻAMI i nocnym życiem, czyli co chodzeniem do klubow gdzie jest jedna laska na 11 kolesi (w tym 5 brazowiakow), podniecanie sie sushi czy inna potrawą z pyszne.pl xD

Typo jest naprawde GROTESKOWY!

żENADA GimBo - Proszę Cię abyśmy w nowym roku
1 miesiąc temu
Reply to  stop60.pl

Proszę Cię abyśmy w nowym roku zaczęli w końcu normalnie rozmawiać i zakończyli wyzywanie.
Wierzę, żę w nowym roku pańskim 2023 wśród wszystkich użytkowników portalu GlamRap.pl nastąpi zdecydowana przemiana.
Więrzę że zakończymy zbędne spory i waśnie, zakończymy wyzywanie. A następnie zapanuje zgoda i podamy sobie ręcę.
Proszę właśnie Ciebie abyś wziął udział w dobrej zmianie!
Przyjmij mój znak pokoju i zróbmy coś dobrego razem, przestańmy się wyzywać, szydzić z siebie i krytykować. Wybaczmy swoje grzechy.
Pozdrawiam Cię serdecznie.

Yebatzu
1 miesiąc temu

Giń cwelu! Twoja matka się puszcza

stop60.pl
1 miesiąc temu
Reply to  Yebatzu

twoja matka aktualnie robi mi lodzika lodzika z połykiem z połykiem a twuj stary cuckold wali konia pod to

stop60tak69.pl
1 miesiąc temu
Reply to  stop60.pl

Aktualizacja. Okazało się że to nie matka robi loda tylko ja robię go biseksualnemu afroamerykaninowi. Zaprosił on swojego kolegę i nie pozostało mi wypiąć się i przyjąć trochę sera białego dołem i gorą.

żENADA GimBo - Proszę Cię abyśmy w nowym roku
1 miesiąc temu
Reply to  Yebatzu

dlaczego tak agresywnie reagujesz na dobre słowo ?wybaczam Ci bo nie wiesz co czynisz

Jaro
1 miesiąc temu

Zamknij ryj

Szczaw
1 miesiąc temu

Piotr Metz opowiada o najpopularniejszym białym raperze z czarnym sercem. XD
Rap – od debili dla debili

Jaro
1 miesiąc temu
Reply to  Szczaw

Zamknij ryj

Popularne