Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

Filipek: „Najbardziej cenię w rapie różnorodność”

Radek Grabarczyk rozmawia z autorem „Rozdziału zamkniętego”.

Opublikowany

 

20 lipca 2018 roku nakładem QueQuality ukazała się nowa płyta Filipka „Rozdział zamknięty”, która nacechowana jest różnorodnością, każdy kawałek wyraża coś innego, każdy kawałek jest napisany w innym stanie emocjonalnym, a jednocześnie łączy się w całość gdyż jedynym wspólnym mianownikiem jest emocjonalna sinusoida. – Najbardziej, co cenię w rapie to różnorodność. To, że ktoś się nie zamyka w czymś, tylko potrafi tak samo doj***ć benger, jak i smutny tekst z przemyśleniami – mówi Filipek w rozmowie z Radkiem Grabarczykiem z NovyTV. – Myślę, że to charakteryzuje to, czy ktoś jest dobry czy jest one hit wonderem i zamyka się w jednej stylistyce – tłumaczy.

W wywiadzie, reprezentant QueQuality  podzielił się z nami swoimi przemyśleniami na temat nowej płyty, a także wypowiedział się na temat beefu Bedoesa z Tombem. – Pod względem nawijkowym Bedoes dał dużo lepszy diss. Natomiast pod względem panczlajnów „Fatality” było doj***ne – ocenił raper z Milicza.

Okładka albumu „Rozdział zamknięty”.

„W Polsce nie ma beefów, bo artyści kalkulują”

Filipek to raper wywodzący się ze środowiska battle freestyle’u, który ma na koncie wiele beefów m.in. z Bedoesem i Tombem. Według niego, dziś raperzy boją się podejmować wyzwań, bo mogą wiele stracić. – Artyści kalkulują i nie opłaca im się to i wolą przemilczeć jakąś zaczepkę na siebie, niż mieć z kimś beef, bo każdy beef wiąże się z mega dużym ryzykiem. Może być nawet złamaniem twojej kariery jeśli z kimś przejebiesz dokumentnie  – mówił raper kilka miesięcy temu w rozmowie z Barłomiejem Malcem.

„Rozdział zamknięty” to koniec pewnego etapu

Płyta Filipka „Rozdział zamknięty” ukazała się 20 lipca 2018 roku nakładem QueQuality. Jest to podsumowanie dotychczasowej twórczości artysty oraz najbardziej ambiwalentną płytą jaką nagrał. To połączenie obu poprzednich płyt i zakończenie życiowej trylogii która wiązała się z tymi płytami. Płyta cechuje się olbrzymią różnorodnością, każdy kawałek wyraża coś innego, każdy kawałek jest napisany w innym stanie emocjonalnym, a jednocześnie łączy się w całość gdyż jedynym wspólnym mianownikiem jest emocjonalna sinusoida. Płytę wsparli najlepsi producenci tacy jak Foux, PLN Beats, PSR, Secret Rank oraz Megot. Tutaj możecie zobaczyć jak ten album prezentuje się w wersji fizycznej.

 
12 komentarzy
12 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
WUTANG
3 lat temu

szkoda że kurwa jednocześnie leci cały czas na tym samym flow, panczach używanych po 10 razy czy to na bitwach czy na trakach, no i nudne bity xD widać że korzysta z tej różnorodności

bella dupeczka onionsmell
3 lat temu
Reply to  WUTANG

aha tak. dokładnie tak. a.

Kaczan120
3 lat temu

No kurwa lepiej przemilczeć sprawę itd ja pierdolę dissowanie się to przecież nieodłączny element MC’ingu idioto jakbyś miał jaja to byś leciał panczami na każdego kto cię wkurwia i zajebiście że w różnych stylach bo to się ceni ale jak chcesz podtrzymywać kulturę to trochę ostrzejszej konkurencji i zwykła rywalizacja przydałyby się w tej coraz bardziej zniewieściałej scenie w poldonie.
Z fartem mordeczki pozdro dla kumatych xd

sadasd
3 lat temu
#BonusZaMurem
3 lat temu

#BonusZaMurem

UncleSam
3 lat temu

Jak poprawia sobie te czapeczke i wloski, jebany. Lusterko mogli mu dac.

MIRAS X
3 lat temu

Z nudów można oblukać https://www.youtube.com/edit?o=U&ar=1&video_id=WezipxJyFuU TAK JEST projekt 137

MIRAS X
3 lat temu

Tak na nowy miesiąc proponuję https://www.youtube.com/watch?v=wKyn9B6p1-A JAK TO JEST projekt 139

djdecks(@djdecks)
3 lat temu
MIRAS X
3 lat temu

Tak dla ciekawości propozycja https://youtu.be/Tw-3sLQZfis INŻYNIERIA projekt 140

A$AP SMROKU
3 lat temu

KURWA FILIPEK LAMUSIE KTO TO MÓWI, TYSIĄC BITÓW JEDNO FLOW, JAK TY KURWA ŚMIESZ WOGÓLE COŚ SIĘ UDZIELAĆ W RAPOWYM ŚRODOWISKU PO NAGRANIU 10 CHUJOWYCH IDENTYCZNYCH PŁYT I PRZEJEBANIU KILKU BEEFÓW XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

sadasd
3 lat temu

Popularne