Sprawdź nas też tutaj

News

Powstaje film o Moleście „Skandal”. Vienio ma prośbę do słuchaczy

W produkcję filmu zaangażowana jest stacja HBO.

Opublikowany

 

fot. materiały prasowe

Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że powstaje film na temat jednej z pierwszych grup hip-hopowych w Polsce – Mistic Molesty. Nie będzie to jednak produkcja podobna do filmu „Jesteś Bogiem” o Paktofonice” czy do „Procederu” o Chodzie. Producenci postawili na film dokumentalny, a nie fabularyzowany jak w przypadku tych dwóch wspomnianych produkcji. Reżyserem obrazu jest Bartek Paduch, a film będzie miał premierę w stacji HBO.

Vienio: „To będzie wielki dokument”

Pierwsze wzmianki o filmie „Skandal” pojawiły się na początku tego roku. – Powstaje teraz dokument o Moleście produkowany przez HBO. Mogę wam już powiedzieć, że to będzie wielki dokument. Prawdopodobnie będziecie się mogli dowiedzieć z każdej perspektywy jak to było. Co mówił Włodek, co mówił Pelson, Wilku i nasi przyjaciele z każdej ze stron. Czekajcie na to, to się dowiecie. mówił Vienio w kwietniu tego roku w rozmowie z zaprzyjaźnionym z naszą redakcją dziennikarzem Radkiem Grabarczykiem. – Mamy nie robić dokumentu, żeby ta legenda została w waszych głowach? Bzdura. Po to są filmy dokumentalne, żeby to właśnie rozpracowywały, upamiętniały i pokazały, jak to było – dodał. W film zaangażowani są wszyscy członkowie składu: Vienio, Pelson, Włodi, Wilku oraz Kaczy.

Masz materiały związane z Molestą? Podeślij

Vienio ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych, że reżyser filmu Bartek Paduch poszukuje obecnie materiałów związanych z Molestą. – Ogłoszenie od reżysera filmu doc o Moleście. Prośba o materiały wideo z koncertów. – napisał raper na Facebooku. Jeżeli jesteście w posiadaniu takich materiałów możecie je wysłać na adres: Filmskandal@gmail.com.

O czym będzie film „Skandal”?

Scenariusz filmu “Skandal” opowiada historię warszawskiego zespołu Mistic Molesta, pionierów polskiego hip-hopu, oraz historię nagrania przez nich i wydania w 1998 roku, albumu pt. “Skandal”, który stał się kamieniem milowym polskiego rapu. Był to pierwszy rapowy album wydany przez dużą polską wytwórnię tzw. „majorsa” Pomaton – EMI, wyprodukowany przez DJ’a 600 Volt, album który na zawsze zmienił oblicze polskiej sceny muzycznej, bo jako pierwszy opisał życie warszawskiej ulicy z punktu widzenia młodych ludzi. „Skandal” jest dziś unikatowym, dokumentalnym wręcz, zapisem tamtych czasów oraz stanu ducha ówczesnego pokolenia młodych Polaków. Film ten będzie punktem wyjścia do opowieści, o tym, jak narodziła się kultura hip-hop w Polsce, jak narodziła się nowa scena muzyczna oraz moda na polski rap, który jest dziś najlepiej sprzedającym się gatunkiem muzycznym w Polsce.

“Skandal” to także opowieść o przyjaźni chłopaków z Molesty: Włodiego, Vienia, Wilka, Pelsona i Kaczego. Dzisiaj każdy z nich idzie własną drogą, nie oglądając się na innych. Portretując ich dzisiejsze życie i różne losy, mamy nadzieję zaobserwować zmiany, jakie w nich zaszły, zderzyć obowiązujący, oficjalny wizerunek naszych bohaterów z młodzieńczej przeszłości, z prawdziwą prozą dzisiejszego dnia, wypełnionego obowiązkami, pracą, wychowywaniem dzieci i zarabianiem pieniędzy. Czy legenda uległa korozji? Jak bohaterowie, buntownicy swego pokolenia, przeciw komercji i przymusowi sprzedaży, dają sobie radę dzisiaj na wolnym rynku i w prawdziwym życiu? Film ten, to także panorama Warszawy, burzliwych czasów transformacji ustrojowej, oraz portret pokolenia, którego młodość przypadła na czasy planu Balcerowicza, wolności obyczajowej i ekonomicznej, handlu na ulicznych bazarach „mydłem i powidłem”, wiary w mityczną karierę od pucybuta do milionera w kraju trawionym 30 procentowym bezrobociem, korupcją, narkomanią i przemocą policji. Będzie to opowieść o tym jak tworzyły się zręby polskiego biznesu. Z cieni i blasków lat 90-tych w Polsce wyrósł bowiem polski hip-hop, stamtąd wywodzi się właśnie pierwsza, legendarna płyta chłopaków z „Molesty”.

Album “Skandal” jako pierwszy wprost nazwał i opisał zastaną rzeczywistość pokolenia transformacji i dlatego stał się albumem legendarnym. Po niemal dwudziestu latach od wydania płyty “Skandal”, może dojść do koncertu „Molesty” w oryginalnym składzie. Czy poróżnieni niegdyś przyjaciele z zespołu, który umarł „śmiercią naturalną”, raz jeszcze spotkają się na scenie? Towarzysząc bohaterom z kamerą w przygotowaniach do tego koncertu, dowiemy się, co zostało z ideowego testamentu “Skandalu” i całego pokolenia.

Premiera filmu „Skandal”

Pełnometrażowy film dokumentalny o legendarnym w rapowym środowisku zespole ma mieć premierę w serwisie HBO:GO. Oficjalna data premiery nie została jeszcze podana, ale produkcji możemy się spodziewać najpewniej w 2020 roku. Produkcją filmu zajmuje się Fundacja Promocji Kultury W To Mi Graj, reżyserem jest Barek Paduch, a producentami Maciek Ostatek i Kacper Jaroszyński.

Warto odnotować, że w 2018 roku Bartek Paduch otrzymał za „Skandal” nagrodę HBO Award, która promuje w ten sposób wartościowe, kreatywne projekty dokumentalne, dając im szansę na rozwój i docenienie jeszcze przed ukończeniem filmu. Nagroda wyniosła 10 000 zł.

 
60 komentarzy

60
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Tak

Elo Włodi. Wiesz co mówią na mieście? Że klimy nie masz nawet w zdezelowanej fieście!

Skipper
CiraJakAntyperspirant

Gamonie przecież za darmo to wam nie bede wysylal prywatnych nagran z koncertow kurwa, przeciez w netflixie Ronie Coleman płacił po 500€ za minute filmu z jego zawodow a w Polsce „siemanko jeestem rezyserem, podsylajcie mi na maila” i tyle? Tutaj macie pokazane jak ten rezyser z pizdy oszukuje ludzi i sam rapuje bo chce sie wypromowac na molescie i swoje kawalki sprzedawac bo wytwornie ma skubany
https://youtu.be/yypZ2o9O42A

Odb

Ppwstaje skandaliczny film o moleście. Vienio ma prośbę do MPO.

WnukTedego

W dupę długopis ? To kiepskie molester tak to się możesz zabawiać z jakimś dzieckiem. Peja ich wtedy zjadł i wysrał tchórze nieodpowiedzieli . A ten dokument za pół roku będzie na płycie w dodododattku do gagagazety wyborczej . Vienio niedługo święta pora zrobić tour de śmietniki pod marketem

SZEPCZABLOKI

ODWAZNE SLOWA JAK NA WYCHECHLANCA

okk

Niech nakręcą film „Molester” o metamorfozie Skinheda w Muzułmanina, który lubi sobie popalać konopie indyjskie

WnukTedego

Chcesz prawdy? Taka jest prawda Włodi wygląda jak narkoman co zapierdala po kablach

SZEPCZABLOKI

HAHA TAM JEST WIECEJ BEKOWYCH SELF PUNCHY ,PAMIETAM MIALEM OSTRA BEKE Z TEGO 🙂

WnukTedego

Ciekawe czy na temat uszatego wypowie się Arni z trzynastego posterunku przecież w piłkę grali razem . A tak serio to oni są tacy legendyzowani jak Wałęsa może Skandal był dobry ale zero progresu i ostatnio nagrywanie z pedałami

miki

WnukTedego progresu to masz na mysli, ze sie nie transformowali w pedaly w rajstopach w rozowym dresie? Czy to, ze nie zapuscili wasow?

Marek Winicjusz III

TOMASZ KAROLAK JAKO WILKU WDZ – POTWIERDZONE INFO

Jebac Szatana

Role papieza polaka zagra sam Karol Wojtyla

Michalkov

DJ B podobno belmondo, rafalala i jacykow na tzw krotkiej liscie

Rap Geek

Pewnie i tak nie wspomną, że Molesta, jako pierwsza dokonała próby zhackowania umysłów słuchaczy. Wersy
„Powiem co ważne i co ważne nie jest. Wzgórze i Klima, to zdarzenie zapisz w rejestr”
to pierwsza próba zapisania danych w umysłowym rejestrze słuchaczy.

Zycie Zycie Zycie

Heh. Fajny komentarz 😀

Stara szkoła

Przypierdoliliście się do Molesty jakby, każdy z Was był wyrocznią hip hopu. Skąd możecie wiedzieć jak wyglądała scena w 96 jak was wtedy jeszcze w planach nie było. Czy tego kurwa chcecie czy nie Skandal to kolebka polskiej sceny. Pokażcie co wy nagrywacie, albo wybierdalać słuchać Żabsona. Molesta respekt!

SicenS

Gdy byłem na koncercie Molesty w składzie z Kaczym w szczecińskim XL’u gdzie prezentowali materiał że „Skandalu” (99rok) to nikt nie nagrywał nic telefonem (bo nawet jak go miał to do dzwonienia i pisania smsów) tylko skakał pod sceną (oraz na niej) i recytował teksty razem z chłopakami

ObozowyKapo

MOLESTA MOŻE BYŁA DOBRA W 1996, WTEDY TO NAWET N.A.S. była dobra, czy też Karramba.
ZAWSZE BYLI SŁABIAKAMI
NAJLEPSZE UTWORY Z MOLESTY TO TE Z WILKIEM, WILKU ZAWSZE ZJADAŁ ICH PŁYTY

Ziomeczek

Zjadał ich płyty, dlatego nie ma już przednich zębów.

.luka93

Mam nadzieję że wykorzystają archiwalne nagrania Chady, bo też był na Skandalu i nie powinni go pominąć.

Wlo

Hahahaha jak ominęli Pelsona to myślisz ze o Chadzie nie zapomnieli

TYLE W TEMACIE

Molesta nie istnieje od czasu odejścia Wilka

SYTY

„Nigdy nie wal prochów, wal kwasy po trochu – pamiętaj, pamiętaj.
Nigdy nie odmawiaj grubego blanta, gdy dilujesz bierz fanta.”

drhgrth

BEKA Z HEJTUJĄCYCH. WYPIERDALAĆ SŁUCHAĆ PEDAŁÓW ŻAPPSONÓW RETO I INNYCH KUREW TYPU YOUNG PIZDY

ANNA JANTAR

Nic nie może przecież wiecznie trwać
Co zesłał los trzeba będzie stracić
Nic nie może przecież wiecznie trwać
Za CEBULĘ też przyjdzie kiedyś Vieniowi zapłacić

Marley

Polskie ścierwa nie kumają Molesty.Oni to majora pipa spz czy bedoes

neverland

Taki żarcik, Włodi szuka zębów Wilka, znalazłeś to podeślij… albo, dobrze, że Wilku ne wstawił zębów to wyjdzie taniej charakteryzacja.

SYN TEDEGO

Tylko gdzie znaleźć aktora bez zębów? Ja nie znam żadnego.

PropTesto

No Karolak nie ma jedynki

EnoHoNo

Powstaje sekstaśma o Moleście „Skandal”. Wannienio ma prośbę do Rafalali
W produkcję filmu zaangażowana jest frakcja LGBT.

Mati86

Sluchalo sie na kasecie. Kaseta byla katowana non dtop latami

CERSANIT

Teraz katujesz kapucyna

Pejka

Ja mam filmik jak Włodka napierdalaja a ty Vieniu nic nie zrobiłeś uliczniku. Podesłać ? Będzie na HBO?

Biuro Opierdalania Rodzynek

Wal się na pysk, nieudaczniku. Całe życie tylko Molesta, Molesta, bo sam nic nie potrafisz zrobić, ale już zapomniałeś jak na chłopaków się wypiąłeś i się obraziłeś? W twoją stronę mogę wysłać pozdrowienie środkowym palcem oraz łupiny po cebuli, śmietnikowy koneserze. Frajer dęty jesteś i do tego zlewaczały umysłowy impotent. Molesta – Xeroboj, pamiętasz? A z kaenem to nagrałeś…poza tym odwaliłeś masę krzywych akcji, więc przestań brać ludzi na litość i jakieś wspominki, bo każdy ma gdzieś twoją osobę i wysrywy, które oferujesz. Fak Ju.

DJ crash

Kiedy film nakręcą Wojtas-Radoskur-Zajka, Wzgorze Japa 3
Ciągle tylko Warszawa

Michalkov

bo o tych brudasach nie ma sensu nic krecic
dokumentow o menelach jest mnostwo obejrzyj sobie i pusc w tle ich debuit

Jurek ogorek

Jeszcze moze o fazim na odwyku haha

okk

Molesta owiane legendą w Polsce (czego za chuja nie rozumiem) niczym Wu-Tang w USA – odcinają kupony od tego, że kiedyś byli znani, z tym, że prawie każdy członek Wu Tangu ma jakiś solowy klasyk album, a te nieudaczniki nic nie mają

ProofesorNauk

Teraz będą robić filmy o byle raperzynie? Może powstanie w końcu jakiś dokument jak Wilkowi zęby wstawiają. Jakiś program w stylu Wyremontujemy Ci dom czy coś takiego.

jbjb

Chciałbym jeszcze kiedys zalozyc bluze albo koszulke Molesty ,klasyk sluchana do dzis moze jakas mała Epka w pelnym skladzie…to było by cos . wielki SZACUNEKA AVE EWENEMENT

twoja_stara

Film powinien nazywać się „Śmieciojad ewenement”. PS: Włodi szacuneczek, reszta na budowę albo kurwić się do tvnu.

guziktraba

Peja to ten czlowiek, ktory wlozyl wasz „Hip-Hop” w cudzyslow!

Wojdzian

Po pierwsze w cudzysłowie, po drugie Peja to agent z tvnu, hipokryta.teraz wielki boss bo odmówił walki, a DJa decksa jakoś nie krytykuje za jego występ w fff. Raper spod zabki.

Dzielnicowy Mulak

Mam chyba w kolekcji brakujące zęby Wilka, gdzie mam je wysłać?

pietruszka ze smietnika

Molesta „Skandal” to klasyk polskiego rapu ale widać że leśny dziadek Vienio chce zarobić troche forsy bo teraz sie robi moda na filmy o rapie.

Jebac gr

O tym jak trzech fusów zrobi z siebie gangsterów na ekranie…

Prawda

Opublikowany 1 dzień temu 11 grudnia 2019 Przez Maxymilian Hozer

17:17 7

F 10.2

,Kto robi Rap dla sławy temu nie podam graby’… Hipokryci pierdoleni! Pele cienki jak szczypior Wienio gwiazda Polsatowskich telenoweli A Wlodi łapie sie za nagrywki z młodymi cwelami traperami Wilku wyczuł i puścił gumę za wczasu. Te skandale,ściemy i dalsze próby utrzymania sie sa żałosne . Hwdm

Wlo

Wilku ma juz 3 dzieci, ciągnie 500 plus i dalej nie wstawił se zębów no rzeczywiście wygrał system xD

Wasz Ziom

Banda ćpunów przez ktorych wiekszośc do tej pory ćpa. Kim oni kurwa sa ? Bo jedni z pierwszych rapowali w Polsce ? Liryczne gówno i o takich zjebach się robi filmy. Prośba słuchaczy do wWłodiego. Wypierdalaj z te featy z tranzolami.

Film o skoczku samobójcy
Film o kolejnym skoczku ćpunie
Teraz znowu film o tych pajacach…

Myslałem, że filmy się robi o bohaterach…
Czekam na Prawdziwą historię Cwelmonda i Rafala z cyckami

Witajcie w Polin. Tak sie ogłupia naród…

inn v

Musisz być niezłym ciemniakiem i lamusem , sądząc po wypowiedzi heheh

inn v

A tak w ogóle to siorbałem Rafalali knage świeżo wyjęto z czeko-tubki Belmonda. Mmm czekoladowa pycha.

borubar

Dokładnie tak, osobiście sie nasłuchałem pierdolenia tych zjebów za gnoja i jarałem baka z 15 lat- do niedawna, gdyż dzięki cudownej działalności teraźniejszych artystów owej sceny zrozumiałem że hip hop to pedalskie murzyńskie gówno dla niedojebanych jaskiniowców. Jakim ograniczonym deklem trzeba być żeby nazywać pętlę gdzie się w kółko powtarza kilka dźwięków ,,muzyką”. Dzięki aferze z rafalalą zrozumiałem swój błąd i teraz słucham normalnej muzyki białych ludzi- motorhead, nirvana, pantera itp. Jak zmieniłem wzorce pod kopułą to już mi nawet się nie chce jarać. Dzięki Rafalala !!!

Fufacz

To teras cpasz olkohol?

PropTesto

Molesta chuj nie skład hiphopowy tylko czilwagon

aaaaaaaz

To ma być o hip hopie a nie o disco polo leszczu

PropTesto

Te ofbity to ma być hiphop? Jeszcze mi powiedz, że sokół albo eis robili hiphop. Porządna muzyka musi brzmieć czyli czilwagon Tymek żabson otsochodzi to jest kurwa rap wykolejencu

PropTesto

A tak w ogóle to siorbałem Rafalali knage świeżo wyjęto z czeko-tubki Belmonda. Mmm czekoladowa pycha.

Władca Hołoty

Tylko i wyłącznie!

Piona!

Widzim się u Rafafarafalalego w niedzielę.

Popularne