Sprawdź nas też tutaj

teledysk

FracTalle – skład, który łączy starą szkołę rapu z elektroniką

Tektyw, Bereu i Aras Dobrado zapowiadają płytę „Alert”.

Opublikowany

 

Gdańsko-rzeszowsko-warszawski skład występujący pod nazwą FracTalle zapowiada swoją najnowszą płytę „Alert”. W sieci pojawił się ich wideoklip do utworu „Algorytm”, który promuje płytę.

Zespół powstał w styczniu 2020 roku, a tworzą go: Tektyw (znany z zespołu Siedem Łez), Bereu (Wkurwione Południe Polski) i Aras Dobrado (Resort). Na pierwszym albumie grupy będzie można usłyszeć bity producentów z całej Polski oraz wielu gości.

– Założeniem jest dla nas połączenie starej szkoły rapu z nowym elektronicznym brzmieniem. – mówi Tektyw.Album „Alert” będzie zawierał 15 utworów, premiera odbędzie się 18 grudnia. W ramach promocji nowego albumu zespół wystartował z wideoklipem do utworu „Algorytm”, który powstał w Tokio. Producentem teledysku jest wydawca, a producentem wykonawczym Panda Video Studio. Przedsprzedaż płyty trwa na stronie ProPatriae.pl.

Wydawcą zespołu jest wydawnictwo ProPatriae, znane do tej pory przede wszystkim z rapu patriotycznego. Jest to ich pierwszy album, który wychodzi poza ściśle określoną tematykę związaną stricte z tematami społeczno-politycznymi.Tektyw

Tektyw – raper pochodzący z Warszawy, swoją przygodę z rapem zaczynał jako freestylowiec, miał szansę pokazać swoje umiejętności wolnostylowe w Radio Jazz, gdzie zajmował pierwsze miejsca. Założyciel składu „Siedem Łez”, z którym w latach 98 – 2006 nagrał 3 albumy. „Patrz i płacz” – nielegal z 1999 roku, „Wielki sen” – pierwsze legalne wydawnictwo z 2001 roku, oraz „2+2=7” w 2006 roku. Jako „Siedem Łez” wystąpił na płycie Dj’a Volta pod tytułem 600’c. Wydał solowy materiał w 2012 o tytule „Przez chaos do szczęścia”. Obecnie założyciel i pomysłodawca ekipy „Fractalle”. W nowych produkcjach stawia na oryginalność i rytmikę.

BereU

BereU – raper z Rzeszowa, który wychował się na „złotej erze hip hopu” lat 90tych. Założyciel i współtwórca projektów takich jak „Niepozorni”, „Nie Inaczej”, „Przekazu Brutto” oraz „Wkurwione Południe Polski”. Aktywny działacz na scenie od 2002 roku. Tak jak reszta ekipy FracTalle, hołduje staroszkolnym zasadom hip hopu oraz tak samo jak Tektyw i Aras Dobrado jest jednym z pionierów rapu/hip hopu w regionie z którego pochodzi. Jak nieraz sam o sobie mówi: „Underground w czystej postaci”, co nie przeszkadza mu wspólnie z FracTallami pracować nad albumem, które jeszcze w tym roku może ujrzeć światło dzienne na legalu.

Aras Dobrado

Aras Dobrado – mc, tekściarz, konferansjer, właściciel lokalnej wytwórni RESORT, aktywista hip hopowy, tata trójki dzieci, pochodzący z Olsztyna, a stacjonujący na dobre w Gdańsku. Inicjator i współtwórca takich formacji jak Rosquad Jazdy (RSJ 1999), Kraina Tysiąca Jezior (KTJ 2003), Resort Cru (2004), Olsztyński Flavour (2006), Riddim Riders (2009), Grupa Resort (2016), FracTalle (2021).

Wielokrotny zwycięzca bitew freestylowych. Swój frywolny flow oraz lekkość kontaktu z publiką wykorzystywał podczas prowadzenia takich wydarzeń jak: Kortowiada, bitwy taneczne, bitwy freestylowe, imprezy firmowe , warsztaty muzyczne czy wykłady na wyższej uczelni w Gdyni (WSB). Ma na koncie niezliczone koncerty w całej Polsce oraz za granicą. Współtworzył kilka cyklicznych imprez związanych z kręgami hip hopowymi: BACK IN BLACK, RESORT RODZINA czy RESORT PREZENTUJE. Na przestrzeni ponad 20 lat swojej działalności związanej z hip hopem wydał kilkanaście nielegalnych albumów (min. BRUDNY RESORT, IN DA GDA czy SZUMIĄCE WOKALE) oraz znalazł się na kilku składankach oraz mixtape’ach (Olsztyńskie Podziemie, RIDDIM RADIO, RapitShop Mixtape, ResortTape). Obecnie wraz z ekipą FracTalle tworzy materiał, który ma się ukazać jeszcze w tym roku.

FracTalle „Alert” – okładka

FracTalle alert

26 komentarzy
26 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Prącisław Pierdzidupski
10 miesięcy temu

ale hujnia, kwadratowe rymy i ten bełkoczący jebaka powtarza 3 razy pod rząd to samo słowo co za pojeb ok ok

Krutky
10 miesięcy temu

FuckTyłek – skład, który łączy starą szkołę ruchania z erotyką
Wentyl, Benek i Kutas Dopapy zapowiadają sextape „Anal”

oujejor
10 miesięcy temu

FlakTalle? To ma coś wspólnego z Tede?

Old Leonarda
10 miesięcy temu

Czylo połączenie Małachowianki z Panasonikiem? Nie rozumiem…

menedżer
9 miesięcy temu

jakie kurwa Tokio, przecież to Warszawa 😀

Żołnierz szatana
10 miesięcy temu

Info o tektywie należy uzupełnić tym, iż jest to aktualnie prawilny żołnierz chrystusa xdddd

Tiger
10 miesięcy temu

Kiedy będzie Ukrainka+ ?

Karma Chappie
10 miesięcy temu
Reply to  Tiger

Jak ci penis wyrośnie z tej twojej cipy na ryju.

Tiger
10 miesięcy temu
Reply to  Karma Chappie

MÓJ PENIS WŁAŚNIE JEST W GARDLE TWOJEJ MATULI

Matula
10 miesięcy temu
Reply to  Tiger

Dementuję

Kibic
10 miesięcy temu

Srentino to taki pół dupek on zawsze siadał cipom na lage policji. W policji dla srentina mają ciastka i kawke żeby on ich odwiedzał bo przeciez policja to jego ziomki przeciez wolal halo policja nie?

Karma Chappie
10 miesięcy temu
Reply to  Kibic

Karma cię spotka i będziesz miał utkaną pizdę do spodu.

WiemZeWieszTylkoPrzypominam
9 miesięcy temu
Reply to  Kibic

Slyszalem ze na komisariacie ma juz swoj zestaw jak Mata

Popularne