Sprawdź nas też tutaj

teledysk

FracTalle – skład, który łączy starą szkołę rapu z elektroniką

Tektyw, Bereu i Aras Dobrado zapowiadają płytę „Alert”.

Opublikowany

 

Gdańsko-rzeszowsko-warszawski skład występujący pod nazwą FracTalle zapowiada swoją najnowszą płytę „Alert”. W sieci pojawił się ich wideoklip do utworu „Algorytm”, który promuje płytę.

Zespół powstał w styczniu 2020 roku, a tworzą go: Tektyw (znany z zespołu Siedem Łez), Bereu (Wkurwione Południe Polski) i Aras Dobrado (Resort). Na pierwszym albumie grupy będzie można usłyszeć bity producentów z całej Polski oraz wielu gości.

– Założeniem jest dla nas połączenie starej szkoły rapu z nowym elektronicznym brzmieniem. – mówi Tektyw.

Album „Alert” będzie zawierał 15 utworów, premiera odbędzie się 18 grudnia. W ramach promocji nowego albumu zespół wystartował z wideoklipem do utworu „Algorytm”, który powstał w Tokio. Producentem teledysku jest wydawca, a producentem wykonawczym Panda Video Studio. Przedsprzedaż płyty trwa na stronie ProPatriae.pl.

Wydawcą zespołu jest wydawnictwo ProPatriae, znane do tej pory przede wszystkim z rapu patriotycznego. Jest to ich pierwszy album, który wychodzi poza ściśle określoną tematykę związaną stricte z tematami społeczno-politycznymi.

Tektyw

Tektyw – raper pochodzący z Warszawy, swoją przygodę z rapem zaczynał jako freestylowiec, miał szansę pokazać swoje umiejętności wolnostylowe w Radio Jazz, gdzie zajmował pierwsze miejsca. Założyciel składu „Siedem Łez”, z którym w latach 98 – 2006 nagrał 3 albumy. „Patrz i płacz” – nielegal z 1999 roku, „Wielki sen” – pierwsze legalne wydawnictwo z 2001 roku, oraz „2+2=7” w 2006 roku. Jako „Siedem Łez” wystąpił na płycie Dj’a Volta pod tytułem 600’c. Wydał solowy materiał w 2012 o tytule „Przez chaos do szczęścia”. Obecnie założyciel i pomysłodawca ekipy „Fractalle”. W nowych produkcjach stawia na oryginalność i rytmikę.

BereU

BereU – raper z Rzeszowa, który wychował się na „złotej erze hip hopu” lat 90tych. Założyciel i współtwórca projektów takich jak „Niepozorni”, „Nie Inaczej”, „Przekazu Brutto” oraz „Wkurwione Południe Polski”. Aktywny działacz na scenie od 2002 roku. Tak jak reszta ekipy FracTalle, hołduje staroszkolnym zasadom hip hopu oraz tak samo jak Tektyw i Aras Dobrado jest jednym z pionierów rapu/hip hopu w regionie z którego pochodzi. Jak nieraz sam o sobie mówi: „Underground w czystej postaci”, co nie przeszkadza mu wspólnie z FracTallami pracować nad albumem, które jeszcze w tym roku może ujrzeć światło dzienne na legalu.

Aras Dobrado

Aras Dobrado – mc, tekściarz, konferansjer, właściciel lokalnej wytwórni RESORT, aktywista hip hopowy, tata trójki dzieci, pochodzący z Olsztyna, a stacjonujący na dobre w Gdańsku. Inicjator i współtwórca takich formacji jak Rosquad Jazdy (RSJ 1999), Kraina Tysiąca Jezior (KTJ 2003), Resort Cru (2004), Olsztyński Flavour (2006), Riddim Riders (2009), Grupa Resort (2016), FracTalle (2021).

Wielokrotny zwycięzca bitew freestylowych. Swój frywolny flow oraz lekkość kontaktu z publiką wykorzystywał podczas prowadzenia takich wydarzeń jak: Kortowiada, bitwy taneczne, bitwy freestylowe, imprezy firmowe , warsztaty muzyczne czy wykłady na wyższej uczelni w Gdyni (WSB). Ma na koncie niezliczone koncerty w całej Polsce oraz za granicą. Współtworzył kilka cyklicznych imprez związanych z kręgami hip hopowymi: BACK IN BLACK, RESORT RODZINA czy RESORT PREZENTUJE. Na przestrzeni ponad 20 lat swojej działalności związanej z hip hopem wydał kilkanaście nielegalnych albumów (min. BRUDNY RESORT, IN DA GDA czy SZUMIĄCE WOKALE) oraz znalazł się na kilku składankach oraz mixtape’ach (Olsztyńskie Podziemie, RIDDIM RADIO, RapitShop Mixtape, ResortTape). Obecnie wraz z ekipą FracTalle tworzy materiał, który ma się ukazać jeszcze w tym roku.

FracTalle „Alert” – okładka

FracTalle alert


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

teledysk

Kinny Zimmer powraca i tym razem to on jedzie „Windą”

W klipie m.in. Guzior, Białas i Książulo.

Opublikowany

 

Jedno ze złotych dzieci SBM Starter zniknęło nam na niemal dwa lata. Oczywiście, Kinny Zimmer był obecny na trzeciej edycji Hotelu Maffija, jednak fani jego solowych numerów musieli swoje odczekać. Raper nareszcie przerwał ciszę i doczekaliśmy się jego nowego kawałka.

To co zaraz będę jadł jedzie windą – kto nie słyszał tego wersu niech pierwszy rzuci kamieniem! Hitowa „Rozmazana kreska” dała Kinny’emu szybki wjazd do mainstreamu i już w drugiej rundzie akcji SBM Starter wiadomym było, kto tym razem podpisze kontrakt z wytwórnią. Następnie jego popularność rozrosła się jeszcze bardziej dzięki świetnemu występowi w Hotelu Maffija 2, a w maju 2022 ukazał się jego debiutancki krążek – „Letnisko”. Całą tę historię nie przypominam bez celu – od tamtego czasu nastała względna cisza.

Kinny skupił się na rzeczach około muzycznych, w tym m.in. nad streamowaniem pod hasłem „Kinny i przyjaciele”. Muzyczna cisza została natomiast przerwana numerem, w którym poznajemy opowieść o stawianiu pierwszych kroków w branży przez młodego artystę. Kluczowym słowem zdecydowanie będzie „WINDA” padająca w najbardziej znanych kawałkach Wiktora. Sam autor przed premierą wrzucił na instastories zestawienie wszystkich numerów, w którym pada to słowo i zdecydowanie zwiększa tym średnią krajową. Klip jest już dostępny na kanale SBM Label, a w nim m.in. Guzior, Białas czy Książulo.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Małach, Rufuz, Kukon i ich wzrok na buciki

Raperzy promują płytę „Materiał”.

Opublikowany

 

Przez

małach rufuz kukon

Małach i Rufuz kontynuują promocję nadchodzącej płyty. Tym razem łączą siły z Kukonem w singlu „Wzrok na buciki”.

Album „Materiał” będzie pierwszą wspólną płytą Małacha i Rufuza od pięciu lat. Gościnnie na krążku pojawią się: Kukon, O.S.T.R., Hinol Polska Wersja, Bonson, Dedis, Jano Polska Wersja, Effy i Kyoku. Nowy album warszawskiego duetu ukaże się 29 marca. Obecnie na stronie  malachrufuz.pl trwa preorder wydawnictwa.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Ostatnia łza Hinola PW – najbardziej osobisty numer w karierze

Teledysk z Tunezji.

Opublikowany

 

Przez

Drugi singiel z albumu „Coś mi mówi” Hinola to bardzo osobisty utwór „Moja ostatnia łza”.

Muzykę do utworu wyprodukował 2CHECK, za mix odpowiedzialny jest Waldemar Dańczak „Holosonix”, zaś przy montażu teledysku czynny udział brał Hinol. Teledysk do utworu został zrealizowany w Tunezji.

Preorder „Coś mi mówi”

Zaledwie wczoraj reprezentant Polskiej Wersji ruszył z preorderem trzeciej solowej płyty „Coś mi mówi”. Ma być to najbardziej osobisty album Hinola. Jego przedsprzedaż trwa na stronie Hinol.pl. Premiera zaplanowana jest na 19 kwietnia.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Malik Montana nagrał z nowojorską gwiazdą – „Samolotowy Tryb”

Klip z Londynu.

Opublikowany

 

Przez

malik montana Lil Tjay

Malik Montana już dawno udowodnił, że w nawiązywaniu współprac z zagranicznymi gwiazdami rapu nie ma sobie równych. Najnowszy singiel „Samolotowy Tryb” tylko potwierdza tę tezę. Gościnnie udzielił się w nim jeden z najpopularniejszych amerykańskich raperów – pochodzący z Nowego Jorku Lil Tjay.

Najnowszy singiel Malika Montany to prawdziwie międzynarodowa produkcja. Sam kawałek utrzymany jest w stylistyce na pograniczu drillu i jersey club, a za jego produkcję odpowiadają Geenaro i Ghana Beats, znani przede wszystkim ze współpracy z gwiazdami niemieckiego rapu. Oprócz szefa GM2L w „Samolotowym Trybie” możemy usłyszeć wspomnianego Lil Tjay’a, a autorem nakręconego w Londynie teledysku jest JLShotThat, mający na swoim koncie obrazki wyreżyserowane dla Fivio Foreign, czy Pop Smoke’a.

Wspólny utwór Malika Montany i Lil Tjay’a „Samolotowy Tryb” jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych, a teledysk można obejrzeć na kanale GM2LTV na YouTube.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Central Cee powraca z pierwszym tegorocznym singlem

Posłuchajcie „I Will”.

Opublikowany

 

Przez

Central Cee

Central Cee prezentuje „I Will”. Artysta właśnie powrócił z Super Bowl, gdzie był jedynym reprezentantem brytyjskiej sceny rapowej. W najnowszym utworze 25-letni muzyk pokazuje nam cały swój talent – nie tylko doskonale śpiewa i rapuje, ale i tworzy uzależniające refreny.

Teledysk do singla został nakręcony w Brighton. Przedstawia historię pięknej, samotnej dziewczyny, która poszukuje miłości. Podczas gdy Cench opowiada o jej życiu, obserwujemy, jak ta przygotowuje się na pełen wrażeń wieczór z koleżankami w klubie. Klip doskonale uzupełnia introspektywny i refleksyjny nastrój piosenki.

„I Will” to następca zeszłorocznego „Entrapreneur”. Singiel był jedynym w swoim rodzaju spojrzeniem na jego podróż na szczyt oraz podsumowaniem napiętego harmonogramu ostatnich dwóch lat.

Central Cee odniósł ogromny sukces dzięki projektowi „Split Decision” we współpracy z Dave’em oraz singlowi „Sprinter”, który zdobył tytuł najczęściej odtwarzanej piosenki 2023 roku na Spotify w Wielkiej Brytanii. Utwór był najdłużej notowaną piosenką rapową #1 w Wielkiej Brytanii i utrzymywał swoją pozycję przez 10 tygodni.

Raper zakończył udany 2023 rok dwiema świetnymi współpracami: „Too Much” z The Kid LAROI i Jung Kookiem oraz „Nice To Meet You” z wieloletnią przyjaciółką PinkPantheress.

W zeszłym tygodniu Central Cee zdobył dwie kolejne nagrody MOBO (Najlepszy męski artysta i Piosenka roku za „Sprinter”) – łącznie ma ich już sześć. Niedawno znalazł się także pośród nominowanych do BRIT Awards. Jego nominacje obejmują kategorie Artysta roku, Piosenka roku („Sprinter” i „Let Go”) oraz Najlepszy występ hip-hopowy/rapowy/grime.

W ubiegłym roku Central Cee zdobył tytuł pierwszego brytyjskiego rapera, który osiągnął 2 miliardy streamów w serwisie Spotify. Tym samym podwoił swój wynik z 2022 roku. Dziś artysta ma już 6 miliardów streamów na całym świecie i nic nie jest w stanie go zatrzymać!


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Przemo DBM z singlem „Jebudu” i klipem z Walencji

„Nie chcę siedzieć na osiedlu, chcę mieć widok na winnice”.

Opublikowany

 

Przez

przemo dbm

Autor kultowego „Wakabayashi” powraca z nowym numerem.

„Jebudu” to utwór pełen ciekawych spostrzeżeń ubranych w zgrabne punchline’y z refrenem przywodzącym na myśl najlepsze czasy 50 Centa.

Za teledysk nakręcony w Walencji odpowiada vera, argentyński artysta współpracujący z czołówką hiszpańskiej sceny.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)