Sprawdź nas też tutaj

News

FRYDERYK Festiwal 2020 – bilety i pierwsi artyści

Ceny biletów zaczynają się od 89 zł.

Opublikowany

 

fryderyk 2020

Ruszyła sprzedaż biletów. Ponad 1800 zgłoszeń do nagrody FRYDERYK. Zmiana daty: dzień koncertowy odbędzie się w niedzielę (15.03).

Plejada polskich artystów, imponujące przestrzenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz NOSPR-u i tysiące fanów – przed nami 26. edycja rozdania najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce, czyli FRYDERYK Festiwal 2020. W Katowicach wystąpią m.in. Kayah, Muniek Staszczyk, Krzysztof Zalewski oraz Daria Zawiałow. W tym roku zarejestrowano rekordową liczbę zgłoszeń – ponad 1800 płyt, utworów, teledysków i twórców będzie ubiegało się o najważniejszą nagrodę polskiej branży muzycznej. Bilety na FRYDERYK Festiwal 2020 właśnie trafiły do sprzedaży.

FRYDERYK Festiwal

FRYDERYK Festiwal – to trzydniowe święto polskiej muzyki, podczas którego celebrowane są różnorodne gatunki, konwencje i style. W ubiegłym roku zadebiutowała nowa odsłona uroczystości wręczenia nagród. Galę po raz pierwszy zorganizowano w Katowicach i otwarto dla publiczności. – Uważam, że to świetny pomysł. Dotychczas to była tylko branżowa impreza, a przecież wszystko, co robimy, robimy dla ludzi, którzy przychodzą na nasze koncerty. – powiedział wtedy Krzysztof Zalewski.

Tegoroczną edycję FRYDERYK Festiwal 8 marca zainauguruje Gala Muzyki Poważnej w katowickim NOSPR. Wręczenie statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się w sobotę 14 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a dzień później na tej samej scenie w ramach FRYDERYK Festiwal wystąpią gwiazdy polskiej muzyki. Dzień koncertowy – z powodów organizacyjnych – został przeniesiony z piątku (13.03) na niedzielę (15.03).

Na scenie Krzysztof Zalewski i Kayah

Jak zawsze niezwykle interesująco zapowiada się gala wręczenia statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej. Na scenie MCK-u zagra Krzysztof Zalewski. Artysta, który w ubiegłym roku wyjechał z Katowic z dwiema statuetkami, z pewnością nie zawiedzie zebranej publiczności – jego energia i radość z koncertowania są już znane miłośnikom polskiej muzyki. Po dłuższej przerwie na scenę powróci Muniek Staszczyk. Muzyk po raz pierwszy zaprezentuje na żywo materiał z nowego albumu Syn miasta.

Na katowickiej scenie pojawi się również Kayah. – Cieszę się, że po raz kolejny będę mogła wziąć udział w tym największym polskim święcie muzyki, jakim bez wątpienia są FRYDERYKI. – Z wydarzeniem jestem związana od wielu lat i za każdym razem chętnie w nim uczestniczę. Ogromnie się cieszę, że od zeszłego roku w gali mogą uczestniczyć także fani, nie tylko osoby z branży muzycznej. Warto już teraz zaplanować sobie marcowy weekend w Katowicach i świętować z nami – muzykami. – mówi Kayah.

Podczas gali z pewnością nie zabraknie wielkich emocji. W tym roku w systemie zarejestrowano ponad 1800 zgłoszeń. To rekord w historii wydarzenia.

Dzień później, w niedzielę 15 marca, dłuższy koncert zagra m.in. Daria Zawiałow – artystka o potężnym głosie i buntowniczej duszy, która w tym roku wydała bardzo dobrze przyjęty album Helsinki. Na scenie pojawi się także znana z muzycznych eksperymentów Natalia Przybysz. Na rynku ukazał się właśnie najnowszy krążek wokalistki – Jak malować ogień – doceniany przez krytyków nie tylko za warstwę muzyczną, ale także bardzo dojrzałe i mądre teksty. Na Śląsk przyjedzie również Baranovski, którego najnowszy singiel Czułe miejsce podbija właśnie radiowe listy przebojów, a debiutanckie wydawnictwo – Zbiór – trafiło do sprzedaży.

Bilety

Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na FRYDERYK Festiwal 2020. Do nabycia są już bilety na Galę Muzyki Rozrywkowej oraz niedzielny festiwal. Bilety na Galę Muzyki Poważnej będą dostępne w późniejszym terminie.

SOBOTA, 14.03.2020 r.

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu (MCK),

Golden Circle: 199 zł*

Trybuna: 89 zł | 159 zł | 179 zł

NIEDZIELA,15.03.2020 r.

FRYDERYK Festiwal (MCK)

Trybuna: 149 zł | 189 zł*

Płyta: 129 zł*

2 dni: Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu (MCK), 14.03.2020 r. Golden Circle + FRYDERYK Festiwal (MCK), 15.03.2020 r. płyta: 299 zł*

*Miejsca stojące. Bilety do nabycia na stronie: Fryderyki.pl.

14 komentarzy
14 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
facio od krabów
2 lat temu

PO CO KOMU BILETY NA TO SZAMBO?

Odb
2 lat temu

RAFALALIK Festiwal 2020 – bilety i pierwsi entuzjaści kąpieli

OjczePeniz
2 lat temu

BELMONDO SYN WIGANNY WLAZL DO WANNY

GPS
2 lat temu

Ponoć Belmondo ma sie pojawić w towarzystwie Rafalali i dac do zrozumienia całej reszcie kto w tym roku rozjebał polska scene

­­­SOBOTA, 14.03.2020 r.
2 lat temu

Golden Shower: 199 zł*

*Miejsca siedzące.

___________
2 lat temu

Walic te wszystkie nagrody wzajemnej adoracji przemysl lize sie po jajcach przyznajac sobie wyróznienia po znajomosci. W tym gównianym showbiznesie dostac fryderyka to jak obelga!

Prawda
2 lat temu

02:03 7

Opublikowany 13 godzin temu 3 grudnia 2019 Przez Redakcja

ProofesorNauk
2 lat temu

Pierwszy! Chuj mje to obchodzi.

Chujkurwa
2 lat temu
Reply to  ProofesorNauk

Malik montana idzie na komisariat (znając życie po to żeby donieść) https://www.youtube.com/watch?v=z-A0iprsK0s

BENBEN
2 lat temu
Reply to  ProofesorNauk

Hhhh tfu ci na morde

PropTesto
2 lat temu

I kto wygrał te Fryderyki bo nie czytałem?

BENBEN
2 lat temu
Reply to  PropTesto

twój ojciec menel wjebal się z flachą na scene. myślał że to mikrofon zaczął drzeć morde i wygrał

PropTesto
2 lat temu
Reply to  BENBEN

Wymyśl coś oryginalniejszego bo takich tumanów to napierdalam pod domem i chuj z nich nie przeciwnicy

palec
2 lat temu
Reply to  PropTesto

pod domem czyli matke z bratem nakurwiasz jak najebani znowu chca sie szczenic

Popularne