Sprawdź nas też tutaj

News

Fryderyki 2020 dzisiaj na żywo w Internecie

Wydarzenie poprowadzi Marcin Prokop.

Opublikowany

 

Laureaci najważniejszych polskich nagród muzycznych – Fryderyków – w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej zostaną ogłoszeni dzisiaj (czwartek, 1 października od godz. 13:00) podczas konferencji prasowej transmitowanej na żywo na stronie głównej Interii, portalu TVN24.pl, antenie Radia Zet, a także profilu facebookowym Fryderyk Festiwal.

Całość wydarzenia poprowadzi Marcin Prokop, a towarzyszyć mu będą przedstawiciele branży muzycznej oraz tacy artyści jak: Natalia Kukulska, Halina Mlynkowa, Renata Przemyk, Kasia Stankiewicz, Igor Herbut, Artur Rojek, Marek Napiórkowski, Michał „Fox” Król, Andrzej Smolik, Tomasz Organek, Marcin Wasilewski, Atanas Valkov, Linia Nocna a także laureaci Złotych Fryderyków 2020: Czesław Bartkowski oraz Tomek Lipiński, którzy na oczach internautów otworzą koperty z nazwiskami 22 laureatów poszczególnych kategorii muzyki rozrywkowej i jazzowej. W trakcie konferencji zostanie również ogłoszony laureat Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS dla twórcy tekstu i muzyki oraz laureat Nagrody Publiczności Fryderyk Festiwal.

Statuetki Fryderyka 2020 zostaną wręczone zwycięzcom podczas specjalnej ceremonii w ramach przyszłorocznej edycji konkursu.

W trakcie konferencji odbędzie się także krótki panel dyskusyjny, na którym zostaną poruszone najistotniejsze zagadnienia związane z aktualną kondycją polskiego środowiska muzycznego. Przygotowana przez Związek Producentów Audio Video (organiztora konkursu) konferencja wpisała się w obchody Dnia Polskiej Muzyki, który przypada na dzień 1 października. To już druga edycja specjalnej kampanii, mającej na celu promocję polskiej muzyki oraz wsparcie polskiego rynku muzycznego. Tegoroczna dedykowana jest wszystkim osobom pracującym w branży koncertowej, którzy szczególnie ucierpieli wskutek obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Informacja o nominowanych w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej dostępna jest na stronie fryderyki.pl.

Laureatów Fryderyków 2020 w kategoriach muzyki poważnej Akademia Fonograficzna nagrodziła w marcu br., tuż przed wprowadzeniem zakazu organizacji koncertów, podczas niezapomnianej uroczystości w katowickim NOSPR. Zaplanowana na 14 marca br. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej została wówczas odwołana. Lista laureatów w kategoriach muzyki poważnej dostępna jest na stronie fryderyki.pl.

Organizator wydarzenia: Związek Producentów Audio-Video i Akademia Fonograficzna. Współgospodarz: Miasto Katowice.

5 komentarzy
5 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Dr Albanista
1 rok temu

A tak btw, to co to ma kurwa wspólnego z rapem?

Dr Albanista
1 rok temu

Ale będzie cringefest, aż mam przed oczami eldoga placzacego u latkowskiego, że rok w rok te same twarze 🙁 ale w kategorii homoseksualista roku proponuje palucha

żENADA
1 rok temu

Doniu w sumie jak dziś, wtedy także był wszystkim
Liroy zgarnął te niezasłużone dwa Fryderyki
Każdy nie chciał być jak Biggie, tyle że chciał zginąć
A pamiętasz? wracamy do tamtych czasów synu

Member Frequency 9
1 rok temu

Uważajcie na siebie. Rząd amerykański rozstawia na blokowiskach anteny GSM. Będą prać mózgi młodzieży w wieku 14 – 21 lat. Sebiksy, które odbierają sygnał GSM, będą wozić się bezkarnie po ośce w barwach wojennych.

Uważajcie na siebie.

Pissing Cock
1 rok temu

Pozłacaną statuetką jeszcze nikt dzieci nie wykarmił. W szczególności taką, którą dostanie za rok. Zdychać z głodu, darmozjady!

Popularne