Sprawdź nas też tutaj

News

Fryderyki 2020 – szczegóły gali i festiwalu

1400 członków Akademii Fonograficznej zadecyduje kto otrzyma statuetkę.

Opublikowany

 

fryderyk

Najważniejsze polskie nagrody muzyczne zostaną wręczone podczas drugiej odsłony Fryderyk Festiwal. Imprezę otworzy Gala Muzyki Poważnej, która w niedzielę 8 marca 2020 r. zagości w zjawiskowych wnętrzach NOSPR. Wręczenie statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się w sobotę 14 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a dzień wcześniej na tej samej scenie, w ramach Fryderyk Festiwal, wystąpią gwiazdy polskiej muzyki. Wstęp na wszystkie muzyczne wydarzenia będzie biletowany.

Nowa formuła wydarzenia z sukcesem zadebiutowała w 2019 r. W pierwszej edycji festiwalu uczestniczyła 10-tysięczna publiczność, a relację z ceremonii na antenie TVN oglądało ponad 1,6 mln widzów. W tym roku nagroda zostanie wręczona już po raz 26.

– Bardzo się cieszę, że ponownie możemy zaprosić wszystkich miłośników muzyki do obchodów tego wyjątkowego święta. Od ponad 20 lat Fryderyki budzą ogromne emocje zarówno w samej branży, jak i wśród fanów muzyki, a dziś ponownie otwierają się na publiczność dzięki między innymi kontynuacji współpracy z miastem Katowice. W jego wyjątkowych przestrzeniach koncertowych w marcu przyszłego roku laureaci odbiorą swoje statuetki w kategoriach muzyki rozrywkowej, jazzowej i poważnej. – mówi Andrzej Puczyński, przewodniczący Związku Producentów Audio Video.

Poza uroczystą galą wręczenia nagród Fryderykom towarzyszyć będzie także wiele innych wydarzeń: koncerty festiwalowe, konferencje, warsztaty i seminaria. Z wielką przyjemnością obserwuję, jak Fryderyki stają się wyjątkową platformą integracji środowiska, edukacji, a także promocji młodych talentów. – dodaje.

Akademia Fonograficzna rozpocznie przyjmowanie zgłoszeń do Fryderyków w połowie października. – W edycji 2020 albumy i single będzie można zgłaszać w 20 kategoriach muzyki rozrywkowej, 11 muzyki poważnej i 3 jazzowej. Na przełomie roku będziemy wiedzieli, czy wszystkie z nich będą brały udział w głosowaniu – aby kategoria się utrzymała, musi być w niej zgłoszonych co najmniej 6 płyt. – mówi Agnieszka Rapacka, koordynator Akademii Fonograficznej.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do połowy listopada. W grudniu Rada Akademii Fonograficznej przeanalizuje wszystkie zgłoszone w konkursie nagrania i sprawdzi, czy spełniają kryteria Regulaminu. Kolejny etap to już głosowanie fryderykowego jury, czyli ponad 1400 członków Akademii Fonograficznej – muzyków, twórców, dziennikarzy i przedstawicieli branży muzycznej. To właśnie oni zadecydują kto otrzyma nominacje do Fryderyków 2020. Poznamy je w styczniu. – dodaje.

Start sprzedaży biletów planowany jest na przełom października i listopada.

6 komentarzy
6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Artysta Homoseksualista
2 lat temu

Ale co z żoną Daba? Czy będzie miała na taksówkę?

IVAN, PINO D'ANGIO, ROCCO GRANATA, DANUTA, HBO
2 lat temu

Pamiętam go z ‚explosion’.
Mieli z kalwim jeden prysznic na współę, kurtki z futerkiem, wiatrak z biedronki i dwie paskudne kurwy w teledysku.
Na vivie lecieli co pół godziny, na zmianę z tokio hotel. A ja tylko czekałem na pussycat dolls, żeby sobie zjebać kindybała.

Wasz ziom (real one)
2 lat temu

Dzisiaj masz pewnje ze 40.lat i nadal walisz kindybała do pornoli. Czekaj czekaj. Tede to Ty ?

IVAN, PINO D'ANGIO, ROCCO GRANATA, DANUTA, HBO
2 lat temu

Nieeeee to pomyłka. Ja mam na imię Jacek

Odb
2 lat temu

Frytki 2020 – szczegóły odmian ziemniaka i festynu

chooy
2 lat temu

co to olis?

Popularne