Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

FU: „WRACAMY Z ZIPERĄ PO 11 LATACH”

Opublikowany

 

Ze sceną związany od kilkunastu lat, w ostatnim czasie mocno ucichł jednak jak się ostatnio dowiedzieliśmy wraca ze zdwojoną siłą. Postanowiliśmy się go troszeczkę podpytać, tak po prostu, co słychać.

Fu, warszawski raper związany z wytwórnią Prosto oprócz muzycznej zajawki ma także tą sportową, dlatego też porozmawialiśmy z nim na te obydwa tematy – muzyka i sport w jego życiu. Czym są? Sprawdźcie poniższą rozmowę.

 

Rozmawiamy w momencie, gdy nagrywasz kolejną płytę Zipery, jednak w Twoim życiu równie ważną rolę odgrywa sport. Która pasja aktualnie jest numerem jeden?

Fu: Nie chciałbym wystawiać na pierwszy plan spraw związanych z siłownią i sportowym trybem życia, czy muzyką ponieważ jedno i drugie lubię i są to dla mnie sprawy priorytetowe. Zajmuję się tym równocześnie, wkładając w to czas, serce i poświęcenie. Jedno od drugiego różni się tym, że z muzyką i ze wszystkim co jej dotyczy znam się od dawna i wiem jak ją robić, powiedzmy znamy się jak stare dobre małżeństwo. A sporty siłowe, poznaje co krok to nowe rzeczy na ten temat i zagłębiam się w tym coraz głębiej i uczę się, zdobywam z miesiąca na miesiąc nowe wiadomości na ten temat i doświadczenia z tym związane.
Nie chcę być kojarzony z kimś kto poucza innych jak żyć, że niby wielki trener, który nie popełnia błędów, bo sam mam czasami chwile słabości i nie ukrywam lubię od czasu do czasu zjeść coś niezdrowego, czy estetycznie napić się alko, ale mam nad tym władzę i znam granice.

 

Wiem z wywiadów, z postów, że sport nie jest niczym nowym, ale kiedy przyszła myśl, by pójść w to mocniej, ambitniej?

Fu: Na poważnie zacząłem o tym myśleć kiedy zmieniłem siłownie i przeszedłem do S4 w Warszawie, tam poznałem trenera i kulturystę-sportowca Akopa Szostaka. Człowiek ten pokazał mi ten sport w innej, lepszej oprawie. Uświadomił mnie, że prócz zwykłego machania i przerzucania żelastwa są z tego jeszcze inne przyjemności i korzyści. W tym świecie istnieje coś takiego jak dieta czy aeroby, treningi mogą dawać taką satysfakcje i radość. Można także rozwijać się w inny sposób. Mianowicie kształcić się w tym kierunku, budować swój wizerunek sportowy. Dbać o niego starannie biorąc pod uwagę wszystkie szczegóły i detale. Z tego miejsca dziękuję za cenne wskazówki, które pobierałem w trakcie trenowania od moich doświadczonych kolegów Akopa, czy kulturysty Pawła Głuchowskiego i za to im bardzo dziękuję, wielki szacun dla nich.

 

Możesz pochwalić się tytułem trenera personalnego, z tego co wiem, nie jest to prosta opcja zdobyć taki tytuł – jak długo się przygotowywałeś do tej roli i egzaminu?

Fu: Gdy trenowałem w S4, po dłuższym czasie dostałem propozycję od Akopa Szostaka, abym spróbował swoich sił jako kursant w akademii sportu S4. Domyślam się, że musiał zauważyć w mojej osobie jakiś potencjał. Wiedział, że to nie zajawka sezonowa, a rozwijanie nowej pasji. Na początku wahałem się, ale postanowiłem spróbowac swoich sił i postawiłem wszystko na jedną kartę i zdałem.
Choć nie powiem kursy były ciężkie, trwały 1,5 miesiąca i do tego w lato miałem wszystkie weekendy zajęte. Siedziałem godzinami na wykładach, gdzie później chodziłem na szkolenia. Muszę powiedzieć, że to nie były pseudo expresowe kursy siedmiodniowe. To była ciężka wyczerpująca praca, od której czasami dostawałem pierdolca ponieważ przypominała mi się szkoła (śmiech).
Pamiętam, w mojej grupie po ogłoszeniu wyników egzaminów parę osób płakało, gdy dowiedzieli się, że nie dostali wystarczającej ilości punktów. Mi się udało, głównie dlatego, że nie chciałem zawieść kolegów, którzy dali mi tę szansę. Chodziło także o to, by nie zawieść samego siebie. Wówczas nie myślałem o tym na poważnie.

Pamiętam jedną z naszych rozmów kilka lat temu, gdy mówiłeś mi, że do Twojej muzyki miał wychodzić fighter na jednej z gal na Dolnym Śląsku. Teraz to samo robi Twój przyjaciel Akop Szostak – jakie to uczucie z punktu widzenia artysty, gdy ktoś docenia Cię w ten sposób?

Fu: Pod moją muzykę wchodził już nie jeden fighter, w 2002 roku Saleta wchodził pod mój numer "Czy Na pewno", następnie boxer Łukasz Janik, dla niego nagrałem numer "Boks Filozofią Życia", który ostatecznie znalazł się na płycie „De Facto”. W tym momencie jest to właśnie Akop, dla którego nagrałem „Dalej Walcz”. Utwór ten znajdzie się na mojej nowej solowej płycie, nad którą obecnie pracuję równolegle tworząc nową Ziperę. Uważam, że kawałki dla fighterów jest to fajna sprawa i satysfakcja z tego tematu, że moja twórczość może komuś dać mega kopa przed walką. Odbieram to także w ten sposób, że utwór mobilizuje do wygranej walki, a dla mnie za każdym razem to nowe i cenne doświadczenie.

Pamiętam ten czas kiedy kręciliśmy videoklip do "Dalej Walcz," dla mnie to był zaszczyt, że wystąpił w nim Akop razem ze swoją żoną Sylwią, również pokazali się na tym klipie wyśmienici trenerzy i koledzy Paweł Głuchowski i Adrian Zachaczewski oraz mój ziomuś Dawid ze Śródmieścia, utytułowany, wieloletni reprezentant kadry Polski w kickboxingu.

 

Z tego co widziałem w internecie, to właśnie Akop odegrał dużą rolę w Twoim powrocie do sportu i chyba w ogóle do zaangażowania się w sporty siłowe?

Fu: Tak, jak najbardziej. Już wspomniałem o tym wcześniej, to jest gościu, który we mnie uwierzył i pomógł mi jak mało kto. Wielki respect dla Akopa, ponieważ takich ludzi jest w dzisiejszych czasach bardzo mało. Na co dzień jesteśmy dobrymi kumplami, ja uczę się od niego wszystkiego co jest związane z sportem, to jest dla mnie chodzący przykład. Mało kto w życiu tak mi pomógł i podał pomocną dłoń bezinteresownie. Kiedy ten człowiek będzie potrzebował pomocy zawsze przyjdę i stanę naprzeciw jego problemom.

 

Planujesz rozwijać się jako sportowiec, interesują Cię starty w zawodach, czy robisz to po prostu z pasji, dla zdrowia, by pokazać innym, że chcieć to móc?

Fu: Raczej nie pójdę w kierunku startu w zawodach. Robię to dla przyjemności, żeby być wzorem dla mojego synka i nie wyglądać jak klasyczny tatuś z wąsem, z brzuszkiem i w kapciach przed telewizorem. Tylko gościu, który dba o siebie i ma wielką siłę fizyczną i psychiczną. Chcę kształcić się dalej. Jeśli chodzi o trenowanie planujemy z kulturystą Pawłem Głuchowskim i Marcinem Klimą z Centrum Kształcenia Kadr Sportowych połączyć siły i poprowadzić seminaria dla przyszłych trenerów. Bardzo chciałbym w ten sposób pokazać młodym ludziom, którzy biorą się za głupie rzeczy, narkotyki czy kradzieże, że zamiast stać pod blokiem można coś ze sobą zrobić, przyjść na treningi i zacząć robić coś, co ci przyniesie korzyści pod każdym względem.

 

Powoli będziemy zbliżali się do końca, na koniec zechciej powiedzieć jak idą prace nad nową płytą Zipery?

Fu: Bardzo dobrze, mamy fajne pomysły z Pono i Korasem. Wierzę w ten materiał, na spokojnie i na luzie go robimy. Mamy już kilka fajnych numerów. Płytę kierujemy do ludzi, którzy są z nami od samego początku. Dla nich wróciliśmy i robimy to po raz trzeci. Mogę powiedzieć, że niesamowicie się cieszę, że wracamy po 11 latach. Na efekty chwilę poczekacie, ale naprawdę będzie warto.

 

Czyli tak naprawdę kiedy możemy się spodziewać krążka i czy możesz zdradzić coś więcej na temat obsady albumu?

Fu: Myślę, że w połowie przyszłego roku. Mogę Ci powiedzieć, że za muzykę odpowiedzialna będzie czołówka producentów w tym kraju. Współpracują z nami Magiera, Poszwixxx, Szczur, Sir Michu czy słowacki producent AceMan, który odpowiada m.in. za bity na Kontrafakt. O gościach nie chcę mówić za wiele, mogę tylko zdradzić, że mamy mega sztosa z Sokołem i Filipe pod produkcję Sir Micha.

 

Na ile nowa płyta Pono spowolniła Waszą współpracę?

Fu: Nie będe ukrywał, że właśnie ten fakt trochę spowolnił nagrywanie albumu Zipery. Jednak nadrobimy to na luzie. Sprawdźcie w jakiej formie jest Pono na swoim krążku, śmiało mogę polecić wszystkim. Nagrał ciekawy, dojrzały krążek. Jestem tam gościnnie.

 

Zipera to temat numer jeden jak rozumiem, w takim razie powiedz mi co z solowymi nagrywkami?

Fu: Jak już wspomniałem wyżej, równocześnie realizujemy swoje solowe albumy. Pono właśnie promuje krążek, a ja nagrywam kolejne solo. Pracujemy sobie z DJ`em Deszcze Strugi w OtraBarwa, gdy tylko mamy czas.
Muszę Wam powiedzieć, że miałem okres pustki twórczej, ale na szczęście to już za mną. Wróciłem i piszę sporo tekstów. Nie zaskoczę chyba nikogo, gdy powiem, że na albumie pojawi się Spalto (pozdrówki ziomuś). Na więcej informacji przyjdzie czas.

 

Jakiś czas temu dałeś upust emocjom, w odniesieniu do ludzi,którzy wytykają Ci fakt, iż dalej czynnie uprawiasz muzykę. Od niedawna stajesz się rozpoznawalny w świecie sportu – jak myślisz, skąd tak wiele zawiści jest kierowanej w Twoją stronę?

Fu: Wiesz co, zawsze od początku mojej drogi muzycznej miałem mnóstwo wrogów, nie wiem czemu. Przecież ja jestem miłym, sympatycznym człowiekiem, który nikomu nic złego nie robi (śmiech). Poważnie, to najbardziej się prują niedorajdy życiowe, którym nie udało się w życiu nic osiągnąć. Spora liczba ludzi, którzy we mnie zwątpili wkurzają się przez ten fakt, że jednak się bardzo pomylili. Zazdrość wychodzi z tego jak ktoś ma mało pewności siebie, tacy już są Polacy.

Jednak mam blisko osoby, które we mnie wierzą i trzymają za mnie kciuki chciałbym im bardzo podziękować. Hejterów nie pozdrawiam, jednak dają mi energię, motywują by iść do przodu. Dzięki nienawiści, ja dostaję większego kopa, aby iść do przodu.

 

Ostatnie pytanie, czy jest szansa na powrót Zip Składu w oryginalnym składzie, czy to już przeszłość i nie ma co do niej wracać?

Fu: Odpowiem krótko, raczej nie ma szansy na powrót Zip Składu i jest to gdzieś tam prywatna porażka. Wierzę i chcę jednak wierzyć, że nigdy nic nie wiadomo. Wierzę i trzymam gdzieś głęboko w sercu nadzieję…

 

Dzięki za rozmowę

Fu: Ja również dziękuję i pozdrawiam!

0 0 vote
Article Rating
 
33 komentarze
33 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
fallus twojej matki
5 lat temu

odgrzewajta tego kotleta, tylko nie spierdolcie.

ffff
5 lat temu

BEKA Z ŁAKA I Z WAS JEBANE GIMBY 😀
[img]https://b1.pinger.pl/d95cce09779c2b8a1ff13e5d54a585e9/02.gif[/img]

rhndddd
5 lat temu
Reply to  ffff

NO CÓŻ SZKODA ZE SIĘ ROZESZLI, ALE KAŻDY WYBRAŁ SOBIE INNĄ ŚCIEŻKĘ…
[img]https://s30.postimg.org/wgdihwtgh/eedeje867uh.jpg[/img]

dvdew
5 lat temu
Reply to  rhndddd

[img]https://i68.tinypic.com/j0v121.png[/img]

rgeger
5 lat temu
Reply to  dvdew

[img]https://b4.pinger.pl/847562d6bea3013d03513bf02cf0e7cb/Gif05.gif[/img]

edfwedfwe
5 lat temu
Reply to  rhndddd

[img]https://b1.pinger.pl/d7d7fee08c7d8091b0337f107f9306da/GIF.gif[/img]

rgergeg
5 lat temu
Reply to  edfwedfwe

[img]https://replygif.net/i/354.gif[/img]

rgergeg
5 lat temu
Reply to  ffff

[img]https://b1.pinger.pl/0e3a11e0f2c7ae7c8cba6771da7bf42c/01.gif[/img]

KESZ
5 lat temu
Reply to  rgergeg

[img]https://49.media.tumblr.com/tumblr_lsxj6kBVj01qzx3jto1_500.gif[/img]

rhndddd
5 lat temu
Reply to  KESZ

TO FAJNO 😀
[img]https://bouncebreak.com/gif/bounce/morning-titty-shake.gif[/img]

rhndddd
5 lat temu
Reply to  ffff

PISZESZ CIAGLE TO SAMO PO CO ?
[img]https://1.bp.blogspot.com/-JQDigQjNHIk/VVTzGn_Kf9I/AAAAAAAABNg/3rhjAdWB1WQ/s1600/bgb%2Bali%2Bcrazy%2Bshort.gif[/img]

michałowska
5 lat temu

Jedni się schodzą , drudzy rozchodzą .

Kałen Bez Maski
5 lat temu

Aha,fajnie.

BUCZER NR. 1 W PL
5 lat temu

TO FAJNO 😀
[img]https://bouncebreak.com/gif/bounce/morning-titty-shake.gif[/img]

KESZ
5 lat temu

PISZESZ CIAGLE TO SAMO PO CO ?

[img]https://1.bp.blogspot.com/-JQDigQjNHIk/VVTzGn_Kf9I/AAAAAAAABNg/3rhjAdWB1WQ/s1600/bgb%2Bali%2Bcrazy%2Bshort.gif[/img]

nerwusek z ze mnie
5 lat temu

[img]https://img.sadistic.pl/pics/d17c0f805a5a.jpg[/img]

Kajetanix
5 lat temu

PEJA TONIE JUŻ NIKT NIE CHCE SŁUCHAĆ TEJ KURWY, JEDYNE CO MA DO ROBOTY TO WKLEJANIE STARYCH TRACKOW NA FB I SĘPIENIE LAJKÓW. KIEDYŚ BYŁEM NA JEGO KONCERCIE NA KONIEC TAM MOŻNA BYŁO SOBIE PODAĆ Z NIM RĘKE I STRZELIĆ FOTE, WIÈC PRZED TYM WJEBAŁEM CIĘŻKO RĘKE W MAJTY I NA PRZEMIAN SCHODZIŁEM Z KUTASA NA DUPE NAWET JEJ NIE WĄCHAŁEM BO WIEDZIAŁEM ŻE JEST KOSMOS GDY JUŻ PRZYSZEDŁ TEN MOMENT PODAŁEM MU TĄ REKE DO FOTY, Z ODPOWIEDNIM UCISKIEM TRWAŁO TO WSZYSTKO 15 sek BYŁEM SPEŁNIONY.

beka beka beka
5 lat temu
Reply to  Kajetanix

TEDE…ALE NERWUSEK Z CIEBIE 😀
CO PSYCHA SIADA? WPIERDOL DROPSA ALBO WCIĄGNIJ FETĘ TO BĘDZIE CI LEPIEJ 😀
ATENCYJNA SZMATA Z CIEBIE – UDAJĄCA SZTUCZNY DYSTANS…POZERKA

mesjaszzbawiciel
5 lat temu

to jest podsumowanie grudnia kurwy
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oC4qGcSDFUY[/youtube]

es_blendy
5 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Z9I3UJJZNEY[/youtube]

killimgo
5 lat temu

Dwie pierwsze płyty były kozak w chuj. Mam nadzieję że trzecia po tylu latach też będzie dobra co najmniej jak mor.w.a w niepełnym składzie czyli Empiria. Jednak co do solówki Pona, to na litość boską nie da się tego słuchać i niech on juz nigdy solo nie nagra. Wizjoner i bunt to żenada jak chuj wielka

MAD
5 lat temu

FU, po co ci to? jest level niżej niż underground. zajmij się czymś pożytecznym.

bkfonem
5 lat temu

hahaha nie no w pakiecie z płyta proponuje słownik albo jakis translator, który umozliwi zrozumienie co i o czym nawija artysta o ksywie fu, bo zawsze sa z tym problemy.

drewniak2010
5 lat temu

Ha ha 🙂 I tutaj się zgodzę, trzeba dobrze się wsłuchać żeby zrozumieć te bełkoty ale z drugiej strony płytki Olsen/Fu były super. Pozdrawiam 🙂

bkfonem
5 lat temu

”cały czas jestemsoba fu fu fuf ufufufufufu cał yczas w problemach jedna noga fufufufufufufu ”

Żurom feat.fu – cąly czas

polecam kurwa zajebisty track od tych artystów

dalajlama
5 lat temu

PYTANIE PO CHUJ POWRACAĆ?

BRAK PROGRESU, I POMYSŁÓW, A POWRÓT WYMUSZONY TYLKO KONIUNKUTRĄ I POCZUCIEM OBOWIĄZKU.

PO CO PSUĆ LEGENDĘ???

MIELON!
5 lat temu

TEN CALY FU TO BYLO CALE ZYCIE GÓWNO, NIGDY NIE TWORZYL DOBREGO RAPU, BEŁKOTAŁ COŚ NIE ZROZUMIAŁEGO PRZEZ WSZYTKIE SWOJE NAGRYWKI, JEDYNIE GDZIE SIĘ TEN PASZTUN SPRAWDZAL TO JAK STAŁ W 3 RZĘDZIE NA TELEDYSKU I COS TAM SOBIE POD NOSEM PIERDOLIL ALBO LAPAMI MACHAL, TYLE….

chujzwami
5 lat temu
Reply to  MIELON!

PPROSTE, MAM TAKIE SAMO ZDANIE, ALE STARE ZIPERY TO KLASYKI, I NIE WIDZĘ POWODU BY TTEN ODLEGŁY PRZYKRYTY PATYNĄ OBRAZ PSUĆ CZYMŚ CO BĘDZIE MEGA CHUJOWE, A TO ŻE TO BBĘDZIE MEGA CHUJOWE JEST WIĘCEJ NIŻ PEWNE.

dfvdgrbfredI
5 lat temu
Reply to  MIELON!

I HUJ CI W DUPE INTERNETOWA CIOTO!!!

Zeus
5 lat temu

Już za późno, to nie przejdzie

globglob
5 lat temu

ejej ale zipy bez jędkera ale np z magazynierem prosto wardem zaakceptowałbym bez przeszkód jako pełny skład 😀

beka z tedego
5 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fpujWfSjykM[/youtube]

Popularne