Sprawdź nas też tutaj

News

Gangster promuje ubrania Jongmena w serialu paradokumentalnym

„J*bać kapusi”.

Opublikowany

 

Jongmen zostawił trwały ślad nie tylko na karcie nadwiślańskiego rapu, ale i językowego słowotwórstwa. Jest jednym z ojców chrzestnych nowej wersji biernika liczby mnogiej od słowa „kapuś”, odmiennej od reguł, które obowiązują w słownikach leksykalnych. Co więcej – uczynił z tego cechę charakterystyczną własnej marki odzieżowej, której hajpu dodał niedawno paradokument wyemitowany w Eska TV.

„J*bać kapusi” to brand, jaki był sprężyną najgłośniejszej polemiki gramatycznej nie tylko w historii naszego rapu, ale i chyba całej polskiej muzyki. W dyskusji o prawidłowej odmianie oprócz Jongmena wzięli udział m.in. Szpaku i Sobota. Ten drugi stworzył nawet w kontrze własną linię maseczek, gdzie czerwonymi literami dodał do słowa „kapusi” jeszcze „ów”, co miało podkreślać standardową odmianę. Zawirowania na płaszczyźnie językowej nie wpłynęły negatywnie na popularność ubrań żyrardowskiego rapera. Marka ciągle działa, a niedawno dostała darmową reklamę, której realna wartość nie jest znikoma.

Koszulka „J*bać kapusi” stała się tłem paradokumentu wyemitowanego w Eska TV. Jednym z bohaterów odcinka był rzezimieszek ubrany w ciuchy Jongmena. – Ja jestem gangsterem, ja jestem chłopakiem z miasta. I albo będziesz ze mną, albo nie będziesz z żadnym – zaczął z wysokiego C swoją wypowiedź, skierowaną do uroczej blondynki. Dalej nie zabrakło kolejnego wątku rapowego. – Nakaz zawinięcia, wydział pościgowy. Rzucony na bęben, myśliwy na łowy – nawinął tekst piosenki „Szukaj mnie” Murzyna. Scenarzyści wykazali się też sporą dozą kreatywności i zaserwowali mocarne combo, bo chwilę później bohater tego tekstu zaczął nucić banger o tym samym tytule, autorstwa śpiewającej poetki Edyty Geppert. Co ciekawe, producenci odcinka zblurowali przód koszulki, zostawiając znacznie bardziej czytelne plecy bez żadnej ingerencji.

77 komentarzy
77 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
you mad?
24 dni temu

KTO TAKIE GUNWO ZAŁOŻY TEN NIE JEST CZŁOWIEKIEM, PATUSY DO PIECA, UTRUDNIACIE ŻYCIE NORMALNYM LUDZIOM

Ross
24 dni temu
Reply to  you mad?

„Kapusiów” wy jeb.ane debile bez szkół

Edzio tiktokerowiec śpiewa
23 dni temu
Reply to  you mad?

Dzisiejszy dzień uświetni nam kawałek: Zenek zenek zenek zenek zenek oooo. A cały tydzień śpiewamy: Cziiiil łenuła cziiiil łenuła. Do zabawy łaki.

żENADA (GIMBAO33)
23 dni temu
Reply to  you mad?

Bo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywista

Lil Pimp
23 dni temu
Reply to  you mad?

Święte słowa, wszystkie patusy, brudasy i dziecioroby w tym kraju powinny być izolowane od normalnego społeczeństwa albo zamykane w więzieniach – czyli tam gdzie jest ich miejsce. Te brudasy jedyne w czym mogą przysłużyć sie państwu to tylko w „obdarowaniu” go kolejnym potomstwem i utrzymaniu go za nasze pieniądze. Polski rząd zamiast dawać tym brudasom 500+ na kolejne pokolenia nowej generacji brudasów, powinien zbudować więcej zakładów karnych w których ta holota spędziłaby większość swojego życia i nauczyłaby się szacunku do ludzi i prawa. Gdybym był prezydentem zrobiłbym z tym porządek.

Lil Pimp
23 dni temu
Reply to  Lil Pimp

Czasami zastanawiam się co jest gorsze – pokolenie rozpieszczonych zetek czy brudasy z marginesu społecznego, którzy całe życie żerują na państwie, piją tanie piwsko i robią tylko dzieci. No ale to zasługa naszego „wspaniałego” rządu. Szydło, Morawiecki – idzta w PiSdu.
PS. Teraz tylko czekam aż któryś brudas oburzy się na mój prawdziwy komentarz i zacznie mnie wyzywać, hehe.

Fan Kizo
22 dni temu
Reply to  Lil Pimp

Nie ma na tym świecie miejsca dla konfidentów

Fan Kizo
22 dni temu
Reply to  you mad?

Konfidenci do wora murem za dobrymi ludźmi

Młody żul
21 dni temu
Reply to  you mad?

Sentino
Płeć : trans
Zawód : pastuch z chile
Hobby: arabskie truskawki
Samochód :brak
Mieszkanie : brak
Miejsce zamieszkania : u ciotki
Choroby: schizofremia paranoidalna
Znaki szczególne : wyraźnie jajogłowie, zęby z ruskiej porcelany, głupkowaty uśmiech
Wykształcenie :żadne
Długi :tyle ile się da
Najwieksza miłość : koza Malika
Ojciec :sukces ma wielu ojców
Matka: nieznana
Obwód biceps :20cm
Sport :żaden
Motto:Halo policja
Rekord na klatę: 15kg
Pieniądze na ubezpieczenie zdrowotne dla siebie i swojej kobiety :brak
Buhahhhahahahahahhahahahahah

Robert RTVeuroAGD
21 dni temu
Reply to  you mad?

Strzeliny skórwysyny to nie film

Gówno
24 dni temu

Wyobraźcie sobie, że popie.rdalacie w takim łachu w odwiedziny do mamy, albo odprowadzacie w nim syna do przedszkola. Fajnie, że troglodyci sami się znaczą jak bydło i wiadomo z daleka, że masz do czynienia ze ściekiem, ale to kur.wa przerasta moją zdolność pojmowania.

Władam życiem
24 dni temu
Reply to  Gówno

Wyobraźcie sobie że siedzicie w kiosku przy kasie i przebijacie prezerwatywy igłą 😀 😀 😀

666 Psycho
23 dni temu
Reply to  Gówno

Po obejrzeniu tego paradokumentu królowa Elżbieta zmarła.

żENADA (GIMBAO33)
23 dni temu
Reply to  Gówno

Bo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywista

Kozlebro
23 dni temu
Reply to  Gówno

Przecież w tym chodzą małolaty do lat 14 więc dzieci nie mają .. . A szmate kupiła im mama bo skąd by mieli na to pieniądze ?

żENADA (GIMBAO33)
23 dni temu
Reply to  Kozlebro

i czemu im matka kupuje takie rzeczy ? jest dumna że ich dziecko w tym chodzi ?

Kozlebro
23 dni temu

Płaci za to co dziecko zamawia z internetu bez wiedzy nawet co to jest . Hej mano kup mi koszulkę i cyk tabor cygański wiezie szmatę z Korei północnej dla podekscytowanego Gówniaka

Fan Kizo
22 dni temu

Gówno ci do tego co czyja matka swojemu dziecku kupuję

Kamszot
21 dni temu
Reply to  Fan Kizo

Twoja ci kupowala gumowe jebablo i jakoś nikt się do niej z tego tytułu nie pruje.

Hip hop jest z Polski a rap ze stanów piss yoł
21 dni temu
Reply to  Gówno

Jestem w stanie to sobie wyobrazić bo skoro on jest patusem to jakaś matka musiała go wychować wpoić mu wartości jakimi się teraz kieruje, normalna matka wzięła by szmatę jebla go ze 3 razy po łbie i odechciało by się gangsterski a tak on ją odwiedza w takich łachach i popijają sobie razem smaczna kawusię od kizi

Skazany na fabryke gwożdzi
24 dni temu

Jeśli ktoś nie ma oporów przed noszeniem tak wulgarnych wycieruchów na sobie, to z pewnością nie ma oporu przed sypaniem na komendzie.
Najszybciej się sprzedają właśnie ci którzy nagłośniej krzyczą o zasadach i jbc 60tki. Wystarczy że policjant głośniej krzyknie, i już są gotowi jeść z nim makowca popijając kompot z konfitury
W ogóle, co to jest ? Jaskiniowce jak Kizo rozpromowały wśród dzieciarni tak durne teksty.

xdddddddd
24 dni temu

Strasznie mnie bawią tacy pseudoprawilniacy. Mieszkam w dość małym mieście i z własnych obserwacji wiem, że tacy najchętniej i najczęściej strzelają z d@upy, jak pan policjant na nich warknie.

PS. Serio? Cenzurowanie słowo d@upa?

Wiem bo bylem
23 dni temu

Ha ha jak kizo miał 10 lat to byli gangsterzy a on i inni to TikTok gangsta ha ha

Fafik na wolno
23 dni temu
Reply to  Wiem bo bylem

Jak Kizo miał 10 lat to był 1976 rok.

żENADA (GIMBAO33)
23 dni temu

Bo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywistaBo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywista
Bo Rafalala jesteś zaj3bista, To sprawa jest oczywista

Kryminalista
22 dni temu

Dodajmy że prawdziwy bandyta to raczej ukrywa swoją tożsamość i stara się jak to tylko możliwe unikać przypalu z psami, a w takiej bluzie to albo chodzą fejki, które nie mają pojęcia o gangsterce, albo niedorozwinięci którzy za 5 złotych łupu dają się łapać za rozboj

Tadek
24 dni temu

Zwykły naleśnik, a nie gangster. Żaden, powtarzam- żaden czynny gangster nigdy nie wyświetli się w tym obesranym cyrku.

BLEJKU Z CHRZANOWA LUBI LIZAC ROWA
23 dni temu
Reply to  Tadek

O przepraszam, a Louis villain I Kaz bałagane to co? Przecież spiewają „mama I am a criminel”. Ot, tak sobie tego nie śpiewają przecież nie?

never
24 dni temu

Jak na metroseksualnego rapera to ten jogmen jest strasznie bojowy.

RURA "RUROMINA" RUROMSKA
24 dni temu

„Jongmen zostawił trwały ślad nie tylko na karcie nadwiślańskiego rapu…”

MUAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAH

Gra na tamburynie sia la la, a potem siup do wanny Rafalali.

Obywatel tego k.u.r.wi dołku zwanym Polską
24 dni temu

Czy przed tym je..bainem kapusi było chociaż kino, kawiarnia lub zwykły spacer?

RURA "RUROMINA" RUROMSKA
24 dni temu

Jaki gangster? Oni gangsterkę to widzieli tylko w filmach czy serialach. Ktoś noszący na sobie takie ścierwo albo podający się za gangola czy urządzający kryminalne pucerki publicznie powinien z automatu iść w pasiaki na dożywocie. AMEN.

Taki gangster, że na pierwszym przesłuchaniu zalewa się łzami, prosi o telefon do mamy i robi szpagat. Ulyca Sezamkowa Welcome.

Paradokument to wsze bajki zawarte w tekstach. Sama reżyseria i wymyślone farmazony.

Ziominho
24 dni temu

J.bac patusi

NO FAP
24 dni temu

Laska ma cycki jak skarpety z piachem.

Michal Bialek
24 dni temu

Drogie mirki. Piszę tę historię ku przestrodze wszystkim tym, którzy nie rozgryzają mentosów od razu po włożeniu do ust.

Otóż ja i moja dziewczyna poszliśmy na studia do różny miast. Po miesiącu rozłąki zdecydowaliśmy się wreszcie spotkać, a jako że byłem bardzo szczęśliwy z tego powodu, postanowiłem zrobić jej minetę.

Zawsze mi się to podobało, ale tym razem z jakiegos powodu jej cipka śmierdziała jak martwy papież, a smakowała jeszcze gorzej. Nie chciałem ją urazić, więc wziąłem mentosa. W trakcie lizania, przez przypadek wepchnąłem go w nią, ale na całe szczęście mam zręczne palce i szybko go wygrzebałem, włożyłem z powrotem do ust i rozgryzłem. Niestety to co znalazło się w moich ustach nie było mentosem. Był to guzek rzeżączki.

Weneryka Rozati
23 dni temu
Reply to  Michal Bialek

Ty zwyrolu przebrzydły. Guwniarzu zasrany, zaebany.

Wiracha z PKSu
23 dni temu
Reply to  Michal Bialek

Bueeeee.

erdo w rowerze błażeja
23 dni temu

ten świat to farsa.

Wirująca moszna
23 dni temu

Hahaha jest on ojcem chrzestnym własnej wersji biernika xD

Te artykuly z przekąsem sa załebiste, redakcja props

aaaa
23 dni temu

no michalczewski czasem napisze coś bekowego reszte „redakcji” j3bać

Szczaw
24 dni temu

Rap: od debili dla debili.

Incelu myślisz, że tylko ty możesz pisać tłustą czcionką?

Stalone
23 dni temu
Reply to  Szczaw

Szczaw ssij odb|yt

Bacardi ze szklanki
23 dni temu

Kto zakłada takie szmaty? Przecież to widać odrazu że jak mamy do czynienia z typem w takiej koszulce to przykuwa uwagę służb że coś kręci na lewo

Prawdziwy prawilniak nie obnosi się z tym bo działa po cichu a tylko lamusy chwalą się prawilniactwiem a tak naprawdę pierwsi pękają na komendzie

Nice git
24 dni temu

Ciekawe czy Nike podejmie współpracę i wypuści limitowane komplety – bluz i joggerków – Air Fuc*k Max Snitches Ltd.?

Młody Roberta RS siedem siedem
23 dni temu
Reply to  Nice git

Bardzo bym taki boksik na komunie chciał dostać nie!Może rozszerzony o jakiś brelok i piórnik. Mało bym nosił, oszczędzał, żeby jeszcze na egzamin dojrzałości założyć!

git nice
24 dni temu

Ciekawe czy wypuszczą też klapki?

Boski Firma
23 dni temu
Reply to  git nice

My chcieliśmy z Popkiem kiedyś krótką serię japonek puścić z logiem JP Classic ale Tadek coś się krzywił, że mało elegancki pomysł i kur*wa pomysł spełzł na niczym.!

Bonu RPK
23 dni temu
Reply to  Boski Firma

Niezłe!! Czekam chłopaki na rakiete!

GBH
23 dni temu

Jongmen wracaj do Indii skąd wypełzło twoje ciawuskie plemie. Do czego ty się sadzisz, jak jako cojgen w kryminale jesteś obok kompletnie, obcy ? Ty o grypsiarzach mówisz, jak tobie zwykły szamak wity nie zasunie, boś brudny.

ksiadzrobak
23 dni temu

Wszystkie patusy powinny powtarzać szkole podstawową więcej miejsca by się zrobiło dla normalnych ludzi

Fan Kizo
22 dni temu
Reply to  ksiadzrobak

Wszyscy konfidenci powinni trafić do wora

ToroIce
23 dni temu

Miłej niedzieli ebAC złodziei

lolyy79
22 dni temu

…niech autora tej koszulki biały choj zdusi

TRANSHUMANWANNISTA
22 dni temu

JAP1ERD0LE , NIE WIERZĘ W TO WSZYSTKO, POLSKI RAP JEST JAKIMS BOTEM, W DODATKU W TRYBIE GOD-MODE, PRZECHODZI LUDZKIE POJĘCIE W MGNIENIU OKA. NIE MA DLA NAS RATUNKU, Z DNIA NA DZIEŃ OD TEJ MUZYKI DLA MAŁP, KAŁU OD DEBILI DLA DEBILI, NASZE PRZECIWSTAWNE KCIUKI COFAJĄ SIĘ, WRACAMY NA DRZEWA. DZIĘKUJĘ ŻE MOGĘ BYĆ SWIADKIEM TEJ DEGRENGOLADY

aaaa
23 dni temu

do utylizacji

Yt543223578oijbcfddtty67ui9ooijhvffderrtu
22 dni temu

Mieszkańcy niemieckiego Emmerich tuż przy granicy z Holandią skarżą się na imigrantów zarobkowych z Polski. Ci żyją często w koszmarnych warunkach. To z kolei nie odpowiada samym Niemcom. – Śmieci, alkohol, szczury i karaluchy – wymieniają problemy niemal jednym tchem.

Bggtr3345uo9iggddeetuijgff
22 dni temu

Kryzys energetyczny może potrwać znacznie dłużej, niż się spodziewamy. Jego cień położy się na kolejne lata. Jak wynika z analizy raportów Międzynarodowej Agencji Energetycznej, około 40 proc. umów na dostawy gazu drogą morską właśnie traci ważność. – Problem w tym, że obecne i przyszłe poziomy cenowe będą punktem odniesienia dla umów długoterminowych z dostawcami gazu – zauważa prof. Mariusz Ruszel, prezes Instytutu Polityki Energetycznej. A to oznacza dla nas kłopoty w postaci wyższych cen.

Szef
22 dni temu

Nasza wygolona meska prostytutka wypina sie dla szejkow w dubaju, trzymaj sie tam zakapiorze 997 pozdro

Stefan
21 dni temu

Przecież to konfident pseudo bandzior biały z jablonny hahaha

666 nerdpathologeek aka judgementcrematorium
24 dni temu

Wygodne życie leniwe na socialu.

Gdg
23 dni temu

Żenua xd

PDW chodyna
23 dni temu

Bartololongo siwetszy od papieża!!!

Piotr
23 dni temu

Jak wstęp do por usa

Mikołaj trąba
22 dni temu

Hahhaaha jak to chodyniak1989 bartololongo ,, diament Polskiego internetu, dlatego nie kazdy go odnalazl, ale jajca haha

Tak i co?
23 dni temu

J=bać słownik, tylko Jngmen może nas sądzić.

Wsp
23 dni temu

Jak to ten bartololongo z legionowa chory psychicznie

Profesor Gaypopu
24 dni temu

No to w końcu coś o rapie na glamrapie

Natalia Skrobanka
23 dni temu

Jest on ojcem chrzestnym własnej wersji biernika liczby mnogiej od słowa „kapuś”, odmiennej od reguł, które obowiązują w słownikach leksykalnych

Co to za studenckie wysrywy XDDD

Wirująca moszna
23 dni temu

To jest zarabisty sarkazm a nie studenckie wyssrywy

Jak mozna w ogole jechac po redakcji glamrap przeciez Ci ludzie to nasi dobrodzieje!

Edzio tiktokerowiec śpiewa
23 dni temu

Dzisiejszy dzień uświetni nam kawałek: Zenek zenek zenek zenek zenek oooo. A cały tydzień śpiewamy: Cziiiil łenuła cziiiil łenuła. Do zabawy łaki.

Popularne