Sprawdź nas też tutaj

News

Gigantyczny sukces Hinola PW

Raper ujawnia wielkość sprzedaży solowej płyty.

Opublikowany

 

Hinol PW

Kiedy Polska Wersja wracała na scenę po kilkuletniej nieobecności, wydając w 2016 roku drugi album „Notabene”, słuchacze z dużym dystansem patrzyli na tę reaktywację mając w pamięci podobne powroty innych zespołów. Polska Wersja nie podzieliła jednak losów nieistniejących dziś ekip. Wręcz przeciwnie, wdarli się oni na sam szczyt krajowej sceny, a ich powrotny album zdobył platynową płytę za sprzedaż 30 tys. egzemplarzy.

Rok później na rynku ukazała się solowa płyta Jano „Senna powieka”, która została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków i słuchaczy, a klipy promujące to wydawnictwo osiągnęły wielomilionowe odsłony. W 2018 roku w ślady kolegi z zespołu poszedł Hinol, który również nakładem warszawskiej wytwórni District Area wydał solowy album „Mej duszy dziecko”. Krążek ten z miejsca osiągnął sukces debiutując na 1. miejscu listy Olis. Raper na bieżąco informował o ilości sprzedanych sztuk, a teraz dowiedzieliśmy się, że jego pierwsza solowa płyta osiągnęła próg do przyznania złotej płyty. – Tydzień temu wiedziałem, że sprzedało się 15 tysięcy albumów, czekałem tydzień, żeby się upewnić. Mam dla Was info. Złota Płyta jest już moja. Wszystko dzięki Wam, dziękuję – przekazał raper. – Dziękuję bardzo za Złoto, lecimy po Platynę – dodaje.

Dodajmy, że aby zdobyć platynową płytę należy sprzedać 30 tys. egzemplarzy.

Tracklista

1. Mej duszy dziecko (prod. Choina)
2. Gdzie jest mój majk (skrecze DJ Lem, prod. Choina)
3. Kwestia podejścia (feat Kacper Hta, prod. PSR)
4. Fatum (skrecze DJ Lem, prod. PSR(
5. Oderwij się (feat Magdalena Kozakiewicz, skrecze DJ Lem, prod. Choina)
6. Potrzebujemy zmian (feat Małach&Rufuz, skrecze DJ Lem, prod. Choina)
7. Wbrew sobie (feat Jano Pw, Kafar, Rest, skrecze DJ Lem, prod. Małach)
8. Tabula rasa (skrecze DJ Lem, prod. Tune Seeker)
9. Nie widzę nas (feat Choina, prod. Sickquence)
10. Fac Fideli Sis Fidelis (prod. Flame)
11. PW – Pomocna wita (feat Jano Pw skrecze DJ Lem, prod. Poszwix)
12. W drogę (feat DJ Choina prod. HNL)

Wyżej od Tedego

Album „Mej duszy dziecko” ukazał się 15 czerwca. Tego samego dnia w sklepach pojawiła się płyta Tedego „NOJI?”. Tydzień później poznaliśmy oficjalne wyniki sprzedaży na liście Olis. Ku zaskoczeniu wszystkich, Hinol PW znalazł się w rankingu przed TDF-em. Właściciel wytwórni Wielkie Joł zadebiutował „dopiero” na drugiej pozycji. Pełne zestawienie jest dostępne tutaj.

„Mej duszy dziecko”

Hinol na nowej płycie zaskakuje bardzo dobrym warsztatem, techniką oraz… śpiewem. To m.in. melodyjnymi refrenami zaskarbił on sobie część słuchaczy. Mimo radiowego potencjału niektórych nagrań Hinola – podobnie jak innych raperów – ciężko go uświadczyć w stacjach radiowych. To jednak nie przeszkadza mu w zdobyciu najważniejszych wyróżnień i milionowych odsłon teledysków. Gościnnie na albumie „Mej duszy dziecko” pojawili się głównie reprezentanci ulicznej sceny: Jano PW, Kafar, Rest, Małach & Rufuz i Kacper HTA. – Słuchając tej płyty możesz spodziewać się kompilacji utworów motywujących, ulicznych oraz lżejszych, trafiających do szerszego grona słuchaczy. Bez wątpienia jest to płyta, która mocno namiesza na rynku w tym roku – zapowiadała wytwórnia District Area w informacjach prasowych na temat krążka. Jak teraz widzimy, nie mylili się.

Poniżej jeden z singli promujących krążek – „Potrzebujemy zmian” z udziałem Małacha & Rufuza. Więcej utworów z płyty znajdziecie pod tagiem #MejDuszyDziecko

4 komentarze
4 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Odb
3 lat temu

Wolę hinola( chociaż fanem nie jestem) niż całe hordy tych spedalonych newschoolowców (Young zabson sb itp chlam). To coś ma wspólnego z tym korzennym rapem. Jakiegoś rodzaju oryginalność…można coś z treści wyczytać przeanalizować. A nie kurwa biały bigi kodeina i gucci.

hejter
3 lat temu

nie słucham ale gratulacje się należą

HIP-HOP FAKTY
3 lat temu

Fakt #1: Hinol razem z Sokołem potrafią latać na uszach jak słonik dumbo.

Dobrze Hinol !
3 lat temu

Popularne