Sprawdź nas też tutaj

teledysk

Gonix i Córy z kawałkiem na Dzień Kobiet

Posłuchajcie „Wiem, co robię”.

Opublikowany

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet swoją premierę ma teledysk zrealizowany do piosenki raperki Gonix i zespołu Córy „Wiem, co robię”.

„Wiem, co robię” to nastrojowy utwór, który celebruje, jakże przemilczaną w naszej kulturze, kobiecą ambicję. Muzyczna kolaboracja łączy w sobie elementy hip-hopu oraz muzyki soul i r’n’b z początku lat dwutysięcznych. Sam teledysk również nawiązuje do estetyki Y2K.

Kobiety w tym utworze odpowiadają nie tylko za wykonanie, melodie i teksty, ale również są współproducentkami muzycznymi całości, autorkami teledysku i okładki.Gonix – bio

Gonix zadebiutowała w 2013 roku płytą „Funky Cios, Sexy Głos”. Trzy lata później ukazało się „Reality Show” EP, nagrane wspólnie z Dore. W roku 2021 swoją premierę miała jej ostatnia epka „Riot Flow”. Raperka udzielała się także w wielu muzycznych przedsięwzięciach, m.in. w projektach Darka Malejonka i Maleo Reggae Rockers. Gonix pisze piosenki dla siebie i dla innych artystów, lubi skakać po stylach, konwencjach czy tematach. Nie ogranicza się do jednego gatunku, chętnie eksperymentuje i tworzy nowe układanki ze starych elementów. Tworzy po polsku i po angielsku. Zajmuje się produkcją muzyczną. Uczyła się piosenkopisarstwa w Londynie. Jest znana z bezkompromisowej narracji, zabawy słowem oraz treści wzmacniających kobiety.

Córy – bio

Córy to żeński duet wokalno – producencki współtworzony przez Kasię Tontor i Natalię Hoffmann-Pawlak, dziewczyny określają swoją muzykę jako SOUL’n’RAP, ich piosenki to autorski blend hip hopowych bitów z soulowymi wokalami, który tworzy klimat nostalgii lat 90tych. Córy piszą szczerze i na temat odważnie dzieląc się osobistymi historiami i refleksjami z perspektywy młodych kobiet. Duet ma na koncie debiutancki, długogrający album “Idziemy po swoje” oraz EP “Babie Lato” , które zostały entuzjastycznie przyjęte zarówno przez słuchaczy, jak i środowisko dziennikarzy muzycznych; portal “Rytmy.pl” wyróżnił artystki w kategorii “Rapowe nadzieje 2023”. Ich koncerty to istny dowód na to, że soul z hip hopem łączy nierozerwalną więź. CÓRY na żywo w składzie: 2 wokale, trąbką oraz DJ (scratch).

 


11 komentarzy
11 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
SENTINO
15 dni temu

Nikt mnie tu nie będzie rozliczać i tak dalej. Znalazła się banda leszczy w pinrollach co będzie gadała na typów jak mnie i tak dalej. Krótka piłka: na dniach wjadą ludzie, którzy nie pytają o szczegóły, wiesz o co chodzi?
Na dobrą sprawę ja nawet nie muszę brudzić sobie rąk jakimiś kontaganiarzami i tak dalej. Mamy street credit wszędzie i jesteśmy w hall of fame rzucając na ruletce po 100k siana, wiesz o co chodzi? Defacto już niebawem wpadam do Polski z moimi braćmi z Turcji i czas odmierzany rolexami dla moich wrogów w tym momencie się zatrzyma.
Sicariooosss pow pow pow!

(boks(er6(9k(g
15 dni temu

No i fajnie, i widać, że dziewczyny potrafią nakręcić klip w 60fps. Niby nic trudnego; Kupujesz kamerkę 60fps, kręcisz klip, i wrzucasz na youtube. Niby prosta rzecz, a przerasta większość polskiej sceny.

Beka z pOlek po ścianie
15 dni temu

CO TO ZA MUMIE? XD

Zack Allack
15 dni temu

Chora psychicznie osoba, które wydaje się, że tradycja to tylko chodzenie do kościoła, albo puszczanie marzanny. Z okazji dnia kobiet życze nam mężczyznom jak najmniej takich kobiet.

Zack Allack
15 dni temu
Reply to  Zack Allack

No dobra ten kawałek jest nawet fajny, ale takich bzdur jakie zarapowała na kawałku „Żodyn” się nie zapomina.

Suhak
15 dni temu

Gonix kojarzy mi się z tą bandytką z Nienawistnej Ósemki.

Odb franchise
15 dni temu

Gównix i Córy Koryntu z kąpielą na Dzień Transa
Posłuchajcie „Wiem, co ciągnę”

Dzień k0biet
15 dni temu

Z okazji dnia kobiet, warto przypomnieć że nasze polskie dziewczyny znane są na całym świecie jako… bardzo gościnne w kroku ( ͡° ͜ʖ ͡°) na tyle, że Europejczycy przyjeżdżają tu całymi tabunami się zabawić, a nasz kraj określany jest jako „burdel Europy” Nie wspominając już o arabskich ksieciach którzy serwują naszym polskim dziewczynom pyszne czekoladowe szejki za kilka torebek i jakieś groszaki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Każdy zna prade o naszych witaminkach
15 dni temu
Reply to  Dzień k0biet

 w Japonii też już je pięknie zakwalifikowali. Swoją drogą, przez to co polskie żydówki #!$%?ły pod koniec XIX wieku w Brazylii „Polaca” stała się tam synonimem prostytuki xD

streamable.com/smnz6r

Imie
15 dni temu
Reply to  Dzień k0biet

Utkaj mordę. Przegryw nie rucha więc obraża nasze piękne polskie witaminki.

Dateinasia
15 dni temu
Reply to  Imie

WYPlERDALAJ SIMPIE, KUKOLDZIE, BIAŁORYCERZYKU JĒBANY!

Popularne