Sprawdź nas też tutaj

News

Gural i Kali przeciwko futrom

Raperzy popierają ustawę o zakazie hodowli zwierząt na futra.

Opublikowany

 

fot. Michał Matraszek

W czwartek, 17 września, w Warszawskim klubie Pogłos odbył się wyjątkowy koncert charytatywny „Dawaj sianko”. Czołowi reprezentanci polskiej rapgry zagrali koncert dla Stowarzyszenia Otwarte Klatki, które od kilku lat prowadzi nieustanną walkę z przemysłem futrzarskim. Na scenie pojawili się: donGURALesko, Kali oraz WCK w składzie Dj Lazy One, Ryfa Ri, Kaietanovich, MADA, Emil G. Kilka godzin po koncercie Sejm przegłosował ustawę mówiąca m.in. o zakazie hodowli zwierząt na futra.

Koncert rozpoczął się o godzinie 18:00 i poprowadziła go Ola „Buca” Buczyńska. Równo z otwarciem drzwi, rozpoczął się również Graffiti Jam nawiązujący do tematyki wydarzenia. Wzięli w nim udział artyści: Tempz, Esze Art oraz Pest. Oprócz czołowych graczy – donGURALesko, Kaliego i WCK, swoje kawałki zaprezentowała świeża zawodniczka warszawskiej sceny. Maggy Moroz. Na scenie wspierali ją Chillka, Dj Żmuu oraz Dj LEM. Całość nagłośniona została przez Jah Love Soundsystem. Podczas wydarzenia panowała wspaniała atmosfera i w powietrzu można było wyczuć ekscytację spowodowaną oczekiwaniem na decyzję posłów.Występujący artyści nie tylko zagrali swoje sety, ale również zabrali głos w sprawie zwierząt futerkowych.

Pula biletów na wydarzenie została mocno ograniczona ze względu na obostrzenia związane z epidemią Covid-19. Wszystkie dostępne wejściówki wyprzedały się kilkanaście dni przed koncertem. Cały zysk został przekazany na dalsze działania Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Myślę, że to wydarzenie najdobitniej pokazało, że w temacie zakazu hodowli zwierząt na futra próżno szukać podziałów na „lewą i prawą” stronę. Kilkunastu artystów, których łączy miłość do hip-hopu, dało piękny pokaz dobrego rapu, graffiti, czystej empatii i otwartej głowy. Bardzo doceniamy, że raperzy stanęli po stronie zwierząt w organiczny dla siebie sposób, zwłaszcza w czasach kiedy tak wielu z nas woli wstrzymać się od głosu. – mówi Weronika Pochylska ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.We wtorek 8 września Stowarzyszenie Otwarte Klatki, we współpracy z portalem Onet, opublikowało reportaż ze śledztwa na największej w Polsce fermie norek. Na filmie udokumentowane zostały liczne patologie oraz fatalne warunki w jakich trzymane są zwierzęta futerkowe. Kilka godzin po premierze głos w sprawie zabrał Jarosław Kaczyński, ogłaszając prace nad wprowadzeniem zakazu hodowli zwierząt na futra. Od tego czasu trwa nieustanna dyskusja na ten temat, a w dzień rapowego koncertu odbyło się głosowanie w sprawie przygotowanej ustawy. Posłowie zagłosowali za wprowadzeniem zakazu hodowli zwierząt na futro.

Zdjęcia z wydarzenia: (Autor: Michał Matraszek)

76 komentarzy
76 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
żENADA
2 lat temu

ALE PEPSI CO ZATRUWA PLASTIKIEM PRZYRODĘ JEST OK

Odb
2 lat temu
Reply to  żENADA

Gural i Kali nie przeciwko fiutom.

KaliKali
2 lat temu
Reply to  żENADA

Jestem Kali co Guralowi wali.
W futrze rzecz jasna

wojtus
2 lat temu

ludzie którzy żyją z długoletniej degeneracji,promowania ruchania,ćpania,chlania,sprzedawanie narkotyków rozboje będą mówili ciężko pracującym ludziom że ich firmy należy zamknąć
to co,może oprzemy całą gospodarke na modelkach z instagrama i robieniu lewackiego rapu?

Sraka praptaka
2 lat temu
Reply to  wojtus

Jak sugerujesz że cała gospodarka upadnie bo zamkną kilka zakładów futrzarskich to się chyba z hujem zamieniłeś na głowy. Zaraz zaczniesz pierdolić że niedługo mięsa zakaza.

PejaTVN
2 lat temu

A czy ten debil Kali przypadkiem kiedys nie lansował się w futrze ? Coś mi tu śmierdzi hipokryzja cpuna.

KaŁ
2 lat temu
Reply to  PejaTVN

pewnie jak dobrze poszukać to znajdziesz Zdjęcie KALIEGO w futrze …

POLSKI OBSZAR KOLONIALNY CHLEW OBSHANY GUWNEM
2 lat temu

BRANŻA FUTRZARSKA TO CIĘŻKO PRACUJĄCY LUDZIE, KTÓRZY W HUMANITARNY SPOSÓB ZABIJAJĄ NORKI. ZAKAZ W POLIN SPRAWI, ŻE BĘDĄ TO ROBIĆ GDZIE INDZIEJ I KTO INNY ZAROBI. CI LUDZIE ROBIĄ COŚ POŻYTECZNEGO, CZEGO NIE MOŻNA POWIEDZIEĆ O TYCH DWÓCH ŚMIECIACH. KAŁI TY ZŁODZIEJU Z WARZYWNIAKA I ĆPUNKU DROBNY KIM TY JESTEŚ ROBAKU, ŻEBY MÓWIĆ LUDZIOM CO MAJĄ ROBIĆ?

żENADA
2 lat temu

POWINNI Z CIEBIE ZROBIĆ FUTRO ŚMIECIU JAK TO POPIERASZ ALE NIE JESTEŚ ŁYSY I MASZ ZAKOLA, TO MOŻE ŚCIĄGNĄĆ SKÓRĘ CHOCIAŻ NA BUTY CZY TOREBKI JAKIEŚ ALE NIE BO SIĘ NIE MYJESZ I MASZ ŁUSZCZYCE, KURWA NAWET NA MIĘSO CIĘ NIE PRZEROBIĄ BO JESTEŚ WYGŁODNIAŁY HA TFU NA CIEBIE

Krul rzycia
2 lat temu

Ostatnio oglądałem Gogglebox i jeden z komentujących powiedział że zwierzęta nie mają świadomości i nie wiedzą że umierają. Więc nie wiem o co to całe zamieszanie.

Lolek
2 lat temu
Reply to  Krul rzycia

Jak człowieka zajebią z zaskoczenia to tez nie bedzie wiedział. Jak lew kogoś dociska ta jeszcze kompulsywnie wierzga to chyba podejrzewa że coś jest nie tak

hahaha
2 lat temu
Reply to  Krul rzycia

rzycia ale z ciebie jest kurwa idiota

Dobry chłopak
2 lat temu

No kurwa dziwne że nie przeszkadzało im wożenie dupy na skórzanej tapicerce w klipach. Albo jak kali biegał w pasku Louis Vuitton z bydlęcej skóry czy jak żona świrowała gwiazdę na ig w torebce lv. No ale chuj jest nagonka w mediach to trzeba dorzucić swoje lewackie 3gr może w tvnie wspomną.

Wstf
2 lat temu

Polski hip hop to rozdeptane gówno w lesie

Quelle
2 lat temu

Jebane lewaki zawsze wyczają akcje zeby zbijac profity i fejm….. na krzywdzie zwierzat, normalnie rycerze milosierdzia.

Syn Zdzisława
2 lat temu

Przecież popyt nie zmalał a produkcja przeniesie się na Ukrainę, gdzie nie ma żadnych standardów i fundacji więc zwierzęta będą hodowane i zabijane w jeszcze gorszych warunkach. Jebane lewactwo jak zwykle powoduje więcej cierpienia na świecie, jednocześnie mając szczytne hasła na swoich obłudnych mordach

Pissing Cock
2 lat temu

Cóż za balanga. Jakiś rudy cwel, pełno ortalionów LGBT, do tego kilku raperów co się na polityce znają, chociaż bardziej wolą ziółeczko, dlatego mają taką otwartą głowę. I mimo, że wkurwia paściarz od p0lek, to prosze spojrzeć na charytatywne organizacje – w szczególności zajmujących się zwierzetami. Są to w większości kobiety, których zainteresowania znowu są mocno rozwinięte i rozbudowane – w tym przypadku interesują się zwierzątkami. Nie potrafią merytorycznie poprzeć swoich działań i przekonań. Jeśli ktoś się nie zgadza, krzyczą…

śmieszne
2 lat temu

śmieszne w huj jest to że Taki Kali mówi co jest dobre a co złe

Pissing Cock
2 lat temu
Reply to  śmieszne

Wnioski co do wartościowania w takim razie powinny nasuwać się same!

Palczastyhah
2 lat temu

Jak myślicie palczasty hipokryta dograł się do akcji Srepsi ?????????

MATASZMATA
2 lat temu
Reply to  Palczastyhah

mysle ze na pewno

P.S KARTKY SSIE PALE DLA TATY MATY

Lolek
2 lat temu

Kurwa a jak jeszcze istniał rap i nas , Snoop i inni popierdalali w futrach to też byliście przeciw wy chuje do szczania?

Dropcode
2 lat temu

Te mikrofony przy ich ustach wyglądają jak kutasy

Kosi
2 lat temu

Ludzie założyli biznesy tworzą miejsca pracy a banda cwaniaków wycina im biznes bo kto inny chce go przyjąć. Kali myślałem że nie dasz się wkręcać w lewackie jazdy. Ciekawe co byś zrobił jak by wprowadzili zmiany na temat sprzedaży medycznej marihuany. Tylko apteki! Lewaki płaczą nad zwierzętami a aborcja jest spoko.

Lolek
2 lat temu
Reply to  Kosi

Kiedyś marihuana była legalna teraz nie jest, może zakaz był „postępem,” i nie należy tego zmieniać

Sraka praptaka
2 lat temu
Reply to  Kosi

Gdzie byłeś huju do szgczania jak w 2010 delegalizowali dopalacze? Przecież to też były legalne biznesy, w które który zainwestował na które ciężko pracował. Dorobili się na krwawym biznesie to niech te kurwy teraz nie płaczą. Mi na każdym kroku powtarzają, że jak źle się dzieje w mojej branży, to mogę ją sobie zmienić na bardziej przyjazną.
Może tym tokiem rozumowania wróćmy do niewolnictwa i pańszczyzny , bo przecież to się opłacało, bo jak nie u nas to gdzieś indziej to zrobią, bo ktoś zbudował na tym swoje imperium, a jak to tak sugerować że niewolnictwo czy ubezwłasnowolnienie chłopów jest złe , przecież oni niewolnik czy wieśniak nie ma świadomości, że jest inna droga.

Lolek
2 lat temu
Reply to  Sraka praptaka

Ty chuju do szczania myślisz że teraz nie ma niewolnictwa?

Sraka praptaka
2 lat temu
Reply to  Lolek

Jest. Ale nikt nie mówi otwarcie że trzeba je zalegalizować bo jak u nas nie będzie legalne to będzie legalne w innym państwie. Albo ze nie legalizując go tracimy jakieś zyski i doprowadzamy do upadku gospodarki

Lolek
2 lat temu
Reply to  Sraka praptaka

To co jak ci ktos tego oficjalnie nie powie to lepiej spisz w matki cyckach czy o chuj tu chodzi

Sraka praptaka
2 lat temu
Reply to  Lolek

A ty akceptujesz każdą patologie bo nawet jak jej zakaza to ludzie to robią po kryjomu? To może od razu zalegalizować pedofilie? Przecież to że jest zakazana to nie znaczy że jej nie ma

Pissing Cock
2 lat temu
Reply to  Sraka praptaka

Tylko to, że nadal istnieje pedofilia mimo zakaz nie powoduje, że ludzie oglądają zdjęcia gołych dzieci. A ciuchy z najka czy adika to już cacy…

Kosi
2 lat temu
Reply to  Sraka praptaka

E ty sraka nie rżnij kozaka bo ty ciagasz ptaka za wiesmaka z maka!
Nie porównuj natury z chemią!

LORD FINNES z Lubelskiego frontu
2 lat temu
Reply to  Kosi

Jest wskazana dla takich bękartów księdza i prostytutki jak ty prawacki cwelu

Radas
2 lat temu

Dwa lewaki się dobrały jeden duży drugi mały

żENADA
2 lat temu

właśnie tak, właśnie tak, dwa-tysiące dwadzieścia, NIE ĆPAJCIE HERY pozdrówki od ludzi dla LUDZI

Member Frequency 9
2 lat temu

Uważajcie na siebie. Rząd amerykański rozstawia na blokowiskach anteny GSM. Będą prać mózgi młodzieży w wieku 14 – 21 lat. Sebiksy, które odbierają sygnał GSM, będą wozić się bezkarnie po ośce w barwach wojennych.

Uważajcie na siebie.

żENADA
2 lat temu

UWAZAJ NA KUTASA W TWOJEJ DUPIE

żENADA
2 lat temu
Reply to  żENADA

NARAZIE JA GO TRZYMAM W BUZI

Xyz
2 lat temu

Widać lewacka mentalność dosięgnęła także raperów. Cóż powiedzieć, słabi są i tyle. Generalnie są za tym aby osłabić polska gospodarkę. Brawo. Tyle że biznes nie znosi pustki. U nas zamkną hodowle a za granicą powstaną nowe. Taki będzie tego finał.

Bezel SLU
2 lat temu

Don knural asshole i ślusarz, słusznie uznani za top 500 farmazonów roku

Cyganskakurewka
2 lat temu

Na nastepnym występie poprą LGBT

Larry Johnson
2 lat temu

Gural i Kali to pisowcy jebani.Jak nie w Polsce to wyprodukują gdzie indziej.I gospodarze,z innego kraju zarobią.Taka polityka,a te łaki nie jarzą,mają hajs ze swoich farmazonów i w dupie resztę

Sraka praptaka
2 lat temu
Reply to  Larry Johnson

To huju do szczania może zaproponujesz, żeby wprowadzić seks turystykę z nieletnimi? Bo przecież jak u nas tego nie zrobią, to skorzysta inny kraj, gdzie to będzie legalne.

Dale Davis
2 lat temu
Reply to  Sraka praptaka

A co seks z nieletnimi ma wspólnego z futrami cwelu ruchany przez starego

Sraka praptaka
2 lat temu
Reply to  Dale Davis

To że jest nieetyczny. I żeruje na tych którzy się sami nie obronia. I jest praktykowany przez zwyrodnialców którzy nie wiedzą co robić z pieniędzmi i szukają dziwnych rozrywek dla własnego widzi mi się.

Dale Davis
2 lat temu
Reply to  Sraka praptaka

Fakt jest nieetyczne,ale nie porównuj tego do seksu z nieletnimi.Nie jestem za zabijaniem zwierząt,ale polska gospodarka jest w tak opłakanym stanie,że nie powinni tego zabraniać.

Lolek
2 lat temu
Reply to  Sraka praptaka

Ty chuju do szczania myślisz że sexturystyka nie istnieje?

Brasil
2 lat temu

Dwie zlewaczałe spierdoliny.

Rado RDW
2 lat temu

to jest diss na Kizo i Kabe co wydali wczoraj numer Futro? O co chodzi?

Dot
2 lat temu

Masakra ! Jestesmy liderami w produkcji furter na swiecie, nasze futura sa bardzo, bardzo dobre… Polski rząd to sprzedajna dziwka! Sprzedaje nas I zakazuje handlu, zaden demokratycznu kraj nie zachowuje sie tak wobec swoich obywateli… pewnie sa inne lepszy przyklady, mi nasowa sie GB I to jak wywalczyli wyjscie z UE I wprowadzenie Brexit. Unia byla dla nich niekozystna wiec glowy panstwa zadbaly o swoich rodakow by swoim zylo sie lepiej.

Masz Sejm robi wioche I jest popychadłem, ciekawe za ile tym razem siesprzedała.

Koledzy za podpis tez dostali Kase?
Masakra!!!
Po manipulacji przy koronie jestem przewrazliwiona !!!!

Zarys Zdarzeń
2 lat temu
Reply to  Dot

Ty wsiowa raszplo zdarłbym z ciebie skalp i rzucił swojemu kundlowi do zruchania bo takiej pokraki to nawet kijem bym nietknoł tfu

Adi
2 lat temu

Słucham Gurala i jestem zawiedziony. Ok bronicie zwierząt tylko nikt z Was nie wie w jakich warunkach są trzymane a najwięcej się odzywacie Polskie hodowle przebijają całą unię o ile nie świat jeśli chodzi o warunki hodowlane a zabijane a w zasadzie usypiam w sposób całkowicie bezbolesny. W tej ustawie nie chodzi o ochronę zwierząt tylko o zlikwidowanie konkurencyjnej dla reszty świata Polskiej hodowli, czcigodny Pan Jarosław przytulił pewnie za to ogromne pieniądze i ciekawy jestem czy ci talerzy dali koncert za darmo czy zrobili to dla pieniędzy mając w kupie zwierzęta. Wszystko po to aby pokazać że osoby medialne popierają tą ustawę i przez to żeby ich fani to poparli. A futra i skóry wcale nie są towarem luksusowym, wykonuje się z nich przedmioty do codziennego użytku, można je zastąpić sztucznymi wyrobami ale co z zatruwaniem środowiska naturalnego plastikowe i innymi sztucznymi wyrobami, a te produkty produkowane że skóry są w 100% Eko. Hodowla tych zwierząt na skóry nikomu nie szkodzi w przeciwieństwie do nie legalnych polowań na dzikie zwierzęta które urządzają sobie bogaci ludzie zgłasza artyści, lekarze,prawnicy i politycy, dlaczego tym się nikt nie zajmie. Zwierzęta hodowlane zostawmy w spokoju bo to z nich utrzymuje się masa ludzi a dziką nature sobie samej. I jeszcze jedno kto będzie bronił Polskich hodowców to zwykli ludzie którzy chcą utrzymać swoje rodziny a oni zabiorą im źródło dochodów. Ciekaw jestem czy kto kolejek z Was splaci ich kredyty, kto ochroni ic

2pac LbH6E
2 lat temu
Reply to  Adi

Kredyt za 7mego lexusa oj biedaczki
Usypiane bezboleśnie to powinny być twoje pomioty żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się twoich wieśniackich spierdogenów wiejski kmiocie synu księdza

mike
2 lat temu

i maja racje jebac tych wiesniakow ja bym utworzyl organ ktory dezynfekuje polskie wsie,tyle kurwa debili,chamow,idiotow,cebulakow,robakow to nie ma nigdzie indziej. napierdalac caly tydzien w polu w gownie najebanym tanim bimbrem a w weekend do remizy na martyniuka. tfu na was kurwy. po chuj to wogle powietrze zatruwa.jebac wiesniakow i polskie wsie

Cyganskakurewka
2 lat temu
Reply to  mike

Pewnie sam z wioski jesteś hehe

Pissing Cock
2 lat temu
Reply to  mike

To musiała napisać osoba, która myśli, że mięso jest ze sklepu, a warzywa rosną na straganie… Pokolenie tableta zamiast mózgu…

LORD FINNES z Lubelskiego frontu
2 lat temu
Reply to  mike

Jeszcze z atrakcji mogą zaprowadzić na zachrystje małego brayanka księdzu w podzięce za piękne niedzielne kazanie

Xyz
2 lat temu

No coż nawet raperzy już zostali przekupieni lub są tak głupi że niszczą polską gospodarkę

Ostatni prawdziwy lewak
2 lat temu

Torturowanie zwierząt w imię religii czy zysku i mody jest złe. Są humanitarne sposoby zabijania zwierząt i huj mnie obchodzi że jakiś zaściankowy rolas twierdzi że zwierzęta są tylko narzędziem, bo tak kazał jakiś jego bóg i zbudował na tym swój biznes, z którego prawdziwe zyski czerpie i tak tylko on, bo swoich pracowników zatrudnia na umowie zlecenie lub o dzieło lub na minimalnej krajowej, pół etatu na umowie a reszta pod stołem. Huj mnie obchodzi pierdolenie, że przemysł futrzarski tworzy miejsca pracy. Jak górnicy strajkują to kurwy jesteście pierwsze żeby im mówią o przebranżowieniu a płaczecie jak jakiś Janusz biznesu który się dorobił na krwawym biznesie i teraz ma przejebane bo rządzący przejreli na oczy. To se kurwy przywróćcie niewolnictwo bo ono też tworzyło miejsca pracy i było opłacalne.

Batman
2 lat temu

Ty debilu.Niewolnictwo w Polsce jest.Kazdy kto pracuje za mniej niż 5tys.na miecha to niewolnik.

Zarys Zdarzeń
2 lat temu

Prymityw od dziecka na kolankach u wujcia księdza siedzą więc małe kuże móżdzki sprane do cna już za późno na tłumaczenia tu trzeba kijem napierdalać hamiska najlepiej reagują na ten argument

Zbigniew Boniek
2 lat temu

Najbardziej mnie zastanawia dlaczego przeciw piątce dla zwierząt są te kurwy z konfederacji. Przecież chodzi o zakaz uboju rytualnego. A dla kogo on jest? Dla Żydów i muzułmanów. Ci z konfederacji na każdym kroku powtarzają że Żydzi są be bo chcą nasze kamienice a muzułmanie są obcy kulturowo i nie powinniśmy ich przyjmować. Ale jak można na nich zarobić dostarczając im mięso z uboju rytualnego to są ok?

Lolek
2 lat temu

Pieniądze nie śmierdzą ty kutasiarzu z Pzpn powinneneś to najlepiej wiedzieć

Zbigniew Boniek
2 lat temu
Reply to  Lolek

Rozumiem że dla ciebie robienie interesów z pedofilami jest dopuszczalne pod warunkiem że masz z tego zysk

Lolek
2 lat temu

chuja tam rozumiesz

Pissing Cock
2 lat temu

Zbyszku! Wcale tak nie uważam, dlatego z tobą biznesów prowadził nie będę i nie oglądam polskiej piłki…

Olek
2 lat temu

Szacun dla nich za tak zwane cojones.

Karol Krawczyk
2 lat temu
Reply to  Olek

Maja ich pod dostatkiem, najczęściej w dupie i mordzie.

Popularne