Sprawdź nas też tutaj

News

Guzior zdobył drugą złotą płytę w tym roku

Kolejny sukces reprezentanta QueQuality.

Opublikowany

 

Guzior / fot. pietkiewicz_a

Kilka miesięcy temu, po roku od premiery złotą płytę otrzymał debiutancki album Guziora „Evil Twin”. Wrocławski raper może się pochwalić teraz kolejnym tego typu wyróżnieniem.

Drugi album reprezentanta QueQuality „Evil_Things” trafił do nas 8 czerwca. Po kilku miesiącach od premiery krążek zdobył złote wyróżnienie. – Drugie złoto w tym roku, kolejny raz max miło, dobrze że jesteście – napisał raper na FB. Album uzyskał od naszej redakcji notę 9.2/10, a od słuchaczy 7.4/10.

Guzior złota płyta

Złota, Platynowa i Diamentowa Płyta – ile trzeba sprzedać nośników?

Zdobycie konkretnego pułapu danego wyróżnienia można osiągnąć przez sprzedaż nośników fizycznych, cyfrowych oraz dzięki streamingowi.

Nośniki fizyczne – należy sprzedać: 15 000 kopii – Złota Płyta, 30 000 kopii – Platynowa Płyta, 150 000 kopii – Diamentowa Płyta.

Nośniki cyfrowe i streaming – tutaj stosowane jest kryterium dochodowe. Samo kliknięcie w dany kawałek nic jeszcze nie oznacza. Artysta i wytwórnia muszą na tych kliknięciach osiągnąć dochód. Tak jak osiągają dochód na sprzedaży fizycznych egzemplarzy. Aby uzyskać po 1 marca 2017 roku któreś z wyróżnień, trzeba udokumentować przychód ze streamingu, dzwonków telefonicznych i muzyki w tle. Przelicznik jest następujący: 20 złotych przychodu jest przyjmowane jako sprzedaż jednego albumu. Sumowany jest przychód ze wszystkich utworów z albumu. By uzyskać Złotą Płytę trzeba sprzedać muzykę za 20 tysięcy zł, Platynę – 40 tysięcy i Diament- 200 tysięcy.

5 komentarzy
5 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
rysiu
3 lat temu

WOW, A TEDE DALEJ BEZ ZŁOTA. BEKA Z WIEPRZA 😀

cydży
3 lat temu
Reply to  rysiu

Tede ma złoto w dupie. Taki wibrator ze złota sobie kupił. Pakuję mu go i opierdalam gałę, ale on tylko krzyczy że woli ręką.

Skulboj
3 lat temu

KONFIDENTO

Mateuszjebacmalika
3 lat temu

Rap is dead

ddd
3 lat temu

kto tego slucha to nie wiem

Popularne