Sprawdź nas też tutaj

teledysk

Hidi – raper znany z rockowych brzmień przypomina o sobie po 20 latach

Pamiętacie głośny singiel „Idę Ulicą”?

Opublikowany

 

hidi positive flow

Do sieci trafił teledysk “Wspomnienia” promujący solową płyta Hidi’ego pt. “Positive Flow”. To raper znany z rockowych brzmień Śfider Anyy – prekursorów rock’n’rap w Polsce. 20 lat temu jego nagranie „Idę Ulicą” leciało w każdej stacji muzycznej. Teraz po 20 latach postanowił o sobie przypomnieć.

– Wiosna świeci ciepłym słońcem. Spacerujesz ulicą, jedziesz samochodem, uchylasz okno, w radiu leci pozytywny old school hip-hop rodem z lat 90-tych. “Cofnijmy się te 20 lat, ulicy królem jest Mały Fiat, nie ma Internetu, komórek brak, o fak, trza być punktualnym, a jak (…) 20 lat a jak inne czasy, lecą masy do Grecji na wczasy, mamy teraz wszystko od razu i wszędzie, marzyliśmy, że tak kiedyś będzie.” Nagranie “Idę Ulicą 2”, które otwiera album „Positive Flow” jest kontynuacją “Idę Ulicą” z 2001 roku i jest utrzymane w równie pogodnym klimacie.
Całą płytą staram się dodatnio kołysać, choć widzę, że “lecisz jak samolotem, nikt się nie martwi co będzie potem” (Bóg i Diabeł), mam też na wszystko “System”, utrwalone sposoby na rozwiązywanie poszczególnych zagadnień. Lubię mieć wszystko parzyste, a symetria prześladuje mnie nachalnie. W wigilię zawsze wspominam i powstało nagranie o przeszłości, która czasem rzuca zbyt mocny cień (Wspomnienia). Żeby nie było smutno, to śpiewam, a może rapuję, a może to i to, a może “Mam to w d*pie” jak wiele innych rzeczy wymienionych w tym utworze. Pojawiły się też frustracje wywołane rutyną życia i ilością dziennych obowiązków w “Na bakier”, jak każdy raper rapuję oczywiście o “Ekipie”, ale tej dawnej, tej za którą tęsknię – komentuje Hidi.

– Żeby nie zanudzać, bo długawe robi się to info, to w powiem w skrócie, że napisałem “Czasami jest dobrze, czasami jest źle”, bo tak właśnie jest, że czasem chcę się zapomnieć, kiedy to “3 sierpnia” na plaży przyśniła mi się piękna kobieta, a potem kolejna, zanotowałem to w telefonie i jest, napisałem też “Kochanie wybacz proszę”, chciałem rozweselić moją partnerkę, bo paru rzeczy znowu nie zrobiłem, powstał też mega dziwny numer “Kiedyś to było” o tym, że… kiedyś to było, wspominam jeszcze, że czasem nie pracuję, i zastanawiam się co by było, gdyby takie czasy jak teraz miały już pozostać. Wszystko to okraszone ciężkimi bitami, melodyjnym basem, instrumentami klawiszowymi, gitarą klasyczną i samplami. Jest więc trochę słuchania i mam nadzieję, że pozytywny zastrzyk codziennego zapotrzebowania na banana na twarzy – dodaje.

Kim jest Hidi?

Hidi pierwsze nagrania tworzył już w 91 roku, a od 93 regularnie grał w różnych składach. Najpierw Delirium Tremens, potem Śfider Anyy (Sony Music Polska), Podziemie BMS, DJ TerazPolska (Sony Music Polska), Full Contact, Projekt Skandal (Agora Digital Music) oraz solowo jako Hidi. W czasie przygody z muzyką zainteresował się produkcją filmową, która wkrótce stała się jego głównym zajęciem. Wyreżyserował ponad 50 teledysków, ma też na koncie montaż ponad 1000 reklam, kilku filmów dokumentalnych, programów TV, koncertów i wiele innych, był np. supervisorem od efektów specjalnych w filmie “Róża” Wojciecha Smarzowskiego. Nadal pracuje jako reżyser, a muzykę traktuje jako hobby. Obecny album pt. “Positive Flow” to podsumowanie ostatnich 3 lat jego twórczości. Płyta jest utrzymana w pozytywnym klimacie z kilkoma wyjątkami.

Więcej o raperze możecie dowiedzieć się na marekkremer.pl i kanale YouTube – PositiveFlow.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 
49 komentarzy
Subscribe
Powiadom o

teledysk

Young Leosia u Tedego – takiej współpracy jeszcze nie było

W klipie rapera pojawili się też znani influencerzy.

Opublikowany

 

young lesoia

Pamiętacie jak Tede kłócił się z Masseyem, czy Young Leosia to hip-hop? Szefowa Baila Ella Records właśnie pojawiła się w klipie warszawskiego weterana „Ten hip-hop”.

Tede świętuje 10-lecie albumu „Elliminati”. Z tej okazji 3 grudnia w warszawskiej Progresji odbędzie się specjalny koncert. Jest on promowany również singlem „Ten hip-hop”. W teledysku pojawiło się kilku influencerów: Kacper Blonsky, Poczciwy Krzychu i Daniel Majewski. Na samym końcu numeru możemy usłyszeć i zobaczyć także Young Lesoię.

– Na razie słuchasz w autobusie tej piosenki – mówi w outrze kawałka raperka. To pierwsza tego typu współpraca TDF-a z Leokadią.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Filipek, Przyłu i „Paryż” – raperzy nadają ze stolicy Francji

Raperzy promują płytę „Nadwrażliwość”.

Opublikowany

 

Przez

filipek przyłu

Filipek znany ze swojej emocjonalnej twórczości nie zwalnia tempa i po ostatniej premierze „Triple S” prezentuje słuchaczom nowy singiel.

„Paryż” wzbogacony mocnym refrenem Przyła to kolejny utwór zapowiadający nadchodzący album „Nadwrażliwość”.

,,Nadwrażliwość” to zaplanowany na grudzień nowy album Filipka, który przenosi słuchaczy w podróż przez jego osobiste wspomnienia, marzenia i rozterki. To kompletny krążek, który doskonale balansuje między emocjami a techniką, a każdy utwór jest jak otwarta strona z dziennika artysty. Warstwa muzyczna jest niezwykle zróżnicowana, oferując bogatą paletę dźwięków, która doskonale budują fundamenty każdego utworu. Od nostalgicznych melodii po dynamiczne bity, każdy kawałek na albumie „Nadwrażliwość” jest starannie wyprodukowany, by oddać pełnię emocji i historii opowiedzianych przez Filipa. Raper otwiera swoje serce i duszę przed słuchaczem. To nie tylko album muzyczny, to przekaz pełen uczuć, emocji i nostalgicznych refleksji.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Intruz i Dawid Obserwator mają 9 żyć – wspólna płyta raperów

Krążek ukazał się nakładem Step Records.

Opublikowany

 

Przez

intruz dawid obserwator 9 żyć

„9 żyć”, wspólny album Intruza i Obserwatora, ujrzał światło dzienne.

Wydawnictwo to, jak sami autorzy mówią, jest kontynuacją ich wspólnej rapowej przygody, rozpoczętej z chwilą nagrania utworu Raport z rejonu. Obserwator i Intruz dodają: „Od czasu premiery kawałka Raport z rejonu sporo zmieniło się w naszym życiu. Pozytywne aspekty przeplatały się z negatywnymi. Lawirujemy trochę między naszym dawnym życiem a tym nowym, raperów wydających już legalnie, pod szyldem wytwórni. Jedyne co pozostaje niezmienne, to przekaz pełen emocji, który chcemy zostawić w waszych sercach.”

Opisywana płyta składa się z dziewięciu numerów. Na YT znaleźć można cztery klipy ją promujące, z czego jeden ujrzał światło dzienne dziś – do kawałka „Manekin”.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Bibič „Balkan” – połączenie polskiego i tureckiego trapu

„Od życia biorę co chcę”.

Opublikowany

 

Przez

bibic

Po kilku miesiącach przerwy na rap scenę powraca nie kto inny jak Bibič, czyli były zawodnik GM2L, znany z takich numerów, jak Cargo czy Szyby. Jak można dowiedzieć się od Bibiča, „Balkan” to personalny comeback i jednocześnie przeprosiny w stronę fanów rapera i samego siebie, za ostatnią niższą aktywność muzyczną w kończącym się 2023 roku.

Bibič to raper, który wszedł do rapowej czołówki razem z drzwiami i z miejsca stał się jednym z czołowych przedstawicieli GM2L. Niezwykle oryginalny styl nawijki, w którym przeplata język polski i turecki stał się jego wizytówką i znakiem rozpoznawczym. Nowy singiel Bibiča to właśnie ów styl w najlepszym wydaniu, czyli połączenie tego, co najlepsze w polskim i tureckim trapie.

Ale „Balkan” to nie tylko mocny utwór, ale również dopieszczony w każdym calu teledysk, za który odpowiedzialny jest Hypetalk. Z ekranu wylewa się wręcz bałkański brudny klimat, w którym markowe ciuchy i worki z pieniędzmi przeplatają się z orientalizmem bałkańskiej wsi. Koniecznie sprawdźcie, aby poczuć ten klimat na własnej skórze.

„Balkan” to utwór zapowiadający nadchodzący album rapera o tym samym, roboczym tytule, składający się z 12 autorskich numerów i kilku gościnnych zwrotek, o których zapewne dowiemy się już wkrótce od samego artysty.

Bibič zapowiada, że w 2024 roku wraca z podwójną siłą, a nadchodzący solowy album to nie jedyny projekt jaki szykuje dla nas w przyszłym roku.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Popek i Razgonov to Marsjanie – raperzy zrobili wspólny projekt

Pierwszy singiel zwiastujący album „Złoty byk”.

Opublikowany

 

Przez

popek razgonov

O Popku w ostatnim czasie ponownie było głośno, jednak niekoniecznie ze względu na działania muzyczne. Jednym z ważnych obecnie wydarzeń w życiu rapera jest bezsprzecznie walka na gołe pięści, która odbędzie się właśnie dziś na popularnej, kojarzonej z brutalnością gali. Nie oznacza to jednak, że raper odstawił muzykę, czyli swoją największą pasję, na boczny plan. Potwierdzeniem tego jest m.in. singiel „Marsjanin” stworzony wspólnie z Razgonovem.

Drugi z wymienionych raperów to postać, która coraz śmielej stawia kroki na muzycznej scenie, choć jego poczynania śledzić można już od dawna. Ma on na koncie współprace z wieloma popularnymi twórcami, a wyświetlenia kilku singli z jego udziałem liczyć można w milionach, co z pewnością potwierdza jego talent.

Popek i Razgonov poznali się podczas prac nad wydanym w tym roku numerem „Tropiki”. Jak sami raperzy twierdzą, energia, która towarzyszyła temu wydarzeniu, sprawiła, że stwierdzili oni, że warto byłoby spotkać się w studio na dłuższą chwilę, co finalnie wydarzyło się kilka tygodni później. Czterodniowa sesja doprowadziła do powstania projektu o finalnym tytule „Złoty byk”.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

KęKę w gorzkim i bezkompromisowym singlu „Start”

„Życie mi znowu wróciło na start”.

Opublikowany

 

Przez

„Start” to pierwszy singiel z zapowiedzianego na czerwiec 2024, albumu KeKę „4:01”. Co się działo u Piotrka przez 3 lata od ostatniego krążka? Dlaczego na rok zniknął z socialmediów?

Ani enigmatyczny tytuł, ani minimalistyczna okładka nie dają zbyt wiele podpowiedzi. Na szczęście, znając szczerą naturę twórczości rapera, z czasem wszystko stanie się jasne. Póki co mamy brzmieniowo energetyczny, a w treści gorzki i bezkompromisowy numer. „Start” to kawałek o tym, jak bardzo potrzebujemy bezpiecznej przystani, szczególnie w czasie chaosu.

Nadchodzący krążek ukaże się nakładem Takie Rzeczy Label, a preorder właśnie dziś wystartował.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2023.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)