Sprawdź nas też tutaj

News

J.I.D, protegowany J Cole’a po raz pierwszy w Polsce

Raper przyjedzie do nas w grudniu.

Opublikowany

 

Po amerykańskiej trasie z Logicem młody raper z kolektywu Spillage Village zawita 19 grudnia do warszawskiej Proximy.

J.I.D wychował się w Atlancie i studiował na Uniwersytecie Hampton. Jego współlokatorami na studiach byli dwaj członkowie Earthgangu – Doctur Dot i Johnny Venus. Wspólnie z Earthgangiem, Hollywood JB i JordxnBryant, w 2010 roku J.I.D utworzył kolektyw Spillage Village. Obecnie do Spillage Village należą również Mereba, 6LACK i Lute. W następnych latach J.I.D wydał serię mixtape’ów (Cakewalk, Cakewalk 2, Route of All Evil, Para Tu), jednocześnie pracując w call center i dowożąc pizzę. Udzielał się też na wspólnych projektach Spillage Village (Bears Like This, Bears Like This Too), w których produkcji brali udział między innymi Mac Miller i J. Cole. Jego pierwsza EPka, zatytułowana DiCaprio, ujrzała światło dzienne w 2015 roku.

J.I.D musiał zwrócić na siebie niemałą uwagę J. Cole’a, gdyż w 2017 roku podpisał on kontrakt z labelem rapera – Dreamville Records. To właśnie nakładem Dreamville w marcu 2017 roku ukazała się jego debiutancka płyta studyjna – The Never Story, którą promował singiel Never. Album wyprodukował J. Cole, a udzielili się na nim między innymi EarthGang, 6LACK i Mereba. J.I.D i raper Saba nawiązali też współpracę z indie popowym zespołem Foster The People, remixując ich utwór Pay The Man.

J.I.D ft. J. Cole „Off Deez” – teledysk

Po serii koncertów na całym świecie J.I.D powrócił w listopadzie 2018 roku ze swoim drugim albumem studyjnym – DiCaprio 2. Krążek promują single 151 Rum i Off Deez z J. Colem. Na albumie udzielił się szereg artystów, takich jak 6LACK, ASAP Ferg, BJ the Chicago Kid, Ella Mai, J. Cole, Joey Badass i Method Man. W produkcji brał udział między innymi Mac Miller. Album zyskał uznanie wśród krytyków, zdobywając średnią ocenę 80 na Metascore. W recenzji Pitchforka J.I.D porównywany jest do Kendricka Lamara, Mac Millera i Anderson .Paak, a DiCaprio 2 znalazł się na listach najlepszych wydawnictw hip-hopowych 2018 roku według Rolling Stone i Billboardu. Obecnie J.I.D jest w trasie koncertowej „Catch me if you can” promującej DiCaprio 2, w ramach której odwiedzi także Polskę.

Wśród swoich inspiracji artysta wymienia takich wykonawców jak Wu-Tang Clan, Gucci Mane, Jay-Z i Arctic Monkeys. Mimo, że nie zapomina on o swoich korzeniach, J.I.D odcina się od klasycznego, trapowego brzmienia undergroundowej sceny z Atlanty. Raper kładzie wielki nacisk na teksty – w swojej twórczości porusza on takie tematy jak zdrowie psychiczne, równouprawnienie kobiet, uzależnienie od narkotyków, kultura afroamerykańska i polityka.

Forbes określa koncerty rapera „jednymi z najbardziej ekscytujących wydarzeń współczesnej sceny hip-hopowej”, a newonce.net spekuluje, że może on zostać następcą Kendricka Lamara. Bilety w cenie 79 zł dostępne będą od 6.9 przez fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl i we wszystkich Empikach.

 
4 komentarze
4 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
MOSIEK KACZYŃSKI
2 lat temu

ŻEBY PRZYJECHAĆ DO POLSZY POWINIEN ZŁOŻYĆ WNIOSEK O WIZĘ ORAZ WNIOSEK DO GŁÓWNEGO INSPEKTORA GLAMRAPU O POZWOLENIE NA KONCERT MUZYKI MURZYŃSKIEJ. OBYDWIE DECYZJE OCZYWIŚCIE POWINNY BYĆ NEGATYWNE

Odb
2 lat temu

J.E.D.I. programowany przez J. Stolec’a po raz setny w Polsce

mefix
2 lat temu

ż.y.d

mefix
2 lat temu
Reply to  mefix

co minusujecie zydowskie chuje z pejsami

Popularne