Sprawdź nas też tutaj

Opublikowany

 

Na łamach serwisu Red Bull pojawił się pierwszy singiel z nowej płyty od Jan-rapowanie. Reprezentant SB Maffiji zaprosił do numeru „Układanka” Holaka. Tak o tej współpracy mówi sam raper. – Polubiliśmy się i mam nadzieję, że dużo naszych wspólnych rzeczy jeszcze się pokaże. Już nawet o jednej wiem i mogę powiedzieć, bo jest już nagrana. A postaram się, żeby było ich więcej.

„Układanka” to najnowszy singiel Jana-rapowanie, do którego powstał też teledysk. Wideo zabiera nas na wycieczkę do muzeum przepełnionego damsko-męskimi relacjami. Co więcej, tutaj raperzy stają się bohaterami obrazów. Jak wygląda to tajemnicze miejsce i czym jest tytułowa układanka? Odpowiedzi znajdują się w klipie.

Utwór „Układanka” to numer pokazujący różne perspektywy patrzenia na związki i ich losy. Oczywiście całość opiera się na spojrzeniu autora, ale w produkcji usłyszeć możemy także gościa – Mateusza Holaka. „Układanka” przekazuje podstawową mądrość życiową, ale bez infantylnego wydźwięku – tłumaczy Holak. Całość zamknięta w scenerii rodem z muzealnej ekspozycji, gdzie poszczególne elementy tytułowej układanki dopowiadane są przez zawieszone na ścianach obrazy. Za klip do utworu odpowiedzialny jest Michał Jagiełło, który postawił na nieco minimalistyczną w formie, ale za to bogatą w wydźwięku koncepcje. Uważny obserwator może się tu dopatrzeć wielu literackich aluzji i odniesień. Akcja rozgrywa się w przestrzeni muzealnej, na tle obrazów nawiązujących do dzieł wielkich malarzy. Klip kręcono w studiu SQM mieszczącym się w Komornikach pod Poznaniem. Za scenariusz, montaż i reżyserię odpowiada wspomniany Michał Jagiełło.

Jan-rapowanie należy do grona młodego pokolenia raperów. Mimo, że na scenie obecny jest od 2015 roku, zaś pierwsze oficjalne wydawnictwo na jego koncie pojawiło się dopiero w 2018, zdążył już przyzwyczaić fanów do ciekawego przedstawiania swojego punktu widzenia na różne tematy. Tak dzieje się również przy okazji utworu „Układanka”, który jest zapowiedzią większej całości. Będzie to już drugi, wydany pod szyldem labelu SB Maffija, krążek pochodzącego z Krakowa Jana-rapowanie. Raper do tej pory dał się poznać szerszej publiczności jako autor płyty „Nocna ZmJana”, która ukazała się w maju tego roku. W tym samym czasie został także jednym z Młodych Wilków, czyli świeżych, dobrze zapowiadających się raperów wyłanianych przez portal Popkiller. Od tamtej pory jego kariera nabrała imponującego tempa. Niedawno pochwalił się kontraktem na kolejne dwa albumy, który podpisał z SB Maffiją.

 
12 komentarzy

12
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Pan Jan

JA PIERDOLE TERAZ TEN WYKUPIŁ PAKIET PROMOCYJNY?

Lil young

Wykupił ten sam pakiet co Kukon, Bedoes, Young Multi, Young Igi, Popek, Jędker, Białas, Matek i te jakieś dziwne patusy co to nie pamiętam z ksywy nawet bo za dużo BGC RPK z przodu

MANAGER KOKOZIEŁ
cydży

Jan sranie, nowy piosenkarz discpolowy.

kurt_rolson

Jan-chujowychutworównagrywanie

cydży

Jan-rodzynów zjadanie, Jan-kutasa cewnikowanie, Jan-odbytu sondowanie

Monar king

To sie kurwa 2 pedaly dobraly, idealne collabo, gratulacje geje pierdolone w dupe

merle merle

klip to arcydzieło… dużo się zmieniło od czasów Yacha

głos rozsądku

Czegoś takiego w Polsce nie było? fakt, tej spedalonej mordy jeszcze nie widziałem, ale „muzyka” wpisuje się w obecne trendy

granix

wtf!? Adi Nowak dissuje Otsohodzi w numerze Jan Pływak
bit kubi producnet, w klipie ten kurwiszon Dziarma
link https://link.do/MGvok

https://media.giphy.com/media/alT4rIvtd234lZOLei/giphy.gif

wypowiedz

props

Pan Jan

POMIDOR

Popularne