Sprawdź nas też tutaj

News

Jay-Z pierwszym raperem z miliardem dolarów na koncie

Forbes wycenił jego majątek.

Opublikowany

 

Jay-Z

49-letni Jay-Z dorobił się gigantycznej fortuny – poinformował magazyn Forbes. Składają się na nią m.in. marki ekskluzywnych alkoholi, nieruchomości i dzieła sztuki. Jest to pierwszy artysta hip-hopowy, którego majątek przekroczył miliard dolarów.

Z biedy do ogromnego bogactwa

Jay-Z nie miał łatwego dzieciństwa. Dorastał na nowojorskim Brooklynie, a przed karierą muzyczną zajmował się sprzedażą narkotyków. W 1996 roku założył własną wytwórnię Roc-A-Fella Records. Do tej pory nagrał 14 studyjnych albumów i otrzymał 22 nagrody Grammy.

Forbes zwraca uwagę, że raper dorobił się fortuny współpracując m.in. ze słynnym inwestorem Warrenem Buffetem. Do pierwszego spotkania między nimi doszło dziewięć lat temu. Przedsiębiorca, którego majątek wynosi ponad 80 miliardów dolarów był pod wrażeniem Jiggamana. – Dla młodego, dorastającego człowieka, jest facetem, od którego można się uczyć – mówił Buffet po spotkaniu z raperem.

Teraz Jay-Z dołączył do elitarnego grona muzyków, którzy przekroczyli barierę 1 miliarda dolarów. To także pierwszy raper, któremu udała się ta sztuka.

Na czym dorobił się Jay-Z?

Muzyk dorobił się budując przede wszystkim własne marki. Najbardziej dochodową inwestycją okazała się marka szampanów Armand de Brignac, której wartość szacuje się na 310 milionów dolarów. 220 mln raper ma w gotówce i inwestycjach (w tym 70 mln zainwestowane w spółkę Uber). 100 mln w marce D’Usse i 100 mln w serwisie streamingowym Tidal.

Wartość przedsiębiorstwa rozrywkowego Roc Nation, które współpracuje m.in. z Rihanną i J Cole’em to 75 mln dolarów. Identyczną kwotę raper zgarnia za swoją twórczość, a kolejne 75 mln inwestując w dzieła sztuki. Jego nieruchomości są wyceniane na kwotę 50 milionów.

W rozmowie z Forbesem sukces Jay’a skomentował jego współpracownik Swizz Beatz. – Facet, który wygląda jak my, brzmi jak my, kocha nas, osiągnął coś, co zawsze uważaliśmy, że jest poza naszym zasięgiem – stwierdził.

 
20 komentarzy

20
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Serdel

Gdyby żył 2pac to ta małpa żebrała by pod dworcem w Radomiu

Yebać Kurwy i Wieśniaków

Dokladnie tak, yebac!!!

jarek z chlopakow do wziecia. ale czego łuczysz?

zaimponowales mnie serdelku

Odb

Miliard raperów z Jayem-z z dolarem na koncie.

Jennifer z Piździchowa

Gdyby Tupac żył, nagrywałby na autotune z Lady Gagą. Nie oszukujmy się.

mordziaty

dokladnie tak jak mowisz, ale I tak jego przybytek nie jest az tak duzy jak fortuna soboty, laserowa depilacja I inne pro rapowe inicjatywy ktore wykonywal sobota w ostatnim czasie wprowadzily go na wyzszy szczebel materialno duchowy.

Fufacz

Marna kopia Tedego dla Amerykanów to zbyt tanie

Wujek_Zurek

A 100 lat temu zbieralby bawelne, teraz tez by w sumie mogl.

Sebasspts

Jakby nie patrzeć to Dr. Dre jest również raperem i miliard dolarów przekroczył już dawno, gy sprzedał beatsy applowi.

Ruspect

Hahah według forbsa.Żenada.P.Diddy jest bogatszy

Muki

I dre tez.

zią

Drugim będzie Taco Hemingway #9zer

NastyNas

The Ether, that shit will make Ur soul burn slow.

U trade Ur soul for riches, Jigga.

rasista

tak się robi hajs polaczki biedaczki

StillNigga

Still nigga…

­­­Analny

Jay-Z pierwszym raperem z miliardem anali na koncie

Popularne