Sprawdź nas też tutaj

News

Joka, Rahim i Miszel w nowym podcaście od Empik Music

Pionierskie czasy i przyszłość śląskiego rapu.

Opublikowany

 

fot. materiały prasowe

BEFORE/ AFTER/ NOW to kolejne przedsięwzięcie czerpiące z lokalnych scen i tradycji muzycznych, zainicjowane przez platformy Empik Music i Going. U jego początków leżała chęć wsparcia i podkreślenie kulturowego znaczenia branży, której nie oszczędziła pandemia. Po zrealizowanym przed kilkoma miesiącami projekcie MIASTO MUZYKA obejmującym Lublin, Wrocław i Gdańsk, tym razem zamierzamy odwiedzić całą Polskę. W efekcie tej wyprawy powstanie seria wyjątkowych podcastów z różnych rejonów kraju, odkrywająca lokalne bogactwo kultury i rozrywki.

Każda regionalna scena ma swoją specyfikę i własne historie zza kulis. Opowiemy o nich głosem legendarnych postaci ze swoich społeczności – twórczyń kultowych projektów, niestrudzonych organizatorów nocnego życia, artystów, artystek i klubowych bestii. Na początek wyruszymy do Katowic – jedynego miasta w Polsce należącego do sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie Muzyki.

Realizując podcasty chcemy mieć w każdym rejonie Polski jednego ambasadora z obszaru rozrywki, czyli kogoś w rodzaju szarej eminencji, którą wszyscy znają – mówi Tomasz Lisek z Going. – To ona będzie zapraszać gości i z nimi rozmawiać. Yola Sauer – aktywistka, weteranka sceny koncertowo-imprezowej, odpowiedzialna za kultowe lokale “Szuflada” w Chorzowie i “Królestwo” w Katowicach, rozplącze nam gąszcz anegdot i historycznych wydarzeń ze Śląska. Będzie trochę wspominkowo, trochę o trendach i zjawiskach, tych kiedyś i tych dzisiaj – dodaje Lisek z Going.

Odsłona podcastów pod nazwą BEFORE/ AFTER/ NOW/ ŚLĄSK powstaje przy wsparciu miasta Katowice. Zaprezentuje przede wszystkim legendy, które ustanowiły fundamenty śląskiej sceny muzycznej, nowe twarze, które będą decydować o jej przyszłości, czy działaczy bez których kulturalna i rozrywka panorama regionu wiałaby pustką. To z nimi spróbujemy odpowiedzieć na pytanie o to, co decyduje o muzycznej wyjątkowości Śląska.

Gośćmi pierwszego odcinka cyklu pt. „Pionierskie czasy i przyszłość śląskiego rapu” będzie Joka z Kalibra 44, Rahim z Paktofoniki i nowy narybek QueQuality – Miszel. Drugi podcast z Katowic, czyli „Festiwalowa stolica Polski” to spotkanie z ludźmi związanymi z Tauron Nową Muzyką, OFF-em i Fest Festivalem.

W ramach serii BEFORE/ AFTER/ NOW/ ŚLĄSK powstanie łącznie pięć odcinków.

Zależy nam na tym, by w podcastach pokazywać Katowice poprzez pryzmat muzyki. Połączenie specyficznej formy i treści pozwoli nam trafiać głównie do młodych ludzi, których tożsamość kształtuje się często poprzez spotkanie z różnymi nurtami kultury. W Katowicach co roku odbywa się szereg uznanych wydarzeń muzycznych. Fani różnych brzmień na pewno znajdą coś dla siebie. Chcemy, by podcasty zainspirowały słuchaczy do odwiedzenia naszego miasta – nie tylko przy okazji festiwali i koncertów – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Wszystkie podcasty realizowane w ramach projektu będą dostępne w wersji audio w platformie streamingowej Empik Music, a w formie skróconej także na YouTube.
Premiera pierwszego odcinka 5 maja 2021 roku.

18 komentarzy
18 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Vivendi
1 rok temu

Joka, nie rozumiem jak przez tyle lat nie można wydać solowej płyty…Zmarnować taki talent…No kurwa…

Słodzinski
1 rok temu
Reply to  Vivendi

Jebać jokie, wszystko wynagradza mi Sentino i Ekipa Friza

Mati HWDP
1 rok temu
Reply to  Vivendi

Joka jest mocny, styl nie do podjebania

Kapitan Bomba
1 rok temu
Reply to  Vivendi

przespał hype

Rychu
1 rok temu

Wez wypierdalaj z biedom na zawsze zwionzany.

Rychu Peja Wykończeniufffka
1 rok temu
Reply to  Rychu

So true.

erdo w rowerze błażeja
1 rok temu

denver ostatni dinozaur.

Odb
1 rok temu

Kwoka, Łakim i piszczel w nowym pornosie od Trance Music

gks katowice
1 rok temu

czarna dupa – zolte cyce

Cuckchad
1 rok temu

A tam pierdolisz, wlaśnie od paru dni bajeruję z prawie 17stką z mojego miasta. Jest spragniona doświadczenia, nie ma problemu z tym, żeby mi opisać, w jaki sposób lubi się rżnąć i wlasnie w ten weekend wpada do mnie na chatę, mimo, że się nawet nie znamy. Życie jest piękne, tylko prawdziwi nieudacznicy nie potrafią sobie z nim poradzić.

PejaTVN
1 rok temu

Joka nic nie wydaje bo ma szacunek do polskiego HH i nie chce być kojarzony z Zabsonem i reszta tych zjebow. Trzymaj się Joka życzę Ci jak najlepiej

Ha-nyss
1 rok temu

Dzie jes joka? Dzie jes joka?!? ZNIK!

DonPatus
1 rok temu

Ten Rahim trochę chlopina by musiał zjeść bo słabo wyglada może polopiryna czy coś

Kryminalne Zoo
1 rok temu
Big Pun
1 rok temu

Rahim i Joka to jedni z najlepszych MC w kraju. Miszel jakiś nic nie znaczący Anonim.

Wagina Papina
1 rok temu
Reply to  Big Pun

Co kurwa? Przecież ten Rahim zawsze był przechujowy na maxa i dalej jest

Mailman
1 rok temu
Reply to  Wagina Papina

Przechujowy to od zawsze był Fokus i twoja stara.

Wojciech Alszer
1 rok temu
Reply to  Mailman

Witam prosze o skasowanie tego komentarza

Popularne