Sprawdź nas też tutaj

Wideo

Jotuze: „Ten projekt cementuje stare czasy z nowymi czasami”

Relacja z koncertu „Albo Inaczej 2”

Opublikowany

 

Justyna Święs / fot. Paweł Zanio

Ten Typ Mes, Te-Tris, Numer Raz, Grammatik w interpretacji Krystyny Prońko, Rosalie, Krzysztofa Zalewskiego czy Igo z Bass Astral x Igo. Tych oraz wielu innych czołowych artystów związanych z projektem „Albo Inaczej 2” można było usłyszeć na wyjątkowym koncercie, który odbył się 2 listopada w Teatrze Roma. Wideo z obszernymi fragmentami tego wydarzenia można oglądać na stronie www.redbullmusic.pl

„Albo Inaczej 2‟ to druga odsłona projektu, w którym hip-hopowe klasyki poddawane są reinterpretacji i przearanżowaniu. O interpretacje rapowych utworów poproszono młodych, świecących tryumfy artystów.

– Ten projekt cementuje stare czasy z nowymi czasami – mówi Jotuze, czyli jedna trzecia grupy Grammatik, który, mimo że nie występuje regularnie od lat, pojawił się na koncercie w Teatrze Roma. Obok niego na scenie stanęło kilkunastu artystów związanych nie tylko z projektem „Albo Inaczej 2”, ale także jego pierwszą odsłoną. Podczas koncertu mogliśmy więc zobaczyć m.in. Krystynę Prońko czy Andrzeja Dąbrowskiego. Tym razem dołączyli do nich artyści reprezentujący młodsze pokolenie muzyków i oczywiście raperzy. Wśród nich Justyna Święs, Rosalie, Krzysztof Zalewski, Ralph Kaminski, Igo, Fismoll i Piotr Zioła. Ramię w ramię z nimi, na scenie stanęli Te-Tris, Numer Raz, Ten Typ Mes, Eldo i Jotuze, Emil Blef oraz Stasiak, a także muzycy, którymi dowodził Mariusz Obijalski.

Podczas koncertu artyści wykonali nie tylko utwory związane ze wspólnym projektem, ale również swoje autorskie kompozycje, które znamy z ich solowych płyt. Co więcej, część z nich zaprezentowała interpretacje hip-hopowych szlagierów, które wcześniej nie pojawiły się nigdzie indziej.
Wyjątkową atmosferę tego niepowtarzalnego koncertu może poczuć teraz każdy za sprawą wideo, w którym uwiecznione zostały jego obszerne fragmenty. Wideo oglądać można na www.redbullmusic.pl

 
3 komentarze
3 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Bozia
2 lat temu

łapcie rap a nie jakieś gówno

https://www.youtube.com/watch?v=i5FZV1ERoOA

kałmatik
2 lat temu

jototzue? smutnym jest fakt, że przez tyle lat nie napisał żadnej zwrotki

massivewp
2 lat temu

https://www.youtube.com/watch?v=AJeWEBZKiTY

Jak początki wyglądały w innych krajach? Dlaczego zdaniem bohaterów nagrania, forma wykonania jest często ważniejsza od samego tekstu? Które z walk z USA są ich ulubionymi? Czy wszyscy battlerzy dobrze freestyle’ują? Sprawdźcie ten filmik!

Specjalne wydanie Massive Word Play!

Z okazji Mikołajków oddaję w wasze ręce przetłumaczony jeden z odcinków VERSUS: FRESH BLOOD 4. Możemy w nim zobaczyć jak Oxxxymiron – lider drużyny Gołębi, aby przedstawić swoim podopiecznym korzenie hip-hopu, tym razem zdecydował się zaprosić niemiecką gwiazdę battle rapu – Tierstara, znanego z organizacji takich battle-lig jak „Rap At Mittwoch” czy „TOPTIER TAKEOVER” (która miała przyjemność gościć Dizastera czy Pat Staya). Cała banda również oglądała wspólnie zachodnie battle dyskutując o istotności formy wykonania występu (performance) na rzecz samego tekstu, a także spróbowała swoich sił we freestyle’u pod klasyczne bity. Po obejrzeniu tego odcinka stwierdziłem, że musicie to zobaczyć. Miłego seansu!

(w opisie filmu znajdziecie również parę słów o tym, czym jest FRESH BLOOD)

Popularne