Sprawdź nas też tutaj

News

Juras: „Dostałem trzy czerwone kartki od rzeczywistości”

Fragment wywiadu z książki „To nie jest hip-hop. Rozmowy IV”.

Opublikowany

 

fot. Jacek Kuropatwa

Serii książek „To nie jest hip-hop. Rozmowy” od początku przyświeca idea, by na jej łamach znajdowały się wywiady z ludźmi, których aktywność nie ogranicza się do muzyki. Nic dziwnego więc, że dziś jako jedenasty rozmówca w czwartym tomie został ogłoszony Juras – warszawski raper znany m.in. z zespołu Pokój z Widokiem na Wojnę oraz utytułowany kickbokser, 10-krotny mistrz Polski.

Wywiad z artystą i sportowcem został przeprowadzony pod koniec lipca w Warszawie jako ostatni do tego tomu i trwał cztery i pół godziny, co przełożyło się na najdłuższy, aż 26-stronicowy materiał o objętości blisko 58 000 znaków. Podczas spotkania Juras opowiedział Jackowi Balińskiemu między innymi o tym, jaki nietypowy sport trenował za młodu, kiedy zszedł z drogi, która prowadziła go do kryminału lub na cmentarz, dlaczego kariera sportowa jest alternatywnym życiem oraz czy za rogiem czekało na niego coś ważnego.

– [Po awanturze w klubie ochroniarze] wyłapali mnie i wynieśli na zewnątrz, gdzie przy użyciu pałek teleskopowych i kopów pomścili kolegę. Straciłem przytomność. Jakiś chłopak wracający z klubu znalazł mnie na osiedlu, podniósł z gleby i zaprowadził do domu (…). Pojechałem do szpitala na szycie głowy. To była trzecia czerwona kartka od rzeczywistości. Gdy obudziłem się na drugi dzień, skacowany, z opatrunkiem na całą głowę, powiedziałem sobie: »Koniec tego! Muszę zacząć trenować, żeby jeszcze lepiej radzić sobie na streetach«. Zdecydowałem się na kickboxing. – wspomina burzliwą młodość Juras we fragmencie wywiadu, który został dziś udostępniony na stronie wydawnictwa No Dayz Off.

Z pełną treścią rozmowy będzie można zapoznać się już 29 października, kiedy to odbędzie się premiera „To nie jest hip-hop. Rozmowy IV”. Czwarta część książki kontynuuje tradycje poprzedniczek, goszcząc na swoich łamach zarówno popularnych raperów, jak i mniej medialnych, ale równie istotnych: producentów, DJ-ów czy wydawców. Kolejni zaproszeni goście będą ujawniani na profilach @tnjhhrozmowy w każde wtorek, czwartek oraz niedzielę do 17 października. Dotychczas ogłoszeni zostali Abradab, Avi, DJ Decks, Emade, Falcon1, Gruby Mielzky, Juras, Jakub i Paweł Krok, Małpa, Marta Nizio-Siara oraz VNM.

42 komentarze
42 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
10 miesięcy temu

To niezły łebster. Zamiast po przebudzeniu dojść do wniosku, koniec z tymi patusami i zacznę żyć jak normalny człowiek to on stwierdził, że będzie się szkolił w biciu ludzi. A tfu.

Heniek
10 miesięcy temu
Reply to  Artur

On nie zaczął tej bójki.
Wiem bo to miedzy innymi ja go napierdalalem ta pałka

rado rdw ao
10 miesięcy temu
Reply to  Heniek

What is the difference? BTW jurasa znam to mój kolega.

drugi ochroniarz
10 miesięcy temu
Reply to  Artur

a ja go kopałem po tej jego pustej kwadratowej głowie ,lamus jebany

ebać
10 miesięcy temu

typowa polska bramka xd troglodyci z IQ glamrapowicza

Zdzisław
10 miesięcy temu
Reply to  ebać

Nie obrażaj troglodytów

Troglodyta
10 miesięcy temu
Reply to  Zdzisław

No wlasnie, proszę nie porównywać nas do glamrapowiczów.

ORDYNATOR TWOJEGO SZPITALA
10 miesięcy temu

Nie Jurasa, nie Tedasa, nie szatana… Prześlij mi JÓZEFA BRATANA (Tego co rapował do skrzynki Eska tv na ulicy)

Shitwagon
10 miesięcy temu

Siuras – dostałem trzy czarne chuje do mordy

Onet
2 miesięcy temu

Polski rap umiera ,sokół kocha Tuska głosuj na platformę to Juras ze sokołem będą mogli ci się śmiać w jape a ty będziesz tyrał w dojczland w najlepszym przypadku na pół etatu dorywczo w kraju i słuchał klasyków, brawo PiS ratujcie kraj przed kosmitami homo z euro niemcowni i francowni

JeffOne to marka
10 miesięcy temu

Avi x Louis Villan | kukon x favst/gibbs – halo Fangor

YO..
10 miesięcy temu

01:02 29

Opublikowany 13 godzin temu 7 października 2021Przez Redakcja

Bum bęc
9 miesięcy temu

Jaki z tego siurasa jest kuc to masakra. Ani to raper ani sportowiec. Zwykła gnida.

Big Pun
10 miesięcy temu

I juras powinien zostać przy kicboxingu, bo raperem jest chujowym. Niby WSP to uliczny klasyk, ale jak by nie Radar to chuj nie cd ten wspólnicy

wadre
9 miesięcy temu
Reply to  Big Pun

JAk Juras jest chujowym raperem, to scena rap w polsce to dno totalne, dziekuje pozdrawiam

BoloJang
10 miesięcy temu

Wgląda jak cwel

Gangsterski świat
10 miesięcy temu
Reply to  BoloJang

Do twojego starego podobny kurwo

slackyeraw
10 miesięcy temu

Hi. My name is Dominik. I am sick with schizophrenia, hepatitis b and Tolosa-Hunt syndrome (it’s a problem whit synchronization of the eyes). I spend a lot on studying and helping my dad. My mom died of cancer a year ago. I need money to live as it usually is. Thank you greetings.

a paypal -> dominikbdg@gmail.com

Profesooooor Traaaaaapuuu
10 miesięcy temu
Reply to  slackyeraw

DO SPODU KURWO!

Popularne