Sprawdź nas też tutaj

Premiery Płyt

Juras „Przemiana”

Gościnnie na krążku udziela się Paluch.

Opublikowany

 

juras przemiana

Data premiery: 10.2022

„Przemiana” to drugi solowy album Jurasa – rapera znanego z takich składów jak WSP, Juras Wigor i Pokój Z Widokiem Na Wojnę. Krążek opowiada o procesie przemiany, jakiej doświadczył raper w latach 2017- 2020, czyli przejścia z życia singla w wielkim mieście do założenia rodziny i pełnej trzeźwości. Album ukaże nie tylko przemianę wewnętrzną rapera, ale również muzyczną i wizualną.

Początek albumu budują utwory opowiadające o zawirowaniach kawalerskiego życia na krawędzi. W połowie krążka pojawi się utwór „Przemiana”. Od tego momentu na płycie znajdą się treści nawiązujące do dojrzałych życiowych wyborów, a raper zaczyna opisywać siebie z perspektywy pierwszej osoby. We wcześniejszych utworach mówi o „nim”, czyli o tamtym Jurasie sprzed „przemiany”.

Na albumie znajdzie się 12 utworów, między innymi feat z Paluchem w utworze „Surferzy Życia”.Juras – biografia

Juras – warszawski raper, mający na swoim koncie liczne współprace i featuringi, m. in. z WWO, Sokół i Marysia Starosta, Hemp Gru, Lukasyno, Małach/Rufuz, KaeN. Zadebiutował na rynku muzycznym w 2002 r. płytą zespołu WSP „Wspólnicy”. Skład współtworzyli Radar, Damian, Zator i Juras. Płyta należy do klasyka ulicznego rapu i była wydana przez czołowe w tamtym okresie wydawnictwo Krzysztofa Kozaka, RRX.Następnie drogi Jurasa ze „Wspólnikami” rozeszły się, a raper wszedł we współpracę z Wigorem z Mor W.A. Płyta duetu Juras Wigor pt. „Wysokie loty” ukazała się w 2005 r. nakładem Prosto Label. Album był o wiele dojrzalszy tekstowo i brzmieniowo niż debiutancki krążek Jurasa. Znalazł się na nim jeden z najmocniejszych storytellingów w polskim hip-hopie, w utworze „Bilet w jedną stronę”.

Kolejnym muzycznym krokiem Jurasa było założenie z Korasem z Zip Składu projektu Pokój Z Widokiem Na Wojnę. Raperzy zapowiedzieli wspólny album w 2006 na płycie „Prosto Mixtape Deszczu Strugi” w kawałku „Zwiastun”, jednak do wydania ich pierwszego krążka trzeba było poczekać aż do 2010.

Po dobrym odbiorze singli Juras postanowił pójść za ciosem i od razu nagrać kolejny album Pokoju. W trakcie pracy nad płytą okazało się, że Koras nie był w stanie aktywnie udzielić się w projekcie i pojawił się gościnnie jedynie w dwóch utworach. Druga płyta Pokoju Z Widokiem Na Wojnę „Droga wojownika” ukazała się w 2011 i była de facto solową płytą Jurasa. Pierwszy singiel z płyty, „Moja pierwsza dziewczyna” był najpopularniejszym teledyskiem w 2012 roku na kanale ProstoTV na YouTube

Trzecia płyta zespołu pt: „Grawitacja” ukazała się w 2014. Tym razem była to solowa płyta Korasa, na której Juras pojawił się w czterech utworach.

W 2015 roku Juras wydał w Prosto Label swoją pierwszą oficjalną solową płytę, „Biało-czerwone serce”. Po tej produkcji raper postanowił zrobić sobie pauzę od nagrywania i publicznych występów na scenie, skupiając się na drugiej pasji, jaką była kariera sportowa. Juras jest utytułowanym kickbokserem, a także trenerem. Przez 11 lat kariery był członkiem Kadry Polski w kickboxingu. Na swoim koncie ma 10 tytułów Mistrza Polski, pięciokrotnie zdobył Puchar Świata, jest też multimedalistą Mistrzostw Świata. W 2014 roku przeszedł na zawodowstwo, a następnie podpisał zawodowy kontrakt z grupą DSF Kickboxing Challenge. Po upadku organizacji w 2019 Juras założył rodzinę i wrócił do nagrywek.

Jesienią tego roku pojawi się jego długo oczekiwany album „Przemiana” opowiadający o procesie wewnętrznej i zewnętrznej przemiany, jakiej doświadczył raper w latach 2017-2020, by się ustatkować i sprostać wymogom nowej rzeczywistości jako ojciec i mąż.

Tracklista

 1. Liście
 2. Samotność w związku
 3. Kartka z pamiętnika singla
 4. Nowe Miasto idzie w balet
 5. Mijamy się (prod. Małach)
 6. Kryzysowa narzeczona (prod. Małach)
 7. Przemiana (prod. Javeure)
 8. Pas Oriona (prod. Javeure)
 9. Nowy poziom (prod. Małach)
 10. Powrót na ring (prod. Małach)
 11. To jest Hip Hop (prod. Javeure)
 12. Surferzy życia feat. Paluch (prod. Poszwix)

Popularne