Sprawdź nas też tutaj

Premiery Płyt

Kacperczyk „Sztuki piękne”

Debiutancki album podopiecznych SBM Label.

Opublikowany

 

sztuki piekne okladka

Data premiery: 14.02.2020

KACPERCZYK “Sztuki Piękne” to debiutancki album dwóch braci – Maćka i Pawła Kacperczyka. Jest to pierwszy krążek w katalogu SBM Label, który można – choć nie trzeba – umieścić w przegródce ‘alternatywny’. Ścieżka do debiutu pod szyldem KACPERCZYK prowadziła przez lata podziemnej działalności w ramach lokalnych, lubelskich zespołów, która zawiodła chłopaków na sceny największych polskich festiwali muzycznych, takich jak Open’er, Spring Break czy Orange Warsaw Festival. Dwa single wydane w 2019 roku pod szyldem SBM Label wystarczyły, by drzwi do największych scen otworzyły się po raz kolejny. KACPERCZYK wystąpili na Kraków Live Festival oraz ponownie na Open’erze, gdzie zaprezentowali przedpremierowo materiał ze “Sztuk Pięknych”.

KACPERCZYK na albumie “Sztuki Piękne” są autorami zarówno muzyki jak i tekstów, wyjątek stanowią gościnne zwrotki czołowych przedstawicieli polskiego rapu i alternatywy. Ich pierwszy w całości wspólny projekt to zapis przeżyć i obserwacji młodych ludzi po zderzeniu się z nową rzeczywistością, która zastała ich po przenosinach z rodzinnego Lublina do Warszawy. Siłą materiału jest braterska chemia. Ironiczne, przepełnione historiami i obserwacjami teksty Maćka zabierającego słuchacza na spacer po nowo zastanej rzeczywistości naturalnie współgrają z warstwą muzyczną autorstwa Pawła, w której elektronika miesza się z popem, elementami punk rocka i brzmieniami charakterystycznymi dla zachodniego wybrzeża USA. Album promują single: “Iggy”, dostrzeżony i doceniony przez samego Iggiego Popa; “Nie wyjadę” z gościnnym udziałem Jana-rapowanie, do którego teledysk otrzymał nagrodę w kategorii muzyka alternatywna na festiwalu PL Music Video Awards; H4R1BO oraz “Blask”, w którym udzielił się Ralph Kaminski.

Preorder

Nakład wersji preorderowej jest ściśle limitowany i wynosi 500 sztuk. Zestaw zawiera płytę CD oraz dedykowane dodatki dostępne tylko w przedsprzedaży.

Tracklista

 1. SZTUKI PIĘKNE
 2. IGGY
 3. CHWILE
 4. 14.02 FEAT. ???
 5. JUMBO JET
 6. KALEJDOSKOP FEAT. ???
 7. H4R1B0
 8. NIE WYJADE FEAT. JAN RAPOWANIE
 9. BLASK FEAT. RALPH KAMINSKI
 10. BETON
 11. ZOMBIE FEAT. ???
 12. ZDJĘCIA

Utwory

TBA

Artykuły

 1. SBM Label: Nowi podopieczni spoza rapu

Popularne