Sprawdź nas też tutaj

News

Kafar Dixon37 potwierdza, że festiwale unikają ulicznych raperów

Na jakim festiwalu nie usłyszymy Dixon37, Peji czy Hemp Gru?

Opublikowany

 

Rest i Kafar z warszawskiego składu Dixon37 wzięli udział w cyklu Najgorsze Pytania. Raperzy wypowiedzieli się m.in. na temat trapu oraz potwierdzili, że niektóre festiwale nie chcą u siebie reprezentantów ulicznej sceny.

Co wartościowego jest w trapie?

Duet, który lada chwila wyda płytę „BSNT” został zapytany m.in. o to, czy z perspektywy ulicy widzi coś wartościowego w trapie. – Myślę, że tam jest bardziej konwencja, że ta muzyka ma bawić niż uczyć, ja sam lubię tego słuchać, może nie polskiego, bo te treści mogłyby być trochę lepsze, ale z drugiej strony amerykańskiego nie słucham, a tam treści są jeszcze bardziej miałkie. Nie do końca też rozumiem francuzów, więc też słucham pod kątem muzycznym i brzmienia. Mówię, że francuski jest fajny chociaż go nie rozumiem, wiec mogę sam siebie wykluczać, bo powiem, że polski trap bawi, a nie edukuje, a sam słucham francuskiego, który też mnie nie edukuje tylko pasuje mi brzmieniowo, wiec sam mogę sobie zaprzeczać – komentuje Rest. – Trapy są też mocno hardkorowe – dorzuca Kafar. Na koniec Rest dodaje: – Młodzi mają inny fundament i są na pewno bardziej muzykalni od nas, jeżeli chodzi o śpiewanie itd.

Nie dla ulicznych raperów na Hip-Hop Kempie

W 2013 zastanawialiśmy się czy Peja, Hemp Gru czy Firma kiedykolwiek zagrają na Hip Hop Kempie. Radek Miszczak, główny promotor czeskiego festiwalu powiedział wtedy, że na HHK nie ma miejsca dla ulicznego rapu. – Ta ciemna strona, myślę, że są inne imprezy, które sobie dobrze radzą. Ilekroć zacieraliśmy tę granicę, zaprosiliśmy kliku reprezentantów tego bardziej szorstkiego, twardego hip hopu, nie kończyło się to dobrze dla atmosfery festiwalu, a jednak ona jest najważniejsza – stwierdził w rozmowie z Mateuszem Natali dla Popkillera.

Teraz te obawy potwierdził też Kafar. – Niektóre firmy czy festiwale w ogóle nie zaczynają gadki z ulicznymi raperami, bo k*rwa są z ulicy. No a kto nie jest? – zapytał retorycznie raper.

 
24 komentarze

24
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Belmondo Informator

I bardzo dobrze. Miejsce takiej patologii jest w więzieniach, a nie na festiwalach gdzie demoralizują młodzież, namawiają do sprzedaży i zażywania narkotyków, napadów oraz bicia innych ludzi. Obyście grubi frajerzy zgnili w więzieniach.

ZŁY

Zamknij pizdę synu matki kurwy i ojca pedała. Ja bym cię najblebał i obszczał. Wszystko live na YouTube. Ale bym miał fejm!

Trystydycymyt

Co to kurwa? Rozdwojenie jaźni?
Chcom być kojarzeni z ulicom, a pchają się na rapowe dożynki?
Obraliście sobie taką drogę w rapie że wasze miejsce jest gdzie indziej!
Nie mazać się i do roboty.

Wasz ziom

Normalni ludzie nie chcą żeby troglodyci uczyli ich dzieci. TPSy czy Dixony itp to umysłowy ściek. Wystarczy spojrzeć na ich instagramy…

Niuniek

Śmieszne typki

Mosiek Kaczyński

PEJA TO ULICZNY RAP? ? ? HAHAHA
PRZY OKAZJI CZY RYSIO BĘDZIE W JESIENNEJ RAMÓWCE TVN ?

Halko dzwoni twoja dupa po jebanko

Peja był uliczny za czasów płyty na legalu,z każdą kolejną płytą coraz większa komercha

CZERESOW

GLUCHA NOC PAMIETAM HIT WIEJSKICH POTANCOWEK I SZKOLNYCH DYSKTOTEK TAKI GANG ALBANII TAMTYCH CZASOW. NO I PIERWSZA PLYTA SLUMSOW NAPISANA PRZEZ LUDZI DELISIA TRZEBA SOBIE JASNO POWIEDZIEC .

Muki

Tak, zagra policjanta na kolanach.

Człowiek

No jak oni wyglądają na tej miniatiurce jiutub. Mam rozumieć, że to w ramach ‚ocieplania’ wizerunku?

ksiądz michał

tylko rap chrześcijański

Darwin

Kolejny dupo ścisk na festiwalach to ludzie przychodzą się bawić a nie słuchać ulicznych przykazań może dlatego nigdzie was nie zapraszają. Bo po co ? Jeden chce walczyć w klatce drugi na festiwale chce się wkręcać beka. We dwóch nie potrafią płyty nagrać sami tylko zapraszają gości. Może następna płytę nagrajcie ze sztywnym Piorunem to może na festiwal w Opolu was zaprosza

Muki

Ale pioruna to ty szanuj bo gosc skillsami zamiata cala wspolczesna scene.

Gańkowa

Mnie nie śmieszą..

Niuniek

Srakazm…

ddd

np blejk jest ze wsi

Niezainteresowany

W dupie mam kogo unikają festiwale.

Marcin

Jebać śpiewaków tylko dobry rap!

Jurekj

Opublikowany 17 godzin temu Przez Mariusz Jop

13:28 7

kutas kolejarz

A ten debil nadal ryj zakrywa szmatą

to JUHC ci w duoe

tych prawidzych nie sprzedajnych icombu kupił buhaha ile wam dali kurwa 5 stówek ?

kamil0ka

Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek w wieku od 21 do 45lat.
Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm,

wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu – http://www.Zwiaz24.pl
i wyszukaj mnie po niku: Kasandra napisz do mnie i spotkajmy sie!

Jan Paweł II

Nie nie wiem

Popularne