Sprawdź nas też tutaj

News

Kali & Paluch powtórzyliby sukces Taconafide? „Nie chciałbym tego”

„Taconafide jest w dużym stopniu produktem”.

Opublikowany

 

Kali raper
Kali

Tuż po rozwinięciu skrzydeł i mocnym zaistnieniu w głowach słuchaczy Kali & Paluch wydali w 2013 roku wspólny album „Milion dróg do śmierci”. Krążek osiągnął sukces zdobywając złotą płytę. Dzisiaj Kali i Paluch bez problemu zdobywają platynowe płyty, a ich klipy osiągają po kilkadziesiąt milionów odsłon. Czy gdyby raperzy zdecydowali się teraz na drugi wspólny album zostałby on odebrany na taką skalę jak projekt Taconafide?


Na taką skalę nie, bo ja i Paluch mamy zgoła inne podejście do rapu – mówi Kali w rozmowie z Mateuszem Natali. – Nie obrażając nikogo Taconafide jest w dużym stopniu produktem, a ja bym nigdy nie chciał do takiego etapu dojść. Ktoś powie: „A Ganja Mafia”? W pewnym sensie to był też produkt, ale myślę, że nie na tyle z premedytacją stworzony jak zrobiła to stajnia Quebo i Taco – mówi. Kali twierdzi, że za sukcesem projektu „Soma 0,5 mg” w dużym stopniu stoi zaplecze jakie mieli do dyspozycji Quebonafide i Taco Hemingway. – Tam sztab ludzi pracował nad tym sukcesem. Na pewno mieli mocny biznes plan zważywszy na to, że obaj mają świetne zaplecze, bo i Quebo ma wspólnika Dawida, który jest mega mózgiem i Taco też gdzieś tam ma Tytusa. Też na pewno ich sukces można zawdzięczać tym ludziom, którzy stoją za nimi – wyjaśnia.

Kali przyznaje, że on i Paluch nie mają za plecami sztabu ludzi, ale dzięki temu docierają do konkretnego słuchacza. – Wszystko sobie robimy troszeczkę bardziej sami, dzięki temu twórczość nasza zyskuje na tym, że nie ma tej całej machiny, tylko nasz rap jest bardziej pospolity i bardziej przystępny dla stricte słuchacza rapu, a Taconafide już się przebiło podejrzewam ponad tę linię rapu. Ja tej granicy nie chcę przekraczać. Ja bym takiego sukcesu nie chciał. To miejsce, w którym jestem dzisiaj jest optymalne – tłumaczy raper.Kali pogodził się z Yurkoskym

– Nie pośle props Yurkosky, bo nie poślę mu wersji preorder (kup se) – rapuje Kali w utworze „KGM”. Raper tymi wersami niejako zaczepił w marcu znanego aktywistę hip-hopowego Yurkosky’ego. Do tej pory obu panom widać nie było po drodze, aż do teraz. Do ciekawej sytuacji doszło w Giżycku, gdzie panowie mieli okazję po raz pierwszy spotkać się twarzą w twarz. Na szczęście zachowali się jak na facetów przystało, porozmawiali i wyjaśnili sporne kwestie, co zaowocowało wspólnym zdjęciem. Dodatkowo Kali w trakcie grania na żywo wspomniał o Yurkoskym potwierdzając „pojednanie”.

 
17 komentarzy
17 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
JAY COP
4 lat temu

Mówi to gościu, który nawija maszynowo płyty pod target, na prostych patentach i rymach, zapierdalając melodie i refreny 1:1 ze stanów, zalewając scenę populizmami, mając porównywalny hype do wyżej wymienionych, tyle, że ma „hardkorowy” image, więc to się nie liczy. PR i polityka w rapie urosły do niebywałego poziomu. I tu już nawet nie chodzi o to, czy ma, czy nie ma racji.

HIP-HOP FAKTY
4 lat temu

FAKT #9 HOMONATACO TO PRODUKT

#BONUSZAMUREM
4 lat temu

#BONUSZAMUREM

K.
4 lat temu

Paluch i Kali zapracowali na to żeby nazwać ich legenda polskiego rapu. Lubię quebonafide i taco ale to inny poziom inny styl. Zapisza się w historii. Kali i Paluch radzą sobie i zawsze będę po ich stronie.

Bekazkaliego
4 lat temu

Przecież ten hipokryta już nagrał płyte z kciukiem,więc o czym mowa?
Już nie pamięta,jak wydawał płytę o jaraniu trawy cytując,że nie dla hajsu tylko ” dla palaczy ” ? Co to ,może nie był produkt?
Można krytykować marketing taconafide,ale sukces tego duetu ewidentnie kalusa boli

bbbbbb
4 lat temu
asncnascnasinxc
4 lat temu

Dupa boli do sześcianu…Łączenie na siłę Que z Paluchem…a może z Kalim…hahaha… ma boleć

KONUS DVD
4 lat temu

EJ KALI PALUCH CO JEST PO CO TE TEKSTY O PŁYCIE? ZNOWU KCIUK BĘDZIE PISAŁ SMUTNE WERSY W ZESZYCIE TEN WASZ RAP TO JEDEN WIELKI GNOJ JAK NAWIJAL PEJA EJ TEDE SCHUDŁ
CO TO ZA KURWA SZAMBO DISCO TRAP JAK MURZYNEK BAMBO NIE MIESZKAM W AFRYCE EJ KALI PALUCH JA A NIE WY JESTEM NA SZCZYCIE SUKO!

REFREN:

BAMBIRIBAM JEBIEM NA TO
BAMBIRIBAM JESTEM VIBRATOR
BAMBIRIBAM DISS NA TYCH TYPÓW
BAMBIRIBAM KALPAL CO TO ZA TYTUŁ?

SIEMANKO JESTEM KONUS DVD PISZE DISSY I ZWROTKI JAKBY KTOŚ CHCIAŁ TO PISAĆ! TYLKO DOBRY RAP! ! JUTRO IDE DO STUDIA I NAGRYWAM DISSA NA WAS KALI PALUCH CZEKAM NA ODPOWIEDZ !!!! POZDRO Z REJONU

Des
1 rok temu
Reply to  KONUS DVD

ziomek w czajnik się pierdolnij

Murczielago
4 lat temu

Wy byscie gowno menela zjedli zeby miec z plyty taki zysk jak taconafide

BEKA Z PODLUDZI
4 lat temu
Reply to  Murczielago

Chuj kogo pochodzi ile oni zarabiają. To jest portal o hiphopie, a nie o „gwiazdach popu”. O nich niech sobie piszę brawo i 13-letnie fanki, mające nad łóżkiem ich plakat.

Lolson
4 lat temu

Ziomuś daj spokój ci wszyscy anonimowi
pajace huja się znają na rapie jak i na życiu bananowe pokolenie

Hinol Tps ZDR Kali HEHE HWDP XD i inne scierwa
4 lat temu
Reply to  Lolson

Pierdol se pierdol patolu

Hhaovyb
4 lat temu

Dupa boli.

hahaha
4 lat temu
Reply to  Hhaovyb

ciebie po analnym rozpierdoleniu odbytu przez ojca

hejter
4 lat temu
Reply to  Hhaovyb

oj boli rap robi dla idei

asdsfdsf
4 lat temu

Dwa najwieksze hiphopkryty paluch i kali zaraz po krolu gangu jordanii

Popularne