Sprawdź nas też tutaj

News

Kali: „Wyprodukowaliśmy najbardziej zaawansowany event w historii polskiego rapu”

Raper podsumowuje swoje 20-lecie.

Opublikowany

 

fot. Michał White

20-lecie Kaliego już za nami. Tym razem Kali wystosował obszerny komentarz na temat wydarzenia, które odbyło się 27 lipca w katowickim MegaClubie. Przyznał on m.in., że zrealizował plan odnośnie wyznaczenia nowej jakości na polskiej scenie koncertowej.

Poniżej pełny komentarz Kaliego. Zachowano oryginalną pisownię.

„Decydując się na organizację oraz rozmiar #xxgm chciałem po pierwsze mocno zaakcentować swój jubileusz a po drugie pokazać, że można fanom zafundować dużo ciekawsze wrażenia podczas występu live. Zero ustępstw. Zero półśrodków.

Postanowiliśmy zaryzykować pół miliona złotych by połączyć koncert z teatrem, na tle potężnej ilości światła i ekranów a do tego „wpuścić” na scenę samochody, scenografię, tancerzy i statystów.

Wymyśliłem sobie, że stworzymy efekt 4D czyli połączymy wizualizacje ze scenografią czego efektem były takie numery jak „Abolicja” czy „Pełnia”. Nie wiem czy ktoś to robił wcześniej. Wiem, że nam się udało.

Chciałem wyznaczyć nowy tor i zrobić coś pionierskiego. Z Waszych opinii wynika, że faktycznie tak się stało, a sam koncert odniósł sukces gromadząc tego wieczoru 5 tysięcy osób #soldout co niezmiernie mnie cieszy.

Nie udało by się tego dokonać bez paruset osób pracujących przy tym evencie i chciałbym, żebyście wiedzieli, że dziękuję Wam wszystkim, za każdą nawet drobnostkę. W szczególności jednak podziękować muszę:
Sandrze oraz Sebie za to, że jak zawsze są przy mnie i na każdym kroku służą mi wsparciem, pomocą, pomysłami i rozwiązaniami #winwinwin . Kocham Was ale Seba #nohomo

Dziękuję Pawbeatsowi oraz Szanownej Orkiestrze za istną wirtuozerię. Nawet nie wyobrażałem sobie, że ten koncer mógłby odbyć się bez Was. Marcin jak zawsze niezawodny, trzeźwy, no i jaki kozacki kapelusz. Chapeau bas!

Dzięki dla Filipa aka Flawless (napisze normalnie żeby było wiadomo o kogo chodzi:) za poprowadzenie sekcji Dj’skiej. Dzięki za ratowanie sytuacji… #junoooł Już na pewno nie jesteś piłkarzem. GM FAM.

@megaclubevents- razem wyprodukowaliśmy najbardziej zaawansowany technicznie i artystycznie event w historii polskiego rapu, w zaledwie miesiąc! Od zera. Marcin Kania, Tomasz Breś, Boogie za organizację od strony technicznej. Marcin był reżyserem, wymyślonego przeze mnie show, Tomasz kierownikiem produkcji a Boogie jego asystentem. To oni spięli tez całą technikę oraz wydarzenie w klamry. Panowie, pomimo nerwów, krwi i potu, zrobił bym z Wami to ponownie, w ciemno #razemtworzymyhistorię
Dziękuję Ewie Zagdan z ramienia MCK za spełnienie moich zachcianek typu latające pióra itd., oraz nieocenioną pomoc przy organizacji zarówno koncertu jak i zaplecza VIP. Co złe to nie my.

Dziękuję Sewerynowi z ekipy GM oraz chłopakom z Zandki i reszty Śląska, za budowę scenografii i dopilnowanie by w odpowiednim momencie znalazła się na scenie #ninjaboyz .

Budowa sceny- Target sound i Stage art. Mechanika sceny (zapadnia+rozsuwany ekran) PIASECKI & SYN
Nagłośnienie i technika sceniczna TARGET SOUND.
Piotr Roszczenko-ekrany.

Zbigniew Machura EVEN LIGHTS-światło. WJU-realizacja wizual.
Wyrzutnie/efekty – EFEKTY FX.
Panowie, jak to kur… brzmiało! Jak to kur… wyglądało! Dziękuję!

Dziękuję Kamelowi z ekipy GM za fachowe poprowadzenie eventu i resztę powierzonych obowiązków.

Pawcio, nasz nadworny grafik, który w szeregach GM jest praktycznie od samego początku. Jak zawsze trzymasz poziom. Aż się dziwię, że nie marudziłeś z tytułu wielu nadgodzin i braku snu. Good job. Dzięki!

Nerwus za asystowanie przy nagłośnieniu. Dobre reverby. Dzięks! Dziękuję Błażejowi Jankowiakowi oraz ekipie 9 Liter za zrealizowanie zdjęć video, z których powstanie DVD z zapisu koncertu. Tak! Będzie DVD. Błażej po raz kolejny potwierdził, że jest niczym żołnierz i nie straszne mu żadne wyzwanie. 8 godzin z kamerą na plecach. Szacunek!
Dziękuję drugiej i trzeciej ekipie filmowej czyli sensi& oraz ROKA Enter. My się tam chociaż minęliśmy w trakcie koncertu? #ferwor
Dziękuje ekipie fotografów- Michał White, Dagsoon, Bartek Modrzejewski, Ewelina Łęczyńska, Gołąb, Portal Gwiazd i inni. Epickie klatki!

Dziękuję grupie tancerzy KOGO za fachowe podejście i zaangażowanie. Z takimi ludźmi chce się pracować. Wyszło zajebiście!
Dziękuję Zięba Clinic za opiekę medyczną w postaci kroplówek, które dostałem przed i po występach. Nie wiadomo jak potoczyłby się ten wieczór gdyby nie wlewy…Dziękuję ! Dzięki dla Barbera Roberta za strzyżenie przed koncertem.

Dzięki każdemu, który zrobił coś by ten event mógł się odbyć!
Przepraszam MAGIERĘ oraz resztę artystów, którzy z powodu obsuwy czasowej i ogólnego zamieszania tego wieczoru nie otrzymali wyróżnień. Dostarczę je Wam osobiście.

Przepraszam moich przyjaciół, rodzinę i VIPów, ale nie byłem w stanie wyjść do Was ani w trakcie ani po koncercie. Dziękuję za prezenty! Jeszcze sobie odbijemy! Mam nadzieję, że bawiliście się przednio. Podziękowania dla Deli za catering na najwyższym poziomie. Ballantines za procenty. Podziękowania dla Fulvica za nawodnienie czarną wodą. Audi Lelek Gliwice oraz DwD Cars za flotę samochodów. Mogę tak bez końca…
XXGM TO MY WSZYSCY! Dziękuję z całego serca!!”

19 komentarzy
19 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
SicenS
2 lat temu

Najlepiej jak hejtują łby co nawet grilla na działce nie potrafią zorganizować

Q-Tazz
2 lat temu
Reply to  SicenS

Najlepsze jest to, że ten event kosztował więcej niż łączne dożywotne zarobki hejtujących tutaj koniobijców.

Hahahaaa
2 lat temu

Chciałbyś…

Nie Jaraj tyle!

Odb
2 lat temu

Kali wyprodukować najbardziej zaawansowana eventa w historia rap polski

Michał co cię tak porobiło?
2 lat temu

A kto to kurwa w ogole jest ten kali?

Prącisław
2 lat temu

Kalego nie Kaliego tumanie bez szkoły

Edi
2 lat temu

90 dych za bilet przyszło 5 tysięcy osób to straciłeś na tym, ale impreza dobra pozdrawiam

facio od krabów
2 lat temu

Tede też taki koncert zrobił ,,pół życia na żywo” zainwestował 300k a stracił 200k bo nikt na ten gówniany koncert nie przyszedł. Beka z wieprza.

tY Chuju do Szczania, Bity Frajerze i Ciężki CWELU
2 lat temu

Jest na TIDALu, na DVD, był w wybranych Kinach, chyba Helios.
Koncert z Orkiestrą, zajebisty, pełna sala, liczba miejsc była ograniczona…!
Kosztował 250 tys., ty Kurwo Niespełniona!!!

Ojciec Tedego
2 lat temu

255 tys. kosztował, kurwa mać! Wiem, bo płaciłem za wszystko

Twoja stara na melinie
2 lat temu

Zamknij ten ryj śmieciu w okularach
Lepiej przypilnuj by matka nie zulila się na wiosce
Kup jej wino i do chaty zaprowadzi bo jeszcze ktoś jej kolejnego debil splodzi #jebacwieprza

Ojciec Tedego
2 lat temu

Kim Ty jesteś amebo? Gównem spod mojego buta

Melina, u twojej starej w piździe, matkojebco!
2 lat temu

…twojej, nikt nie przypilnował i tu piszesz, jako skończony Debil i Śmieć!!!

BOSKI
2 lat temu

A GLAM RAPOWI NIE PODZIĘKOWAŁ ZA HEJTING ?

KaliCwel
2 lat temu

jaki ty mogłeś 'wyprodukować’ event, 50kg grzbiecie? zawody w paleniu trawy za garażami? jebany ćpun

NIEWIEM
2 lat temu
Reply to  KaliCwel

ALE ŻE CZYTAĆ NIE POTRAFISZ MELEPECIE JEBANY CZY JAK? MASZ NAPISANE GRZBIECIE

hahahha
2 lat temu

no możliwe, ale jak nie potrafiłeś rapować, tak do dziś ni epotrafisz i nic kurwa tego nie zmieni #lamus bez flow

Xo7
2 lat temu

Four Seasons Hotel New York

BOSKI
2 lat temu

KALI JEŚĆ KALI PIĆ A ONA CHCE SIE PIEPSZYĆ

Popularne