Sprawdź nas też tutaj

News

Kanye West pozywa Jaya-Z?

Raper idzie na sądową batalię z wieloma firmami.

Opublikowany

 

Kanye West i Jay Z

Chicagowski raper rozpoczyna rok od poważnych ruchów. W sądzie pojawiły się dwa pozwy, w których Kanye West domaga się odszkodowań od wielu podmiotów. Wśród nich są m.in. Emi, Universal Music Group, Bravado International Group, a także firma Jaya-Z.

Raper chce kontrolować swoją twórczość

The Hollywood Reporter i The Blast dotarli do dokumentów, z których wynika, że Kanye West domaga się praw do wszystkich swoich utworów, by samemu je kontrolować. Ponadto żąda on odszkodowania, ale nie wiemy na jaką kwotę, bo ta została zamazana. 41-latek twierdzi, że w 2011 roku napisał ponad 200 utworów, które przekazał EMI, a teraz domaga się ich zwrotu oraz przekazania mu praw autorskich. Prawdopodobnie w celu pobierania z nich honorariów.

Pozew przeciwko Jay-Z?

W mediach pojawiły się też informację, że Kanye pozywa Jaya-Z. Faktycznie chodzi o wytwórnię Roc-A-Fella należąca kiedyś do rapera. Przedstawiciel Kanye Westa ucina plotki, że West wymierzył pozew przeciwko swojemu koledze. – Doniesienia medialne nie są prawdziwe. Kanye West nie zaskarżył Jaya-Z tylko firmę, którą kiedyś zarządzał, ale prawa do niej sprzedał wiele lat temu. Między raperami nie ma żadnego sporu – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Kanye West też został pozwany

Kto szabelką wojuje… Kanye West idzie na sądową batalię, ale przeciwko niemu również toczy się proces. Firma Toki Sen-I Co. złożyła pozew przeciwko raperowi i jego firmie Yeezy Apparel z powodu braku wypłaty 624 tysięcy dolarów za materiał użyty do wyprodukowania butów Yeezy. Ponadto z dokumentów wynika, że raper chciał uniknąć wypłaty gotówki tworząc fikcyjne przedsiębiorstwo.

 
7 komentarzy
7 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
jang sklejka
1 rok temu

Chłopaki, dajcie sobie buzi na zgodę i będzie dobrze.

ProfesorNauk
1 rok temu

Ale że illuminata iluminate? Pewnie ich uśmiercą na dniach. Albo przynajmniej jednego z nich.

eyyyyyyyyyy
1 rok temu
Reply to  ProfesorNauk

przecież to wszystko zaplanowane pod publiczkę, zupełnie jak peja i tede

Odb
1 rok temu

Jaya West pozywa Kanye-Z?

precedens
1 rok temu

Kanye West pozwał Kanye West’a

NASLADOWCA NASLADOWCY ODB
1 rok temu

WEST JAY POZYWA KAYNE Z

ProfesorNauk
1 rok temu

Czyli naśladowca, naśladowcy mnie.

Popularne