Sprawdź nas też tutaj

News

Kartky wykonał „Powierzchnie tnące” Fokusa

Kultowy numer w nowym wykonaniu.

Opublikowany

 

„Powierzchnie tnące” to jeden z pierwszych i najbardziej rozpoznawalnych solowych numerów Fokusa. Kultowy kawałek, który powstał przeszło 20 lat temu wykonał w studiu u Yurkosky’ego czołowy zawodnik QueQuality Kartky. – Zawsze chciałem nagrać „Powierzchnie tnące”, ale Fokus mnie wyprzedził. – mówi raper.

Poniżej zobaczycie jak Karkty poradził sobie z numerem, który powstał w 1996 roku.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

„Złote tarasy” Mr. Polski zarobiły ogromne pieniądze

Artysta chwali się kolejnym sukcesem.

Opublikowany

 

Przez

Niekwestionowany lider wszelakich playlist, czyli singiel „Złote tarasy” Mr. Polski zdobył podwójnie diamentowe wyróżnienie. Oznacza to, że kawałek zarobił ogromną kwotę.

Mr. Polska ogłosił uzyskanie podwójnie diamentowego wyróżnienia ZPAV singla, który od 2022 roku podbił topowe playlisty i serca licznych słuchaczy. Utwór skomponowany przez Mr Polskę i Abela De Jong – “Złote tarasy” w samym serwisie YouTube zbliżają się nieuchronnie do 100 mln wyświetleń.

Ile zarobił Mr. Polska na tym konkretnym kawałku? Aby otrzymać wyróżnienie wydawca musi udowodnić, że zarobił na każdym singlu. W przypadku podwójnie diamentowej płyty przychód z utworu musi wynosić 1 milion złotych. Nie zapominajmy jednak o kosztach produkcji, podatkach i wynagrodzeniach dla wszystkich zaangażowanych w jego produkcję. Mimo wszystko jest to kwota, która robi wrażenie.

Podwójna diamentowa płyta dla Mr. Polski

Mr. Polska nie zwalnia tempa i dostarcza fanom coraz to bardziej rozmaitą muzykę, czego przykładem jest m.in. jego ostatnia premiera z Aleshenem.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Kolejny dziwny stream Belmondziaka. Interwencja policji i medyków

Raper sugerował, że może zrobić sobie krzywdę.

Opublikowany

 

Przez

Belmondo kolejny raz odpalił transmisję na żywo, która doprowadziła do interwencji służb. Raper m.in. wysypywał do toalety biały proszek, twierdząc, że to kokaina, która zniszczyła mu życie.

Belmondo wysypuje biały proszek do toalety

Młody G zagrał w sobotę koncert w Bydgoszczy, po którym odpalił stream w hotelowym pokoju. Transmisja na żywo była bardzo niepokojąca, bowiem raper zaczął wysypywać do toalety biały proszek mówiąc przy tym, że narkotyki zniszczyły mu życie.

– To g*wno chciało mi zniszczyć życie i prawdopodobnie zniszczyło. To nie jest dla mnie. Nie potrafiłem tego używać. Dlatego moi rodzice się rozstali. Mój ojciec był uzależniony od tego ścierwa – mówił Belmondo.

– Byłem bardzo głupi, wchodząc w bycie osobą publiczną. Przez to narosły jakieś przedziwne konflikty, które ja… już mi się wtedy poj*bało w głowie. Zaczęło mi się za dużo wydawać. Powinienem być wdzięczny ludziom, dzięki którym znalazłem się kiedyś w pewnym miejscu. Zrobiłem bardzo dużo krzywych akcji, jak byłem na*pany albo naj*bany. Nie rozumiałem, co dookoła mnie jest, jakie jest moje miejsce w szeregu. Że nie mogę się tak wozić, pucować. W pewnym momencie po prostu poj*b*ło mi się w głowie – dodał.

„Nienawidzę narkotyków i kokainy” – mówił raper podczas wysypywania białego proszku do toalety

Interwencja policji i medyków

W dalszej części transmisji ze strony Belmondziaka padają takie słowa: – Może to dobrze, żeby to się stało. Żebym odszedł. Może to naprawdę dobrze. Nie chcę się już ch*jowo czuć w jakimś sztucznym świecie, który otacza mnie od paru lat. „Truman Show”, dokładnie, dziura w dekoracji – mówił.

Ta wypowiedź doprowadziła do tego, że w jego pokoju pojawiły się służby medyczne, policja oraz pracownik hotelu. Cały czas prowadząc transmisję raper powiedział, że chce żyć jak najdłużej i wszystko z nim w porządku. Podpisał też stosowne oświadczenie, które wręczył mu ratownik, że czuje się dobrze i nic mu nie jest.

Jeśli zmagasz się z depresją, myślami samobójczymi lub po prostu potrzebujesz pomocy, możesz skorzystać z darmowych infolinii:

 • Antydepresyjny Telefon Zaufania (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20) — 22 484 88 01
 • Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, codziennie od godz. 14 do 22 — 116 123
 • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny codziennie przez całą dobę — 116 111


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Zaskakująca wypowiedź Malika na temat Sentino

Będzie zgoda?

Opublikowany

 

Przez

sentino malik montana
fot. BAL

Relacja Malika Montany z Sentino wygląda trochę jak w patologicznej rodzinie. Po momentach, w których się nienawidzą i obrzucają błotem przychodzi nowy dzień, gdzie wszystko idzie w zapomnienie.

Sentino z jednej strony wielokrotnie podkreślał, że Malik jest jego bratem, ale nie przeszkadzało mu to w tym, żeby go atakować na przestrzeni ostatnich lat. Na początku tego roku Sebastian ujawnił prywatne też wiadomości od Malika. – Będę cię r***ać w mordę, policyjny kondomie – miał napisać szef GM2L.

Po kilku miesiącach od tych wydarzeń Malik zaskakuje pozytywną wypowiedzią na temat byłego członka GM2L.

– Szczerze to ja nie wiem, czy my się kiedykolwiek kłóciliśmy. Znamy się, odkąd mam 18-19 lat, obaj mamy swoje pod kopułami skrzywienia, ale pod koniec dnia jesteśmy z jednego miotu. (…) Jest jak jest, ale pod koniec dnia obaj wiemy, jak jest. Nie powinno to być ocenione w opinii publicznej, bo ja wiele rzeczy na jego temat mówiłem pod wpływem emocji, a on na mój temat. Nikt nie jest święty – stwierdził Malik.

To zaskakująca zmiana frontu, która jest nadzieją, że panowie dojdą do porozumienia. Czekamy teraz na ruch Alvareza.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Jedna tabletka to dopiero start – cykl rapowo-naukowy

O medykamentach w polskim hip-hopie.

Opublikowany

 

Po krótkiej przerwie wracamy do cyklu, w którym przybliżam Wam medycynę, farmację i inne rzeczy ze zdrowiem związane. To, że wielu raperów korzysta z aptek nieotwartych dla przeciętnego Kowalskiego, jest wszelako wiadome. Ale, że też są ludźmi, wybiorą się czasem do tej klasycznej. Parę różnych nazw leków już w hip-hopie usłyszałam także opowiem Wam, co kto bierze i po co. (*Zostawiamy benzo i xanax bo ile można*)

Dobrze, że na Escapelle niepotrzebna jest recepta” – Kaz Bałagane w „Smak życia”.

Zaczynamy od przezornego króla stolicy i jego momentu ulgi. Wymieniony przez niego specyfik to tzw. tabletka „dzień po”. Jednak Książulo Nieporządas wprowadza tutaj słuchaczy w błąd – ten lek antykoncepcyjny jest dostępny jedynie na receptę i w nagłych przypadkach.

Leki NDRI, pocałunki śmierci” – Quebonafide w „Refren trochę jak Lana Del Ray”

Autor nie ma tutaj na myśli jednego preparatu tylko grupę „selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego noradrenaliny i dopaminy”. Po ludzku – są to leki zwiększające stężenie w organizmie dwóch wspomnianych przed chwilą neuroprzekaźników. Stosuje się je u osób z depresją, ADHD, narkolepsją czy chorobą Parkinsona.

Przestałem palić i pić, niepotrzebny esperal” – VNM w „Hope for the best” // „Ja to nie Disulfiram” – Białas w „To jest hip-hop”

A tutaj połączyłam te dwa wersy nie bez przyczyny. Esperal to handlowa nazwa środka posiadającego disulfiram. Jeśli nic Wam nie mówią te dwie nazwy, już tłumaczę – jest to tzw. „wszywka alkoholowa”. Także jeśli Wasz ziomal z osiedla poszedł się zaszyć to ma w sobie substancję, która po połączeniu z alkoholem może prowadzić od wymiotów czy zawrotów głowy, do zawału, utraty przytomności czy niewydolności krążenia. Fun fact – mimo, że jest to tabletka, nie spożywa się jej klasycznie doustnie. Nazwa „wszywka” nie wzięła się znikąd gdyż chirurg nacina skórę pod łopatką lub na pośladku i tam zostawia pastylki.

Makatussin, zero presji” – Młody West – „Up”

Nie mogło zabraknąć ulubionego syropu drillowców (a bardziej zaczynu do fioletowego płynu). Lek wspomniany przez Westa nie jest dostępny w polskich aptekach. Zawiera on kodeinę, która jako opioid, jest silnie uzależniająca. Docelowo jednak Makatussin to krople na kaszel łagodzące podrażenienia gardła.

Kukon – „Adderall

A ten numer biłgorajskiego rapera to jeden z najbardziej znanych leków na ADHD. Stworzony jest z 4 różnych soli amfetaminy, które mają stymulować ośrodkowy układ nerwowy. Czy jest stosowany zgodnie z zaleceniami? Nie wiem, ale się domyślam.

Albo kocham ją, albo bym Prozac wziął” – Jan-rapowanie w „Branoc”

Ah te baby, same problemy z nimi. Chociaż Janek jest z Krakowa, nie ma tutaj na myśli znanego na całą Polskę klubu, a antydepresant. Zwiększa on stężenie serotoniny w układzie nerwowym. Parę lat temu został jednak wycofany z aptek.

Gdzie moja pregabalina?” – Chivas w „5 milionów influencerek”

Pod tą nazwą kryje się lek o działaniu przeciwpadaczkowym, ale skrywa też pewne tajemnice. Stosuje się go również w leczeniu bólu neuropatycznego i przy zaburzeniach lękowych u dorosłych. Patrząc na twórczość Chivasa, moge strzelać że korzysta z niego w kontekście ostatniego z wymienionych, ale mogę się mylić. W każdym razie – zdrówka Krystian!

Nie wiem, co słychać w liceach, u mnie teraz Elicea” – Szpaku w „Byłem młody” // „Venlectine pod pigułkę” // „Afobam pod tatara” – Szpaku w „Potwór”

Ależ tu mamy hattrick proszę Państwa! Niestety szef nieistniejącego już GUGU lekko mówiąc – w życiu nie miał lekko. Każdy słuchacz zna niejedną przykrą historię, a że Mateusz ma dopiero 30 lat – potrzebował pomocy farmakologicznej. Zatem wszystkie trzy leki wymienione powyżej to antydepresanty. Co ciekawe, pierwsze dwa należą do wcześniej wspomnianej przeze mnie grupy czyli NDRI. Ostatni zaś stosowany jest przy krótkotrwałym leczeniu zaburzeń lękowych.

Puszczają nam te oczka jak Maxiluten” – VBS w „Nad rozlanym Danielsem”

Ależ gra słów panie Wiktorze – mnie rozbawiła. A dlaczego? Bo wspomniany suplement jest bogaty w luteinę, która wspomaga jakość widzenia. Fun fact – hormon ten to inaczej „progesteron” czyli, znany wszystkim po rozszerzeniu z biologii, hormon odpowiedzialny za rozwój płodu w trakcie ciąży.

Potem zarzucam grocha, a ty znów zarzucisz Prostanol” – Kaz Bałagane w „Ogony”

Rozpoczęliśmy od Bedogie, skończymy na Bedogie. Tym razem to podmiot liryczny w postaci mężczyzny sięgnie po tabletki, a dokładnie po suplement pomagający przy przeroście prostaty i przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego. Tutaj też wkradła się mała dezinformacja – prawidłowa nazwa to Prostamol. Tak się kończy za długie siedzenie na zimnie, Mili Państwo.

PS. Tekst powstał pod okiem technika farmacji i w pierwszym terminie zdał legit check ;).


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Zbuku od 10 lat rapuje legalnie – nowa płyta „goddamnit.”

Premiera płyty i zaskakujący goście.

Opublikowany

 

Przez

zbuku goddamnit

Dziś odbyła się oficjalna premiera sklepowa albumu Zbuka „goddamnit.”. Cały album dostępny jest do odsłuchu na Spotify. Feedback spływający od fanów pokazuje, że jest to krążek, który mocno zaskoczył.

Krążek powstał na 10 lat od wydania pierwszego legalnego albumu rapera. Jest to hołd dla prawdziwych fanów, którzy wspierają twórczość Zbuka przez całą jego karierę. Michał jak zwykle w bezkompromisowy sposób opisuje otaczającą go rzeczywistość, oraz zmiany jakie w niej następują.

Przy tej produkcji postawił na dobór nowoczesnych brzmień oraz zaskakujący gości. Na krążku pojawili się m.in.: Tau, Folku, Molly czy Vixen.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

White 2115 zamyka line-up Sun Festivalu

Ostatnie ogłoszenie z Festiwalu Słońca.

Opublikowany

 

White 2115 to ostatni polski headliner, który zamyka line-up tegorocznego Sun Festival. 50 artystów, 3 spektakularne sceny, miasteczko atrakcji Sun City i wyjątkowy, wakacyjny klimat. To wszystko zobaczymy w ostatni weekend lipca w Nadmorskim Parku Kultury w Kołobrzegu.

White 2115 z show pełnym hitów

White 2115 to zdecydowanie jeden z najgorętszych polskich artystów. Nie bez powodu to właśnie o jego występ na Sun Festival fani pytali najczęściej. Ostatnie single rapera na długo okupują szczyt list przebojów i są szeroko komentowane. To właśnie White 2115 i jego „California” to prawdziwy hymn wakacji. To wszystko sprawia, że artysty nie mogło zabraknąć na najgorętszym festiwalu lata. Raper zagra swój koncert w niedzielę, ostatniego dnia festiwalu.

Kultura za dnia, wielkie koncerty wieczorem

W tym roku Sun Festival zmienia się w prawdziwe wakacyjne miasteczko pełne sportu, kultury i muzyki. Atrakcje czekają na festiwalowiczów już od samego rana. Warsztaty, prelekcje, zawody taneczne, a potem oczywiście wielkie koncerty. Na 3 scenach zagrają m.in. zagraniczne gwiazdy French Montana, G-Eazy, GZUZ i Swae Lee oraz najwięksi polscy artyści jak Taco Hemingway, Oki, Pro8l3m, Szpaku, Gibbs, czy właśnie ogłoszony White 2115. W tym roku organizatorzy po raz kolejny gwarantuję sceny i technikę na światowym poziomie, na których zaproszone gwiazdy zagrają swoje wielkie, multimedialne show. Pierwsze koncerty już w piątek 26 lipca o 17:30.

Sun Festival 2024 – pełny line-up

Pełny line-up festiwalu w kolejności alfabetycznej prezentuje się następująco:

 • Aleshen
 • Asster
 • Avi
 • Bambi
 • Beteo
 • Chivas
 • Fabson
 • Floral Bugs
 • French Montana
 • Fukaj
 • G-Eazy
 • Gedz
 • Gibbs x Dopehouse
 • Grubson
 • Guzior
 • GZUZ
 • Kabe
 • Kacper HTA
 • Kacperczyk
 • Kaz Bałagane
 • Kękę
 • Kronkel Dom
 • Kukon
 • Louis Villain
 • Malik Montana
 • Małach/Rufuz
 • Miszel
 • Oki
 • Opał
 • Otsochodzi
 • Paktofonika
 • Paluch
 • Polska Wersja
 • Pro8l3m
 • Przyłu
 • Rów Babicze
 • Sarius
 • Słoń
 • Swae Lee
 • Szpaku
 • Taco Hemingway
 • Trill Pem
 • Vkie
 • Wac Toja
 • Waima
 • White 2115
 • Young Igi
 • Young Multi
 • Yung Adisz
 • Zeamsone

Bilety i karnety

Trwa sprzedaż biletów i karnetów na Sun Festival. W sprzedaży znajdziemy bilety jedno, dwu i trzydniowe, a także bilety VIP, rodzinne i pakiety premium. Wszystkie bilety umożliwiają nie tylko wstęp na koncerty, ale też udział we wszystkich atrakcjach Sun City. Tegoroczny Sun Festival będzie wyjątkowym wydarzeniem pełnym muzyki, kultury i sportu. To wszystko, by zaoferować uczestnikom wszystko, co najlepsze w czasie wakacji nad morzem.

Sun Festival 2024 – najważniejsze informacje:

Miejsce: Kołobrzeg – Nadmorski Park Kultury

Termin: 26-28 lipca 2024

Aktualny line-up na: https://sunfestival.pl/artists/


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: