Sprawdź nas też tutaj

News

Kartky komentuje przyznanie złotej płyty

Raper sprzedał 15-tysięcy krążków.

Opublikowany

 

Kartky / fot. @maciej.malik

Kilka tygodni po dużej aferze związanej z Kartkym, który został oskarżony o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad swoją byłą dziewczyną, reprezentant QueQuality ma pewne powody do zadowolenia. W dniu wczorajszym, 11 grudnia ZPAV ogłosił, że jego ostatnia płyta „Dom na skraju niczego” zdobyła złote wyróżnienie.

Kwiaty się nie ścigają, kwiaty kwitną. Najsmutniejsza złota płyta ever, ale bardzo Wam dziękuję raz jeszcze. One love. – skomentował przyznanie złotej płyty raper. Oznacza to, że krążek sprzedał się w ponad 15-tysięcznym nakładzie. Przypomnijmy też, że w tym roku raper otrzymał złotą płytę za ubiegłoroczny album „Black Magiic”.

Złota, Platynowa i Diamentowa Płyta – ile trzeba sprzedać nośników?

Zdobycie konkretnego pułapu danego wyróżnienia można osiągnąć przez sprzedaż nośników fizycznych, cyfrowych oraz dzięki streamingowi.

Nośniki fizyczne – należy sprzedać: 15 000 kopii – Złota Płyta, 30 000 kopii – Platynowa Płyta, 150 000 kopii – Diamentowa Płyta.

Nośniki cyfrowe i streaming – tutaj stosowane jest kryterium dochodowe. Samo kliknięcie w dany kawałek nic jeszcze nie oznacza. Artysta i wytwórnia muszą na tych kliknięciach osiągnąć dochód. Tak jak osiągają dochód na sprzedaży fizycznych egzemplarzy. Aby uzyskać po 1 marca 2017 roku któreś z wyróżnień, trzeba udokumentować przychód ze streamingu, dzwonków telefonicznych i muzyki w tle. Przelicznik jest następujący: 20 złotych przychodu jest przyjmowane jako sprzedaż jednego albumu. Sumowany jest przychód ze wszystkich utworów z albumu. By uzyskać Złotą Płytę trzeba sprzedać muzykę za 300 tysięcy zł, Platynę – 600 tysięcy i Diament – 3 mln.

 
15 komentarzy
15 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
WnukTedego
1 rok temu

A chuj w niego każdy tu czeka aż Paluch coś powie na temat tego że Fazi z nim pojechał jak z byle kurwą nikogo nie obchodzi jakiś debil któremu własna dupa kose ożeniła niech sprzedaż milion płyt i tak do końca życia będzie mi się kojarzył z męską ofiarą przemocy domowej czyli największą PIZDĄ galaktyki

Dziadek w okularach z giżycka pogromca żabsona
1 rok temu
Reply to  WnukTedego

NO KURWA NAWET DOBRZE PRAWISZ KURWIU TY JEDEN

Odb
1 rok temu
Reply to  WnukTedego

Kartki komentuje oddanie złotego deszczu

Syn Peji
1 rok temu
Reply to  WnukTedego

Przypominam, że Kuba Jankowski wyjebał swoich przyjaciół w Bytomiu na kasę i sprzęt, spierdolił z Bytomia, nigdy kasy ani sprzętu nie oddał i od ponad 10 lat nie koncertował ani razu w Bytomiu, a na Facebooku pisze, że jest raperem z Katowic…
_
A to jeden z jego starszych kawałków:
_
https://genius.com/Kartky-tak-oddycha-miasto-lyrics
_
Tak oddycha miasto, Bytom
Tak oddycha miasto, Bytom
Tak oddycha miasto, oddychamy wraz z nim
Do momentu, aż nie urwie nam się film
_
_
Farmazoniarz jeden i oszust

Morten
1 rok temu
Reply to  Syn Peji

rozpiska jego koncertów jest widoczna, wiec co to za problem go złapać. no ale lepiej być przerobionym na hajs idiotą, który żale wylewa w internet

SYN TEDEGO
1 rok temu
Reply to  WnukTedego

Nie dość, że nie wiesz co to przecinek, to jak zwykle głupoty pierdolisz. Na mnie też kiedyś dupa poszła z nożem i co z tego? To świadczy o niej, nie o mnie. Normalne, że czasem ludzie się kłócą. Mądrzy ludzie, tacy jak ja, używają wtedy argumentów. Ona była tępą pizdą i służyła mi tylko jako wór na spermę. Argumentów nie miała to wyleciała z nożem.

Grzegorz Katarzyna
1 rok temu

Damski bokser, syn policjanta, alkoholik. 15.000 sprzedanych płyt z pseudopoetyckim, pretensjonalnym bełkotem. Może teraz pora na przeprosiny wszystkich ludzi których oszukał, wykorzystał bądź skrzywdził? Co myślicie?

WnukTedego
1 rok temu

Myślę że chuj mu w dupę pewnie ziomki starego go wykupiły na każdym dołku będzie leciał

Ksksksksk
1 rok temu

Lidzie wierzący, ze kartky to damski bokser:

EnoHoNo
1 rok temu

Kartky komentuje przyznanie złotej wanny
Raper zużył 15 tys litrów wody.

ODB 2
1 rok temu

Kartky komentuje przyznanie złotej kosy w żebro.

Jrcki
1 rok temu

Kartko-polo

GALIK MONTANA
1 rok temu

OJEEEJ JAK MU SMUTNO, A CHUJ CI W RYJ FRAJERZE 🙂 #gm2l

Cleo
1 rok temu
Reply to  GALIK MONTANA

Odyseusz wracał 10 lat

Prawda
1 rok temu

Opublikowany 8 godzin temu 12 grudnia 2019 Przez Sebastian Skajnowski

03:45 17

Popularne