Sprawdź nas też tutaj

News

„Każdy ponad każdym” – Magiera ujawnia jak powstał kultowy utwór

„Zamiast jarać się utworem, narzekałem na jego długość”.

Opublikowany

 

kadr z klipu

To jeden z najbardziej popularnych storytellingów Sokoła, który wszedł do kanonu polskiego hip-hopu, a wers „Marysia była lekko w szoku” zakorzenił się w mowie potocznej. Kultowy kawałek „Każdy ponad każdym” znalazł się na płycie „Kodex 2: Proces” White House. Po latach Magiera wspomina jak powstał.

Tutaj musimy cofnąć się do pierwszego Kodexu, na którym znalazł się utwór WWO – „Z dala od zgiełku”. Sokół zaznaczył tam swoją obecność w dość zdawkowy sposób. Wysyłając mu muzykę na drugi „Kodex,” zapowiedział, że tym razem zrewanżuję mi się w taki sposób, że szczęka mi opadnie. Po jakimś czasie zadzwonił do mnie jego ziomek, u którego realizował wokale, i powiedział mi: „Sokół, nagrał totalny sztos, rozjebał niesamowicie”. Na kawałek poczekałem jeszcze kilka dni – a pragnę przypomnieć, że były to czasy, kiedy utwory wysyłało się pocztą na płytach kompaktowych… Kiedy numer w końcu przyszedł, odpaliłem CD, a tu track, który trwa blisko siedem minut. Pomyślałem sobie: „Ku*wa mać, jaki długi kawałek! Ja mu przecież wysłałem tylko prostą pętlę”. (śmiech) Napisałem wtedy do Laski na gadu-gadu, że mamy świetny numer, ale strasznie długi. Nie wiedziałem, jak go zaaranżować, by utrzymać uwagę słuchacza przez tyle czasu – mówi Magiera w rozmowie z Marcinem Misztalskim na łamach Red Bull Muzyka.

Więc na początku, zamiast jarać się utworem, narzekałem na jego długość. Jeszcze gdy usłyszałem ten początek: „Marysia była lekko w szoku…”. (śmiech) Ziomek Sokoła miał rację, bo „Każdy ponad każdym” faktycznie okazał się sztosem, ale nie sądziłem, że przejdzie do kanonu i ludzie tak go dobrze przyjmą. Ale skoro o tym numerze mowa – muszę jeszcze wspomnieć o nakręconym teledysku. Początkowo powstały w ogóle dwa obrazki, dopiero później je połączyliśmy. Nad częścią zdjęć pracowaliśmy w dwóch kinach. Po skończonych zdjęciach wychodzimy z jednego z nich i nagle operator mówi nam, że kręciliśmy bez kasety i część ujęć nie została zapisana… W klipie miały znaleźć się m.in. momenty, na których widać nas z perspektywy końca sali… Dziękuje ekipę za wykonaną pracę i fajny teledysk, ale lekko zjebali akcję. (śmiech)” – dodaje.

 
11 komentarzy

11
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Gore

Taki rap to ja szanuje. Pozdro kurwa braciom metalom a lamusy dupa cicho

Odb

Każdy kultowy ujawniacz powstał ponad każdym utworem z magierą

Piotr

Mój brat smażył lolki z sokołem na szkolnym boju i zawsze mówił ze to dobry zawodnik. Nigdy nie rozjebal się na braci

Bebok

Rysio ma bluze Clinic

Jurekj

Opublikowany 6 godzin temu Przez Mariusz Jop

18:52 7

Analny

czesc wszystkim jak pewnie zauważyliście od jakiegoś czasu przerabiam w śmieszny sposób nagłówki artykułów na glamrapie. Muszę was zmartwić ale nadeszła taka pora ze trzeba z tym skończyć. Mam teraz w planach zajac się moja kobieta i synem tak wiec przepraszam moich fanów za koniec mojej kariery tutaj. Nie martwcie się bo nie ma powodu. Życzę wszystkim wszystkiego najlepszego a przede wszystkim szczęścia rodzinnego bo tylko to daje radość w życiu. Cześć!!!

Aniołek Glamrapu

Jakiej kobiety? Jakiego syna? Pojebalo Cie Analny?

Wasz ziom

Anna i Annus. Fajna rodzinka. Przynajmniej hetero

Analny 2

Na to czekałem ty kurwo jebana. Od teraz to ja jestem oficjalny Analny a każdy podszyw zostanie zlikwidowany. Przygotujcie się na terror i nie tylko analny

Aniołek Glamrapu

Jesteś zjebem, wypierdalaj

Analny 2

„Analny ponad każdym” – Magiera ujawnia jak powstał analny (2) utwór

Popularne