Sprawdź nas też tutaj

News

KęKę z przesłaniem dla wszystkich ojców

„Robota jest ciężka, ale warta każdego trudu”.

Opublikowany

 

Z okazji wczorajszego Dnia Ojca KęKę postanowił podzielić się ze słuchaczami obszerną refleksją na temat ojcostwa i zapewniania swoim dzieciom lepszego startu w życiu.

Kiedyś przeczytałem, że najważniejszym obowiązkiem i celem rodzica powinno być zapewnienie swoim dzieciom lepszego startu/życia niż samemu się miało.

Ta sentencja, podobnie jak wszystkie podobne krótkie zdania mające na celu uporządkować skomplikowaną i złożoną rzeczywistość, ma oczywiście wiele „ale”…. Mimo to jakoś utkwiła mi w głowie i od lat gdzieś tam mi towarzyszy.

Każdy z nas dostaje od losu inne punkty na starcie. Począwszy od biologicznych różnic wpływających na nasze życie, poprzez zróżnicowanie w rozwoju intelektualnym i emocjonalnym które dostajemy, a na warunkach bytowych kończąc.

Za czasów dzieciństwa moich rodziców, przypadającego na pierwsze lata powojenne, troska o dziecko, oznaczała zapewnienie dachu nad głową, jedzenia i paru innych podstawowych potrzeb. W czasach kiedy zagadnieniem był głód i niedostatek, reszta spraw schodziła na dalszy plan.

Pokolenie moich rodziców, obecnie ok.75-latkow już trochę inaczej podchodziło do wychowywania. Zarówno ja i moja siostra, nie chodziliśmy głodni, zostaliśmy wychowani w poszanowaniu do pracy i w ciekawości do świata. Jednak wiedza na temat rozwoju dziecka jak i możliwości rodziców, czy ogólniej ujmując PRL-u lat 70tych i 80tych, nijak się miała do tego jak dziś patrzymy na rolę rodzica w świecie. Przynajmniej jak ja patrzę.

Nadal myślę o stabilizacji i bezpieczeństwie moich synów. O wszystkich tych przyziemnych sprawach o których odpowiedzialny rodzic musi pamiętać. Chcę też uczyć ich jeździć na rowerze, zachęcać do sportu, czy osiągania postanowionych celów etc., ale przede wszystkim zależy mi na tym, aby być dla nich oparciem emocjonalnym. Rozmawiać o ich troskach, i wspierać w trudnych chwilach. Przez lata moich zmagań z moją głową, widzę czego mi było trzeba i dlatego pragnę troszczyć się o nich też w tej dziedzinie.

Żeby mieli trochę lepszy start… Czy to się uda? Czy naprawiając jedne błędy nie popełniam drugich? Czy świat w jakim im przyjdzie żyć, to ten na jaki ich szykuje?

Życie pokaże. Ważne żeby się starać.

Pozdrawiam dziś wszystkich ojców. Robota jest ciężka, ale warta każdego trudu”. – napisał raper na Instagramie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Kiedyś przeczytałem, że najważniejszym obowiązkiem i celem rodzica powinno być zapewnienie swoim dzieciom lepszego startu/życia niż samemu się miało. Ta sentencja, podobnie jak wszystkie podobne krótkie zdania mające na celu uporządkować skomplikowaną i złożoną rzeczywistość, ma oczywiście wiele"ale"…. Mimo to jakoś utkwiła mi w głowie i od lat gdzieś tam mi towarzyszy. Każdy z nas dostaje od losu inne punkty na starcie. Począwszy od biologicznych różnic wpływających na nasze życie, poprzez zróżnicowanie w rozwoju intelektualnym i emocjonalnym które dostajemy, a na warunkach bytowych kończąc. Za czasów dzieciństwa moich rodziców, ,przypadającego na pierwsze lata powojenne, troska o dziecko, oznaczała zapewnienie dachu nad głową, jedzenia.. i paru innych podstawowych potrzeb. W czasach kiedy zagadnieniem był głód i niedostatek, reszta spraw schodziła na dalszy plan. Pokolenie moich rodziców, obecnie ok.75latkow już trochę inaczej podchodziło do wychowywania. Zarówno ja i moja siostra, nie chodziliśmy głodni, zostaliśmy wychowani w poszanowaniu do pracy i w ciekawości do świata. Jednak wiedza na temat rozwoju dziecka jak i możliwości rodziców, czy ogólniej ujmując PRL-u lat 70tych i 80tych, nijak się miała do tego jak dziś patrzymy na rolę rodzica w świecie. Przynajmniej jak ja patrzę. Nadal myślę o stabilizacji i bezpieczeństwie moich synów. O wszystkich tych przyziemnych sprawach o których odpowiedzialny rodzic musi pamiętać. Chcę też uczyć ich jeździć na rowerze, zachęcać do sportu, czy osiągania postanowionych celów etc., ale przede wszystkim zależy mi na tym, aby być dla nich oparciem emocjonalnym. Rozmawiać o ich troskach, i wspierać w trudnych chwilach. Przez lata moich zmagań z moją głową, widzę czego mi było trzeba i dlatego pragnę troszczyć się o nich też w tej dziedzinie. Żeby mieli trochę lepszy start… Czy to się uda? Czy naprawiając jedne błędy nie popełniam drugich? Czy świat w jakim im przyjdzie żyć,to ten na jaki ich szykuje? Życie pokaże. Ważne żeby się starać. Pozdrawiam dziś wszystkich ojców. Robota jest ciężka, ale warta każdego trudu 💪💪💪

Post udostępniony przez Mr KęKę (@mrkekeoficjalnie)

Poniżej przypominamy ostatni singiel KęKę „Bajka”, w którym raper porusza temat ojcostwa.

 
31 komentarzy

31
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Cosieodkurwia

Za długi tekst jak na te pedoameby z glamrapu. Będą składać sylaby do jesieni.

Cosieodkurwia

A tak w ogóle to kupiłem dzisiaj Kinder Mleczna kanapka prosto z Biedronki. Mmm mleczna przekąska

żENADA

mleczna przekąska ze spermy szatana

Pan Paweł

Te żenada. Mleczna przekąskę to jedynie jadłeś od swojego starego z paly… Haha

EJ TY KOLO!

MOJE OJCE ROBIĄ MI NAJLEPSZE PRZESŁANIE. PRZESYŁAJĄ MI KLOCE NA RYJ PODCZAS TOALETY.

Cosieodkurwia

Właśnie o tym mówię…

PejaTVN

Jeszcze tej jesieni, znowu się coś zmieni

żENADA

Nadal myślę o stabilizacji i bezpieczeństwie moich synów. (czyli jak zarobić na gimbach i na tych samych tekstach co płytę o tym że już nie pije, że teraz zarabia itp)

Imperator

Tak z innej mańki niż sam tekst. Na chuj kopiujesz i wpierdalasz w artykuł całą wypowiedź – jeszcze pogrubioną czcionką – skoro niżej jest oryginał z IG gdzie jest dokładnie to samo? To na wypadek jak by któraś ameba nie zorientowała się że to cytat? Przecież wszyscy wiedzą ze jednym z kryteriów dostania się do waszej redakcji jest analfabetyzm.

Po drugie. Za co tu propsy kurwa? To jest 1do1 to co wszyscy rodzice myślą odkąd człowiek się kurwa rozmnaża, Kęki nie odkrył kurwa Ameryki swoim pomysłem dania gowniakowi więcej niż on sam miał

Maxymilian Hozer

Zniszcze cię

Odb

Listonosz z przesłaniem dla wszystkich pracowników poczty

INSTYTUT JEBANlA RAPU Z PRZEKAZEM

Kękę nie pierdol, wróć do picia! Wtedy lepiej rapowałeś!

pacino aldente

keke bez alkoholu jest jak roman z na wspolnej .. niby spoko,ze nie chla ale jakis taki mialki sie zrobil pierdoli jak te influencery na instagramie ..

you mad?

Weź ty skończ już z tym, rób bity czy coś ale nie bluźnij muzyki buntu popowym tatusiowaniem

Szpaku

Dla mnie to akurat nie jest problem.Przyjemność jaką daje mi tramadol,ten spokój i błogostan,te nody nijak mają się do jakiegoś gównianego ruchania.Zresztą mam 21 lat i nigdy nie ruchałem i w najbliższym czasie nie zamierzam są rzeczy dużo prostsze i dające dużo większą przyjemność.

Mamamija

dobrze mówi, polać mu ! 😉

Ehe

Ale pierdolisz farmazony.. chuj nie ojciec z siebie bedzie placzliwa fajo jak sie tak rozczulasz. Wychowanie jest wazne… zebys pajacu byl i wychowywal razem ze stara. Wystarczy.

AzbeST

Dzieci będą wrażliwe i czułe przy takim kochającym ojcu! Wyrosną na fajnych chłopaków dla Rafała!

GSP

Benito dzieciaku słuchaj przecież ty byś tak ode mnie w pizde wyłapał,słuchaj jeśli ktoś przyjeżdża do nas ze sprzętem to rozpierdalamy go sprzętem również,jeżeli latanie ze sprzętem jest bez honoru to kurwo obrażasz tupaka amaru szakura bo tupak amaru szakur strzelał i my też będziemy do was strzelać kurwy jak się będziecie pruli

PREZES

WIELKI ZNAWCA OD WSZYSTKIEGO, TFU

Hłe hłe

Czy to przesłanie jest tez do ojców LGBT którym marzy sie adopcja małego chłopca w celach… Wychowawczych? W sumie Rafalala też może byc ojcem.

Fufacz

I matką jednocześnie

Twój stary

PREMIERA
GTVB

https://www.youtube.com/watch?v=KSJDQ182Q1c

nie∞skończony mixtape #3
JeffOne

homo karakan

jebany debil bedzie tu kurwa ludzi moralizował , ciekawe co powie twoje dziecko jak sie dowie ze ruchales sie za hajs jak przynosiles emerytury wdowa , z reszta kekke wez kurwa nie udawaj wszyscy wiedza ze nadal do nich lazisz

Fufacz

HeHe z posłaniem dla wszystkich kokotów
„Robota jest ciężka, ale warta każdego trudu”.

Fufacz

*brudu

żENADA

z przesłaniem dla wszystkich dobrych gejów i lesbijek 🙂

Kopsnij szluga

Kuku kękę kiki kaka wpisał się Proof.. Alojzy Sraka

Góral
Vizo
Fundacja SLU

Kę słucham cię od zwgorza japa 3 pZDRo

Popularne