Sprawdź nas też tutaj

News

Kobik: „To co dzisiaj nazywamy newschoolem, wcale nowe już nie jest”

Raper ujawnił, kiedy ukaże się jego nowa płyta.

Opublikowany

 

Po debiutanckim albumie „Małopolscy”, który ukazał się w 2016 roku, Kobik wydał jeszcze dwie płyty – „Sygnatura” oraz „Nemezis”. Wszystkie trzy wydawnictwa ukazały się nakładem poznańskiej wytwórni należącej do Palucha BOR Records.

Jak się okazuje, „Nemezis” z marca tego roku nie będzie jedyną płytą Kobika w 2018. Zaplanował on na jesień premierę kolejnego krążka „Dropbox Mixtape vol. 2”. – Będzie dostępny tylko na CD w ponumerowanej i podpisanej wersji – poinformował raper za pośrednictwem Instagramu. Na 2019 Kobik ma już zaplanowany kolejny album. – Mam nadzieję, że na wiosnę – ujawnił.

Krakowski raper słynie z mieszanki brzmień  dirty southowych z nowoczesnym francuskim feelingiem. Czego możemy spodziewać się po nadchodzącym mixtapie?  Jak zapewnia, będą zarówno numery oldschoolowe jak i newschoolowe. – Ale raczej brzmieniowo nowocześnie niż analogowo. To, co dzisiaj nazywany newschoolem, wcale już nowe nie jest – zapewnia artysta.

Oldschool wróci do łask?

Jak zapewnia Kobik, na nowej płycie usłyszymy zarówno stare jak i nowe brzmienie. Raper nie zdecydował się obrać jednej drogi i zaserwować nam płyty w jednym klimacie. Ma to prawdopodobnie związek z jego poglądami na temat muzyki. Twierdzi on, że muzyka oldschoolowa może wrócić do łask – Wydaje mi się, że historia może zatoczyć koło i zaraz ta cała nowoczesna muzyka może się dzieciakom znudzić i sięgną po takie rzeczy (klasyczne) – mówił raper przed miesiącem w rozmowie z Radkiem Grabarczykiem.

3 komentarze
3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
HIP-HOP FAKTY
3 lat temu

FAKT #3: To co jest newschoolem wcale nie jest nowe, początki newschoolu zaczęły się w Sodomie, mieście nad morzem martwym. Cechą wspólną był oczywiście homoseksualizm i dogłębna penetracja odbytu.

Kazek
3 lat temu

sluchaj bobik cierpliwosc mi sie konczy…
ostatnia szanse ci daje a potem jak tylko cie na kazimierzu zobacze to z automatu leci sloik musztardy na te glace.
wez sie do uczciwej roboty

Popularne