Sprawdź nas też tutaj

News

Kolejna płyta Sokoła? „Nie liczyłbym na szybką kontynuację”

Jak długo będziemy musieli czekać na kolejną płytę rapera?

Opublikowany

 

Po wielu latach w końcu doczekaliśmy się solowej płyty warszawskiego rapera. Oficjalnie album „Wojtek Sokół” trafił do sklepów 15 lutego. Obecnie raper jest na etapie promocji nowego wydawnictwa robiąc tournee po branżowych mediach. Z najnowszego wywiadu dowiadujemy się, co Sokół myśli o edukacji muzycznej w naszym kraju, zdradza, że na płycie mieli się pojawić Catz ‘N Dogz, a także odpowiada na pytanie, co z kolejną płytą.

„W Polsce jest słaba edukacja muzyczna”

W rozmowie z Arturem Wojtczakiem dla Electronic Beats Sokół przyznał, że jest fanem remixów i lubi odmienne podejście do oryginałów. – Jedyna rzecz, jaka mi przeszkadza i której nie akceptuję, to dowolne rozdawanie acapelli. Często powstają wtedy bowiem słabe, „fanowskie” remiksy – w zupełnie niekontrolowany sposób, a za niektóre autorzy powinni się wstydzić – mówi. Uważa on również, że w Polsce mamy słabą edukację muzyczną. – Nie tylko na poziomie podstawowym i klasycznym, ale też w przypadku muzyki współczesnej, dorośli ludzie nie kumają co to są blendy, remiksy, mashupy i potem wydaje im się, że taki słaby remix to oficjalny kawałek, który wypuścił artysta – twierdzi.

Catz ‘N Dogz na płycie Sokoła?

Okazuje się, że na albumie „Wojtek Sokół” miał się pojawić rozpoznawalny na świecie duet polskich producentów elektronicznych Catz ‘N Dogz. –Faktycznie tak było. Chodzi mianowicie o podkład od Catz ‘N Dogz. I ja im tego bitu absolutnie nie oddam, zatrzymuję go! (śmiech) Nie udało mi się nagrać nic dostatecznie dobrego, a nie chciałem nagrywać nic na siłę. Moje płyty bywały czasami trochę przeładowane, miewały po 18-20 kawałków. Teraz 3 rozgrzebane utwory finalnie nie weszły na album, zostało 13 kawałków plus bonus i myślę, że to idealna długość płyty – wyjaśnia artysta.

Następca „Wojtka Sokoła?”

Apetyt u słuchaczy wzrósł, ale jak twierdzi sam raper, raczej nieprędko otrzymamy jego kolejny album. – Chyba za wcześnie o tym mówić. Przy tej płycie rozpędziłem się przy końcówce pracy i pewnie łatwiej by mi było tę nowa nagrać teraz. Ale teraz czekają mnie koncerty i wiele innych spraw, więc nie liczyłbym na szybką kontynuację – mówi. Trasa promująca nowy album rapera ma ruszyć 2 marca.

2.03.2019 Dordrecht (NL) (Bibelot)
8.03.2019 Bydgoszcz (Mózg) / (Sold Out)
9.03.2019 Gdańsk (B90) / (Sold Out)
14.03.2019 Kraków (Kwadrat) / (Sold Out)
15.03.2019 Opole (NCPP)
16.03.2019 Wrocław (Zaklęte Rewiry) / (Sold Out)
22.03.2019 Łódź (Wytwórnia) / (Sold Out)
28.03.2019 Toruń (Lizard King) / (Sold Out)
29.03.2019 Zielona Góra (Kawon) / (Sold Out)
30.03.2019 Poznań (Tama) / (Sold Out)
5.04.2019 Katowice (MCK) / (Sold Out)
6.04.2019 Londyn (UK) (Hangar)
7.04.2019 Leeds (UK) (Eiger Studios)
12.04.2019 Lublin (Graffiti) / (Sold Out)
13.04.2019 Warszawa (Palladium) / (Sold Out)

 
15 komentarzy

15
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
głos rozsądku

Nie rozumiem naprawdę ludzi krytykujacych tę płytę.

ProfesorNauk

Czyli masz zamkniętą głowę

ProfesorNauk

I zaklajstrowany gównem odbyt

50groszy

Poza bitami nie ma na tej płycie nic ciekawego.

wolny

w mojej ocenie beaty są słabe, a żadnego raczej nie jesteś w stanie zanucić (muzyka powinna zostawać w pamięci). Skoro beaty były słabe to kawałki też, i płyta tym samym również. 13 kawałków to ochłap, który raczej nie będzie cieszyć wymagającego słuchacza. bida z nędza

Peja NWJ

Kolejna płyta będzie zatytułowana „Strzały w niebo – czas rozliczeń”.

elomordens

Kurde, myślałem, że sprawdzę na żywo a tutaj bilety po £30… Dope DOD gra za £17.50. Pharcyde £25. Mos Def £27.50, z Kwelim £35 … Pojebało polskiego promotora – nie dziwne, że bilety nie schodzą.

14:07 47 17:00 27

Opublikowany 2 godziny temu Przez Maxymilian Hozer

Odb

Płyta nie liczyła sokołów, by kontynuując kolejne szybkości

ProfesorNauk

A Sokół w kółko dzwoni po trójkąt AJJJ

ProfesorNauk

I jeszcze jedno. Teraz to Wam dopiero dupy pękną. Pierwszy w komentarzach!!

Get The Strapon

Nie starał się przy tej płycie, wydał byle co, dobrze się sprzedało, więc jestem przekonany, że pójdzie za ciosem i kolejny album wyda w grudniu. Za dużo kasy jest do podniesienia, by jaszczomb się nie schylił. Puścił gniota, by sprawdzić czy ludzie łykną wszystko, łyknęli, więc pójdzie za ciosem i odrzuty skompiluje w album.

ProfesorNauk

Nieudacznicy nie zarobią dzisiaj sosu!

TYGA BONZO

Zgadzam się ze wszystkim, oprócz tego ze album jest słaby.

wolny

zgadzam się absolutnie. jak ktoś słyszał „Witam Was w Rzeczywistości” (bo nie miał wtedy 3 lat) to nie będzie mu się już takie gówno podobać

Popularne