Sprawdź nas też tutaj

News

Kolejne złote i platynowe płyty w polskim rapie

ZPAV przyznał nowe wyróżnienia.

Opublikowany

 

Październik przyniósł nam kolejny wysyp wyróżnień w polskim rapie. Magiczne bariery przekroczyły zarówno płyty młodych raperów jak i starych wyjadaczy.

Zgodnie z raportem ZPAV-u, z dniem 24 października złotą płytą pokryło się ostatnie wydawnictwo Guziora „Evil Things”. Album wydany 8 czerwca nakładem QueQuality sprzedał się w 15-tysięcznym nakładzie. Dwukrotnie więcej egzemplarzy sprzedał duet Pro8l3m. „Ground Zero Mixtape” zdobył tego samego dnia platynowe wyróżnienie.

Kolejne nagrody w swoim dorobku zdobyli także wspomniani przez nas już dzisiaj Quebonafide „Egzotyka” – potrójna platyna, Taconafide „Soma 0,5 mg” – potrójna platyna oraz KęKę „To Tu” – podwójna platyna.

Złota, Platynowa i Diamentowa Płyta – ile trzeba sprzedać nośników?

Zdobycie konkretnego pułapu danego wyróżnienia można osiągnąć przez sprzedaż nośników fizycznych, cyfrowych oraz dzięki streamingowi.
Nośniki fizyczne – należy sprzedać: 15 000 kopii – Złota Płyta, 30 000 kopii – Platynowa Płyta, 150 000 kopii – Diamentowa Płyta.
Nośniki cyfrowe i streaming – tutaj stosowane jest kryterium dochodowe. Samo kliknięcie w dany kawałek nic jeszcze nie oznacza. Artysta i wytwórnia muszą na tych kliknięciach osiągnąć dochód. Tak jak osiągają dochód na sprzedaży fizycznych egzemplarzy. Aby uzyskać po 1 marca 2017 roku któreś z wyróżnień, trzeba udokumentować przychód ze streamingu, dzwonków telefonicznych i muzyki w tle. Przelicznik jest następujący: 20 złotych przychodu jest przyjmowane jako sprzedaż jednego albumu. Sumowany jest przychód ze wszystkich utworów z albumu. By uzyskać Złotą Płytę trzeba sprzedać muzykę za 20 tysięcy zł, Platynę – 40 tysięcy i Diament- 200 tysięcy.

 
7 komentarzy
7 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Огонь
3 lat temu

LATYNOSKI NIE MAJĄ ZMARSZCZEK

massivewp
3 lat temu

Już za tydzień, 2 listopada premiera filmu „Bodied” w reżyserii Joseph’a Kahna. Z tej okazji trzymajcie oficjalny trailer z polskimi napisami:

https://www.youtube.com/watch?v=pTfRT95CNbQ

„Zdolny student pisze z powodzeniem pracę magisterską na temat języka używanego w battle-rapie, wzbudzając tym samym oburzenie, gdy rywalizacja w tejże formule staje się jego obsesją.

Film został nagrodzony Nagrodą Publiczności jako Najlepszy film – w sekcji 'Szaleństwo Północy’ (’Midnight Madness’) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto „

Огонь
3 lat temu
kondzi(@kondzi)
3 lat temu

elo

wigga with attitude
3 lat temu
c=====3
3 lat temu
cydży
3 lat temu

gdzie ten rap, ja tu czytam o samych discopolowcach i pop piosenkarzach

Popularne