Sprawdź nas też tutaj

News

Kolekcja 4:20. Kultura jarania na ubraniach

O co chodzi z tajnym kodem 420?

Opublikowany

 

Ubrania Kush z motywem 4:20.

Polska marka Kush dedykowana wszystkim palaczom kultywuje jeden z najważniejszych symboli „cannabis culture”. Żeby w pełni zrozumieć tajny kod 420 przybliżamy, o co właściwie w tym chodzi?

Co oznacza kod 420?

Kilka legend związanych z symbolem 4:20 rozprzestrzeniało się w kulturze palenia marihuany, ale tylko jedna historia jest prawdziwa. Konopie indyjskie posiadają około 315 związków chemicznych, a nie jak przyszło twierdzić 420, od których miałby powstać popularny symbol. Liczba 420 wcale nie oznacza też dnia śmierci czy urodzin Boba Marley’a ani nie ma nic wspólnego z paragrafem, na podstawie którego w Kalifornii wydawane są wyroki za palenie. To tylko mity. Kalifornia ma jednak dużo wspólnego z historią powstania kultu 420. To właśnie tam w latach 70’ w stanie Oakland grupa przyjaciół i wielbicieli Zielonych Liści spotykała się po szkole, żeby się upalić. Na zapytanie gości z ekipy The Waldos „Four Twenty?” wszystko było już jasne. Tradycja 420 rozprzestrzeniła się na całą Kalifornie, a później i na całym świecie. Tak ważny symbol stał się też datą świętowania przez palaczy Marihuany 20 kwietnia każdego roku.

Ubrania Kush z motywem 4:20

Uwielbiana godzina 4:20 jest motywem przewodnim najnowszej kolekcji Kush. Polska marka ubrań, której nazwa wywodzi się od czystego genetycznie szczepu (cannabis indica), która stała się niemal synonimem Marihuany jest dla ludzi, którzy znają się na rzeczy i temat palenia nie jest im obcy. Jaranie stało się już dawno temu częścią kultury ulicy a ubrania Kush przez lata ważnym elementem ulicznej mody.

W najnowszej kolekcji ubrań Kush najbardziej rzuca się w oczy bluza z kapturem 4:20 w kilku kolorach. Na czarnej i fioletowej kangurce znajdziesz nadruk fluorescencyjny, który po zmroku robi mega efekt i świeci w ciemności. 4:20 hoody występuje też w wersji neonowej limonki i modnej białej bluzy. To taki flagowy produkt nie do podrobienia, który kojarzy się tylko z marką Kush. W bluzie 4:20 mogłeś zobaczyć już bytomskiego rapera Kartky. Kuba wystąpił w niej w sesji dla UrbanCity poświęconej symbolowi osiedli – bluzie z kapturem.

Poza bluzą 4:20 w linii odzieżowej znajdziesz też kilka innych fajnych bluz i t-shirtów na lato z nadrukami z motywem jarania. Ubrania mają luźny krój a ich mniejsze rozmiary mogą też kupować kobiety jako modny młodzieżowy oversize. Dodatkiem do kolekcji są wygodne, kolorowe skarpety sprzedawane pojedynczo i w pakietach. Stanowią ważne uzupełnienie stylówy, bo co raz więcej osób stawia ostatnio na oryginalne skarpetki, dzięki którym mogą wyrażać siebie. W połączeniu z ulubionymi sneakersami wyglądają świetnie. W kolekcji Kush nie brakuje prawdziwej zieleni!

Ubrania Kush są dostępne tylko w sklepie UrbanCity. Znajdziesz tam całą kolekcję bluz, koszulek, spodni i dodatków. Sklep ma też wyodrębniony dział dla miłośników Zielonego Królestwa, w którym znajdziesz ubrania kultywujące Mary Jane różnych marek, takich jak Grube Lolo czy kolekcja Smokers Club od Diamante Wear, w jednym miejscu.

Popularne