Sprawdź nas też tutaj

News

Kontrowersyjny dokument o R. Kellym – znamy datę polskiej premiery

Muzyk jest oskarżany o przestępstwa seksualne i pedofilię.

Opublikowany

 

W czwartek, 21 lutego o godzinie 22:00 telewizja Lifetime pokaże pierwszy z sześciu odcinków serialu dokumentalnego „R. Kelly: jego wszystkie ofiary” (org. Surviving R. Kelly). Program poświęcony historii jednego z najsłynniejszych piosenkarzy R&B jest obecnie jednym z najczęściej komentowanych wydarzeń telewizyjnych i społecznych w USA w 2019 roku.

Przestępstwa seksualne i pedofilia

R. Kelly zasłynął w latach 90. XX wieku dzięki swojemu niepowtarzalnemu brzmieniu. Jego pierwszy album wydany z zespołem Public Announcement Born Into the ’90s szybko uzyskał status płyty platynowej, a piosenka „I Believe I Can Fly” z 1996 roku, promująca film „Kosmiczny mecz”, poszybowała na szczyty list przebojów w kilkunastu krajach na świecie i stała się najbardziej rozpoznawalnym hitem amerykańskiego wokalisty. Jednak popularność R. Kelly’emu przyniosły nie tylko dokonania muzyczne – cieniem na jego karierze kładą się zarzuty przestępstw na tle seksualnym i pedofilii. Pomimo obciążających go dowodów i zeznań licznych świadków na przestrzeni wielu lat, R. Kelly do dziś nie usłyszał wyroku skazującego. Po raz pierwszy w historii w dokumencie telewizji Lifetime osoby z bliskiego otoczenia muzyka zgodziły się porozmawiać przed kamerą o tym, czego były świadkami.

Ofiary artysty zaczęły mówić

W serialu przedstawiono wypowiedzi ofiar artysty, a także osób, które doświadczyły lub były świadkami jego zachowań. Wśród nich znaleźli się aktywistka Tarana Burke, piosenkarz John Legend, prezenterka telewizyjna Wendy Williams, piosenkarka Sparkle, a także była żona muzyka Andrea Kelly, była dziewczyna Kitti Jones oraz jego bracia Bruce i Carey Kelly. Widzowie po raz pierwszy mają możliwość poznania ich przejmujących historii. Podają oni nowe fakty świadczące o tym, że R. Kelly dopuszczał się aktów przemocy seksualnej, psychicznej i fizycznej wobec nieletnich Afroamerykanek.Polska premiera

Serial „R. Kelly: jego wszystkie ofiary” zrealizowały firmy Bunim-Murray Productions (BMP) oraz Kreativ, a producentami są Dream Hampton, Tamara Simmons, Joel Karlsberg i Jesse Daniels.

Polska premiera dokumentu w czwartek, 21 lutego. Kolejne odcinki zostaną wyemitowane o tej samej porze 28/02, 7/03, 14/03, 21/03 i 28/03.Aktualizacja: 15.01.2018

Nastąpiła zmiana daty premiery serialu dokumentalnego pt. „R. Kelly: jego wszystkie ofiary” (org. Surviving R. Kelly). Program zostanie wyemitowany wcześniej. Nowa data premiery to czwartek, 7 lutego o godzinie 22:00. Serial składa się z 6 odcinków, które będą zostaną wyemitowane o tej samej godzinie w kolejnych tygodniach.

2 komentarze
2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
3 lat temu

Niestety ziomek kariera poleci na ryj w tym momencie. Kiedyś słuchałem dzisiaj już nie. Pozdrawiam czytelników

00:12 i 17
3 lat temu

JNEWSKontrowersyjny dokument o R. Kellym – znamy datę polskiej premiery
Muzyk jest oskarżany o przestępstwa seksualne i pedofilię.
Opublikowany 22 godziny temu Przez Sebastian Skajnowski

02:57 7

18:37 7

Popularne