GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

Kosi JWP z nową płytą i wystawą w muzem

„Odpinki, poetyckie loty i dużo bangerów na klasycznym rapowym haju”.

Opublikowany

 

fot. Alan Kurc

Dwa lata po premierze debiutanckiego solowego krążka „IS.OK” pionier warszawskiego hip-hopu, powraca z nowym krążkiem „To Wydarzyło Się Naprawdę – Oprócz Tego, Co Zmyśliłem” tym razem Kosi zaprosił do współpracy wieloletniego przyjaciela ze składu JWP – Szczura, który w całości odpowiada za warstwę muzyczną albumu. Dodatkowo swoją rapową cegiełkę do krążka dołożyli wyśmienici goście: Włodi, asthma, Sydoz, Nadzia LOLO, Zdechły Osa, Gicik A’Mane, Kawior czy 275.

– Ta płyta jest dosyć dobrze wyważona są na niej róż­ne odpinki i jakieś poetyckie loty, ale też jest pełno bange­rów pisanych na takim klasycznym rapowym haju – mówi Kosi.

W dniu premiery Kosi i Szczur przygotowali dla fanów jeszcze jedna niespodziankę w postaci, wyjątkowego mushupu autorstwa Street Concept do utworu „Bejrut” z gościnnym udziałem Zdechłego Osy.Kosi i Szczur – solidne linijki w nowym wymiarze

Najnowszy album duetu Kosi/Szczur promowały trzy single, w pierwszym tytułowym „To Wydarzyło Się Naprawdę – Oprócz Tego, Co Zmyśliłem”, Kosi zaginał czasoprzestrzeń i latał helikopterem zwiedzając Seszele. W drugim „Raz Na Tak” razem z Sydozem sypali melanżową sinusoidą, w której nie zabrakło ciekawych anegdot. W trzecim singlu przed premierą „MLK” Kosi mówi o życiu, miłości, o ludziach którym zadał ból, o tym jak kruchy bywa lód i jak bardzo wpadł po uszy oraz o tym, że bez liter nie znaczy nic, nie tylko w formie rapowej, ale również graficznej.

Na drugim solowym wydawnictwie Kosiego nie braknie charyzmatycznego stylu, trafnych obserwacji świata przemieszanych z nowoczesnym, a niekiedy mrocznym i eklektycznym brzmieniem, które przygotował Szczur. To idealnie dobrana mieszanka gwarantuje solidne linijki w nowym wymiarze.

Wystawa prac rapera w muzem

Wraz z premierą albumu Kosi zaprasza na wystawę swoich prac podczas Nocy Muzeów we Wrocławskim Muzeum Współczesnym, otwarcie wystawy już 20.05.

Stworzenie w muzeum wystawy poświęconej sztuce ulicznej, a zatem przeniesienie jej z przestrzeni miejskiej do muzealnej, jest wyzwaniem – szczególnie ze względu na efemeryczny charakter działań artystów. Szansę na realizację tego przedsięwzięcia daje nam Marcin Kosiorek – wieloletni twórca, świadek i uczestnik rozwoju graffiti w Polsce.

Wystawa „To wydarzyło się naprawdę – oprócz tego, co zmyśliłem”, której tytuł nawiązuje do najnowszej płyty artysty, to okazja do zapoznania się z twórczością jednego z pionierów sztuki ulicznej w Polsce,

Posłuchaj albumu „To wydarzyło się naprawdę – oprócz tego, co zmyśliłem”

Album jest już dostępny we wszystkich serwisach streeming’owych oraz w salonach Empik, ciągle też można go zamówić na stronie na defjam.pl w trzech wersjach: standardowej CD, kasety oraz limitowanej wersji kolekcjonerskiej albumu ze specjalnie przygotowaną poligrafią zawiera dodatkowy bonus track z udziałem Sydoza oraz ekskluzywny zin „FALE NA ULICACH”, zawierający niepublikowane wcześniej zdjęcia oraz obszerny wywiad Filipa Kalinowskiego z autorami. Wyjątkowa oprawa graficzna wydawnictwa to znakomita praca Full Metal Jacket.

Do albumu powstał również oryginalny limitowany merch w postaci specjalnych kart do gry zaprojektowanych przez Kosiego, czarnych koszulek oraz bluz z nadrukami wykonanymi srebrną odblaskową farbą.

Tracklista

 1. Kosi/Szczur – I.N.T.R.O feat. Sydoz, Falcon1
 2. Kosi/Szczur, Falcon1 – MLK
 3. Kosi/Szczur – Raz Na Tak… feat. Sydoz
 4. Kosi/Szczur – Kolorowe feat. Nadzia LOLO
 5. Kosi/Szczur – Ogród feat. Asthma
 6. Kosi/Szczur – Bejrut feat. Zdechły Osa
 7. Kosi/Szczur – Środek Nocy feat. 275
 8. Kosi/Szczur – Fale Na Ulicach feat. Sydoz
 9. Kosi/Szczur – To Wydarzyło Się Naprawdę – Oprócz Tego, Co Zmyśliłem
 10. Kosi/Szczur – Cudotwórca feat. Gicik A’Mane
 11. Kosi/Szczur – Psilo
 12. Kosi/Szczur – Z Mąki Tort feat. Sydoz
 13. Kosi/Szczur – Hitman feat. Sydoz
 14. Kosi/Szczur – Wietrzypokój feat. Włodi, Kawior35 komentarzy
35 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Baruch Spinoza
22 dni temu

Czyli rozliczy się z tego, że jest bananem?

Ojcze Kondonis
21 dni temu
Reply to  Baruch Spinoza

Wykasujesz to, przeprosisz.
Na razie jest ZAKAZ.

Kukold Beta
21 dni temu
Reply to  Ojcze Kondonis

Hahaha

Jaśnie Wielmożni Romowie
21 dni temu
Reply to  Ojcze Kondonis

Ore ore, przekopali cie kondonie. Hej amore, tranzyt siedział ci na głowie.

USZY ELDO
22 dni temu

SŁUCHAJ BANANOWA SZMATO. WYSTAWY TO MOŻE ROBIĆ X-MAN albo RYBA BO TO JEST ŚWIATOWY POZIOM. TY SMARUJESZ JAKIEŚ WYGIBASY. NIE NAGRYWAJ BO I TAK NIKT NIE ROZUMIE CO SEPLENISZ. WYLIŻ MATCE PIEROGA

Masakra
20 dni temu
Reply to  USZY ELDO

A X-Man coś jeszcze maluje? Rybson komercję i trochę legali

Dystrybucja
20 dni temu
Reply to  Masakra

tak mocno się rozwinął działa cały czas

Kuklon
22 dni temu

No i takie działania należy propsować.

Pogromca pOlek - czyli gówien
22 dni temu

Pokłosie zbyt szybkich przemian ustrojowych w porównaniu do mozolnego procesu ewolucji pOlek to benefity za bycie słabszym kosztem systemowego wbijania Polskich mężczyzn w ziemię, aby „wyrównać” poziomy. Nieadekwatne zarobki do realnego wkładu w gospodarkę oraz socjalny parasol ochronny zaowocowały z kolei brakiem potrzeby posiadania Polskiego mężczyzny, którego rolę dzielnie zastępuje aparat państwowy i polityka równościowa. Gwoździem do trumny okazała się technologia i dostęp do wręcz nieograniczonej liczby spermiarzy przy pomocy social mediów i aplikacji randkowych, co finalnie w combie skutkuje tak uprzywilejowaną pozycją, że statystyczna pOlka uznaje jedynie 5% samców za godnych swojej zipy.

Z kolei ostatni eksperyment wykazał, że samiec 8/10 o nienagannym wyglądzie, bardzo dobrym wykształceniu, aktywny fizycznie i mierzący 191cm wzrostu otrzymuje… 3,7% dopasowań w najpopularniejszym medium matrymonialnym.

Korek
21 dni temu

Życie, i tak nasza rasa wyginie jak ostatnie gnidy, i nie będzie wtedy wygrywów i przegrywów tylko ścierwo i pożoga. Miliony spermiarzy orbitującej wokół niej, nie będą w stanie nic zrobić mimo iż będą się zabijać nawzajem za to, który za nią nadstawi karku xD

Pogromca pOlek - czyli gówien
22 dni temu

Co ja właśnie obejrzałem. Typowa pOlka robi sobie kontent na szkalowaniu chłopów porównując to czy liczy się kasa czy jednak wzrost. No i mamy typowy popis pOlek, a najlepiej wypadli w tym odcinku faceci udzielając mądrych odpowiedzi. Gdyby za to facet chodził po mieście i pytał się przypadkowych pOlek „czy są grube, czy biedne” to byłby wylew obrończyń bodyshamingu, natomiast istnieje przyzwolenie na szkalowanie Polskich mężczyzn ze względu na wygląd, status majątkowy oraz społeczny.

Oskar Pam Pam
21 dni temu

ALE CO TY KUR.,.,.,.WA JESTEŚ CHYŻY I NIE MASZ STOPIEŃ Z INTERNETU, ŻE NIE WIESZ O TABLETKACH NA UKUR.,.,.,.,.WIAJĄCEGO POTENCJE RAPERA TEDEGO? ZAJE.,.,.,.,.,.,BIŚCIE, TERAZ MOŻESZ ROZRYWAĆ BITY I KOBIETY. W KOŃCU BĘDZIESZ W STANIE ZR.,.,.,.,.,.,UCH.,.,.,.,,AĆ WSZYSTKO, CO RUSZĄ TWOJE ZWISAJĄCE JAJA. NAJLEPSZE TABLETKI NA POTENCJĘ NAJLEPIEJ KUPIĆ OD RAPERA, BO TO ON NAJLEPIEJ WIE, CO DOBRE. ZEWNĄTRZNA STYMULACJA TO ZŁO, BO W KONCU BĘDZIESZ MUSIAŁ SIĘ WYS.,.,.,.,RAC, A TO DOPRAWDY SZKODZI POTENCJI.

Hans Landa
22 dni temu

wygląda na żydka

Kosi
21 dni temu
Reply to  Hans Landa

Szalom

Wujek Samo Zło
22 dni temu

Jedyne dobre czarnuchy w tym rapowym polskim pie%dolniku to:
GOG z Czasów LSO
ROGAL DDL
PEJA
FAZI
YOUNG MULTI
SUJA THS KLIKA
MURZYNY TO PEWNIE OSTRĄ BEKE MAJĄ Z NASZEJ SCENY LSO JEDNYNIE TO WIEDZIE PRESTIŻ

PedoWrak
21 dni temu

SKOSIC TO TEN CPUN MUG SAMOSIEJKE ZWYKLY ANALNY ANARCHISTA

Ger Money Od Starych
21 dni temu

Wystawa w MUZEM mnie przekonała.
Swoja droga – kto odwalil większego o bubla? Pismak s defjamu, który nie sprawdził nagłówka, czy glamrap, który wkleja artykuły bez czytania? 😉

okuratna
22 dni temu

Aj waj kosi curko się zajmij a nie sie szlajasz naćpany

Jerzy Kalibabka i jego an*alna pułapka
22 dni temu

Wyruc*am wam matki i siostry. Pozdrawiam z łajby nad morzem – Jurek.

Świat za szybą
22 dni temu

Sztos ale nie stać mnie na płytę. Może za rok ale najpierw muszę zarobić na odtwarzacz:)

Hamil Kanczar prawilny pierwszy
22 dni temu

Wystawe w muzeum powinien mieć GOAL a nie te banany wyprostowane

Mieczysław Bratan
22 dni temu

Jak to jest toy, któremu ktokolwiek się boi słowa prawdy powiedzieć bo klepanie po pleckach. Fakt faktem jest aktywny, ale sadzi takie bohomazy że głowa mała. Co innego Ziber np.

okuratna
22 dni temu

no tak jak kocham fiti tak tych klik pochlebczy nie jestem w stanie zdzierżyć ZIBER na propsie

Buflo
21 dni temu
Reply to  okuratna

Wystsrczy glamrapu na dziś ziber

Halal masarny
21 dni temu

KOSIMAZAKI

Morfeusz
20 dni temu

Same gwiazdy hehe.

Max
6 dni temu

Wystawa w Muzem

Vova ze Lviv
22 dni temu

Daj dziengi polak!

Hulio
22 dni temu

„W drugim „Raz Na Tak” razem z Sydozem sypali melanżową sinusoidą.”

Że niby jak?

Jake Davison Division 303
22 dni temu

My grandfather was from Poland, so I am Polish in some way as well. My neighbourhood was full of foreign people, there was many pretty polish girls p0lek. But they chose only blacks and arab scum. I didn’t have money for party and drugs huh. That was my breaking point, when one p0lka with Wealthy Arab Kebab was laughing at me and my hi-vis uniform, when I’m been walking home after work. It was raining. Fuck

Popularne