GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

Kraków w serii tanecznych przewodników po najpiękniejszych miastach świata

W rolę przewodników po mieście wcielają się breakingowi tancerze.

Opublikowany

 

Dance City Guide Kraków / fot. Red Bull

Urokliwy Kraków oraz Tomasz „Thomaz” Domański, czołowy polski B-Boy, zostali bohaterami jednego z odcinków międzynarodowej serii tanecznych video przewodników miejskich pt. „Dance City Guide”. Jakie miejsca warto odwiedzić i jak prezentują się w kontekście zapierającej dech w piersiach breakingowej choreografii zobaczyć można na www.redbull.pl/dancecityguide.

Film z Thomazem jest jednym z odcinków cyklu video prezentującego najpiękniejsze miasta świata pt. „Dance City Guide”. W tej nietypowej serii w rolę przewodników po mieście wcielają się breakingowi tancerze. Najbardziej utalentowani B-Boye światowego formatu prezentują choreografię w ikonicznych i najbardziej interesujących lokacjach znanych miast. W ramach serii ukazał się już odcinek o Paryżu, gdzie B-Boy Junior tanecznym krokiem oprowadza po tak słynnych miejscach jak katedra Notre-Dame czy Place Vendôme. W innym odcinku oglądamy Baby OG, który odsłania uroki Zurychu – ubiegłorocznego gospodarza światowych finałów zawodów Red Bull BC One uznawanych za mistrzostwa breakingu. Twórcami serii jest francuska ekipa filmowa Red is Dancing, znana z wielu światowych produkcji tanecznych.Po Francji i Szwajcarii przyszedł czas na Polskę, którą reprezentuje Kraków oraz B-Boy Thomaz. Klip prezentuje różnorodność Krakowa, łączącego tradycję z nowoczesnością. Zobaczyć w nim można zarówno Sukiennice, urokliwe uliczki Kazimierza czy monumentalny Zamek Królewski na Wawelu, jak i nowoczesną i funkcjonalną architekurę ICE Kraków Congress Centre czy TAURON Areny Kraków. Na ich tle B-Boy Thomaz prezentuje pełną energii i werwy choreografię. Partnerami krakowskiej edycji „Dance City Guide” zostało Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe, które odpowiadało za organizację planu zdjęciowego i logistykę, a także wspiera projekt promocyjnie.

Thomaz to jeden z najbardziej szanowanych i rozpoznawalnych B-Boyów na całym świecie. Od wielu lat z sukcesami rywalizuje z najlepszymi tancerzami. W 2015 roku jego działania zostały docenione i dostał zaproszenie z „dziką kartą” na światowy finał Red Bull BC One w Rzymie. Rok później podczas Red Bull BC One Cypher Poland pokonał wszystkich rywali i sięgnął po mistrzowski pas. Poza aktywnym udziałem w turniejach jest on też organizatorem i promotorem znanych eventów breakingowych takich jak Dźwiękzłam czy Rockafellaz Anniversary.Thomaz nie ukrywa, że plan Dance City Guide był dla niego świetnym doświadczeniem. „Dzięki temu projektowi poznałem miejsca, w których wcześniej nie byłem. Ekipa filmowa była doskonale przygotowana pod kątem miejsc oraz dostosowania muzyki i ruchów, które wykonywałem w klipie.” Ten niezwykły przewodnik nie powstałby bez pomocy Krakowskiego Biura Festiwalowego, które aktywnie pomogło w opracowaniu listy lokacji oraz odpowiadało za koordynację pozyskiwania zgód na zdjęcia.

Już 14 kwietnia będzie można zobaczyć Thomaza w akcji podczas Red Bull BC One Cypher Poland – czyli polskich eliminacji do najbardziej prestiżowych zawodów breakingowych na świecie. Thomaz ponownie zawalczy o tytuł najlepszego polskiego B-Boya. Jego rywalami będzie siedmiu tancerzy, którzy otrzymali dzikie karty oraz ośmiu, którzy zostaną wyłonieni w eliminacjach. Stawką jest bilet do Indii i udział w światowym Las Chance Cypher, który jest ostatnim przystankiem przed globalnym finałem zawodów.

Kraków jest jednym z czterech miast, w których w najbliższy weekend odbywać się będzie Red Bull BC One Cypher. Już w sobotę o miejsce w światowym Last Chance Cypher rywalizować będą również tancerze w Wiedniu, Londynie i Bombaju. Ich rywalizację będzie można oglądać na żywo w ramach 36-godzinnego livestreamu non-stop. Będzie to wyjątkowa okazja do zobaczenia w akcji ponad 100 tancerzy oraz podpatrzenia jak wyglądają zawody w innych krajach. W niedzielę od godziny 18:30 transmitowane będą również krakowskie zawody. Livestrem oglądać można na Red Bull BC One YouTube , Red Bull BC One Facebook, oraz na Red Bull TV .

Red Bull BC One Cypher Poland odbywa się w ramach trzydniowego tanecznego festiwalu, który zagości w Krakowie od 12 kwietnia. Podczas tego tanecznego święta miłośnicy breakingu i street styles uczestniczyć będą w warsztatach oraz licznych tanecznych bitwach. Ich zmagania oceniać będą taneczne gwiazdy światowego formatu: Hong 10, Poe One, Bartazz, zaś bitwy street styles: Greenteck, Martha i Temps. Kraków już po raz czwarty gościć będzie u siebie to wydarzenie. Wygląda zatem na to, że stolica Małopolski została również polską stolicą tańca.

RED BULL BC ONE CAMP POLAND 2019
12 – 14 kwietnia 2019
Forum Wydarzeń, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków
BILETY NA RED BULL BC ONE CYPHER POLAND (14 kwietnia godz. 17:30): https://going.pl/bcone

36-GODZINNY LIVESTREAM Z RED BULL BC ONE CYPHERS (13-14 kwietnia 2019) Livestream z Red Bull BC One Cypher Poland (14 kwietnia godz. 18:30)

 


12 komentarzy
12 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Odb
4 lat temu

Najpiękniejszy, światowy przewodnik miejskich seryjnych tańców w krakowie

00:12 i 17
4 lat temu

mieście wcielają się breakingowi tancerze.
Opublikowany 24 godziny temu Przez Redakcja

19:38 7

CHujek
4 lat temu

I jest i Wisełka Kraków ikona Krakowa nie żadna sraczkovia.

chUJot
4 lat temu
Reply to  CHujek

wisła kraków wstyd Polaków ! W kontekście ostatnich wydarzeń ta stara zomowska kurwa powinna być ostatnią rzeczą jaka może być nazwana ikoną krakowa

rrrrrrrrrr
4 lat temu

Mogę wiedzieć co jest tak „pięknego” w srakowie ? Lwów czy Praga to są piękne miasta a nie ta zażygana przez zdziczałych studenciaków wielka wiocha.

TwojaStaraPoWywiadówce
4 lat temu
Reply to  rrrrrrrrrr

przede wszystkim historia, do szkoły cwelu

KrakowNieMaHistoriToOnJestJużHistorią
4 lat temu

Chyba maczeta i barwy ulubionej drużyny pedałów.. tzn piłkarzy

chUJot
4 lat temu

Krakowska dupa zapiekła ? Wy to macie historię w robieniu lasek, a teraz wypierdalaj do spania bo jutro kolejny dzień testów w gimbazie. Następnym razem zanim ośmielisz wysmarować się podobny komentarz jebnij się w łeb chujem starego, może włączy ci się myślenie jebany lajkoniku

AbDuL All_KOzYEB
4 lat temu
Reply to  chUJot

STUL PIZDE PAŃSZCYŹNIANY PACHOŁKU,NAPISZ KURWA Z JAKIEJ TY WIOCHY JESTEŚ PEWNIE WYGWIZDÓW DOLNY WIEŚ KONIOSRAJE.HAHAHAHAHHA

JeBaC aBdUla Co OjCu ChUjA pRzYtUla
4 lat temu

@Abdul odezwała się zakompleksiona kurwa z Zapizdowa Gornego, która bardzo chciałaby być krakusem. Ty kurwo z zabitej dechami nory cisniesz innym od pachołków i wieśniaków a sam piszesz „WIATER”. Nie ma co, rodowity Krakowianin hahaha. Sklej już piździsko parówo i powiedz tej dziwce do której mówisz „mamo” żeby podmyła cipsko bo kontrola w burdelu będzie.

TwojaStaraPoWywiadówce
4 lat temu
Reply to  chUJot

to ze mieszkacie w szopie na jakiejś wiosce nie znaczy że trzeba pluc jadem jahahaha

JeBaC aBdUlA cO oJcU cHuJa PrZyTuLa
4 lat temu

I o co się tak prujesz psi cyndzlu razem ze swoim kochankiem abdulem ? Pewnie mu obiecałeś, że zaprosisz go w wakacje i rynek pokażesz bo ta bita wiejska kurwa nigdy go na oczy nie widziała hahaha. Pierdole ciebie i waszą zażyganą przez angoli małopolską wiochę. Taka metropolia a nawet metra kurwy nie macie buehehehe. Świnie dzieko nakarmione ? Nie ? To na co kurwa czekasz ?! Poszedł mi stąd, ale już

Popularne