Sprawdź nas też tutaj

teledysk

Królowa burleski rapuje

Życiowa partnerka CNE prezentuje „Siri, Call a Taxi”.

Opublikowany

 

Black Candy to muzyczne alter ego pochodzącej z Łodzi gwiazdy burleski, występującej pod pseudonimem Pin Up Candy. Jako prekursorka burleski w Polsce, Candy miała okazję występować na zagranicznych scenach w Paryżu, Berlinie, Rzymie, Wiedniu czy na Ibizie. Podczas jednego z największych światowych festiwali Candy zdobyła tytuł Królowej Burleski, a polskie media okrzyknęły ją najbardziej rozpoznawalna artystka burleski w Polsce.

Candy jest pasjonatka mody retro i stylu pin-up, dzięki któremu promuje naturalną kobiecość. Jest ambasadorką ruchu „body positive”, który miał duży wpływ na jej twórczość. Candy znana jest z programów takich jak „Mam Talent” czy „Ugotowani”, publikacje o jej burleskowej karierze pojawiły się w tytułach takich jak: Wysokie Obcasy, Glamour, Przekrój, Maxim czy Super Express.

Black Candy zagrała w filmie „Kamerdyner” Filipa Bajona oraz serialu „Krol”, w którym wystąpiła u boku Magdaleny Boczarskiej i Borysa Szyca. Niebawem znów pojawi się na wielkim ekranie, zdjęcia do projektu rozpoczynają się we wrześniu 2022. Jesienią także zobaczycie Candy w reality show na jednym z kanałów grupy Polsat.

Jej związek z raperem CNE zaowocował rozpoczęciem kariery muzycznej, para poznała się na planie programu All Togheter Now realizowanym dla telewizji Polsat. Black Candy zaszokowała swoim debiutem muzycznym, tworząc pierwszy w Polsce fetyszowy teledysk. Jej kolejne utwory zaliczane do muzyki rap, były szeroko komentowane w ważnych, branżowych portalach. Sama Candy traktuje muzykę, jako kolejny wyraz jej potrzeb artystycznych, w których chce przedstawić polskim kobietom alternatywny wizerunek wyzwolonej osoby binarnej.

Jej najnowszy utwór to typowy „letniak” – mówi o gorącej imprezie w gronie koleżanek i korzystaniu z egzotycznych uroków wakacji. Za produkcje utworu odpowiedzialny jest młody, bardzo obiecujący producent – Pishone (Łukasz Piszczek). Nagranie realizował pod czujnym okiem swojego mentora – Dj’a BRK, w legendarnym opolskim studiu Kurnik, w którym nagrywali m.in. Chada, Grubson, Jarecki, Vito Bambino czy Mrozu.

Siri call a Taxi – tytuł utworu jest bezpośrednio związany z tematem piosenki czyli wyjściem na imprezę. Nawiązuje do współczesnych rozwiązań i gadżetów technologicznych, typu iPhone i wirtualnej asystentki czyli Siri. Angielski tytuł zwraca uwagę na wszechobecne we współczesnym języku polskim zagraniczne zapożyczenia, które przenikają do codziennego języka. Pierwsza wersja tytułu by „Wieczór babski”. Wpadający w ucho refren z wykorzystaniem onomatopei jest skonstruowany pod powstające trendy na tiktoku.

Do teledysku Candy zaprosiła swoje koleżanki z grupy Warsaw pin Ups oraz zaprzyjaźnione tancerki, z którymi często spędza właśnie takie wieczory. Utwór kierowany jest do wszystkich fanów rapu oraz muzyki rozrywkowej, ale ze względu na charakter Candy będzie lepiej zrozumiany przez starsze pokolenie odbiorców. Utwór ma wzbudzać euforię przy szampańskiej zabawie, Candy chciałabym dać każdej kobiecie powód do wyluzowania oraz skoncentrowania się na sobie, nawet podczas jednej szalonej nocy w roku. Utwór ma stanąć w opozycji do coraz popularniejszego dyscyplinowania kobiet.

Siri call a Taxi to hymn siostrzańskiej imprezy. Kompozycje wyróżnia nowoczesne brzmienie, „Bengerowy” charakter oraz optymistyczny, wpadający w ucho refren. Muzycznymi planami Candy jest stworzenie kolejnych, kobiecych utworów, może powstanie z tego EP lub LP. Blac Candy chciałaby stworzyć duet z przedstawicielką kobiecej sceny rap, ktra w Polsce jest jeszcze niedoceniana.

Anegdota: podczas nagrań w studio Kurnik, Candy usłyszała bardzo duży komplement, została porównana do amerykańskiej raperki Cardi B, a jej rap został określony jako „ostry jak brzytwa”.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

teledysk

Kubi Producent, Young Leosia, Zeamsone i Waima otwierają wrota „Mrocznej Komnaty”

Zapowiedź kolejnej płyty producenckiej.

Opublikowany

 

Przez

kubi producent

Po niewątpliwym sukcesie „Wody Księżycowej”, drugiego z singli promujących projekt, Kubi Producent odsłania kolejne karty swojej drugiej płyty producenckiej. Tym razem utalentowany producent zaprosił do współpracy jedne z najgorętszych ksywek rodzimej sceny rapowej. Young Leosia, Zeamsone i Waima spotkali się w kawałku „Mroczna Komnata”.

To zdecydowanie dobry czas dla Kubiego Producenta, 23-latka z Wadowic, który od blisko dekady jest obecny na rodzimej scenie muzycznej, a na swoim koncie ma współprace z najpopularniejszymi polskimi artystami. Dopiero co został nagrodzony statuetką dla Producenta roku wg publiczności w 2023 roku w plebiscycie Popkillery, a jego autorskie single i płyty, które współprodukował, cieszą się ogromną popularnością.

Obecnie Kubi intensywnie pracuje nad swoim drugim w pełni autorskim projektem, który w internecie jest już znany jako „druga płyta producencka Kubiego Producenta”. Do tej pory ukazały się dwa promujące ją single, „Więcej Życia” z gościnnym udziałem Szpaka i Bedoesa oraz „Woda Księżycowa”, w której pojawili się Fukaj, bambi i stickxr (ten kawałek dotarł do 3. miejsca listy najpopularniejszych polskich utworów na Spotify). Właśnie dziś do sieci trafił kolejny utwór promujący jego nowy album – „Mroczna Komnata” z Young Leosią, Zeamsone i Waimą. Efektu tego nieoczywistego połączenia można posłuchać we wszystkich serwisach streamingowych, na YouTube z kolei trafił teledysk do kawałka w reżyserii Koozy.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

White 2115; „Nie opowiadałem bajek jak mówiłem, że będę legendą”

Drugi singiel w ciągu trzech dni i wyprzedaż merchu w 24 godziny.

Opublikowany

 

Przez

white 22115 auto

Nie minęły nawet trzy dni od premiery „Spadającej Gwiazdy”, pierwszego singla zapowiadającego nowy album White’a 2115, a do sieci właśnie trafił drugi kawałek promujący to wydawnictwo. „Offwhite” jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych, a teledysk można zobaczyć na kanale rapera na YouTube.

Jak już wracać, to z przytupem. White 2115, który ostatni solowy utwór opublikował w 2022 roku, kazał fanom czekać na siebie blisko 2 lata. W środę, 10 kwietnia, ukazał się zapowiadany od kilku tygodni singiel „Spadająca Gwiazda” i od razu trafił na 2. miejsce dziennej listy najpopularniejszych polskich utworów na Spotify. Utwór utrzymany w punk-rapowej stylistyce zdecydowanie przypadł do gustu fanom artysty, ale White nie zapomniał także o tej grupie słuchaczy, której bliżej jest do trapowych brzmień. Tym sposobem do sieci trafił „Offwhite”, skomponowany przez Pedro i DKanee, z klimatycznym teledyskiem w reżyserii Alexandra Paka. Singiel promuje najnowszy, piąty już solowy album White’a 2115, który ukaże się w 2024 roku.

Nieznana jest jeszcze data premiery albumu ani data rozpoczęcia jego przedsprzedaży, ale można spodziewać się, że wzbudzi ona spore zainteresowanie wśród fanów White’a 2115. Dowodem na to może być dedykowany merch rapera, którego nakład wyprzedał się w zaledwie 24 godziny od rozpoczęcia sprzedaży. Biorąc pod uwagę, że White był w stanie w ciągu dwóch dni opublikować dwa single i wyprzedać cały nakład ubrań firmowanych jego ksywką, to w przypadku tego artysty lepiej trzymać rękę na pulsie.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

6 dni, 4 kraje i 4 stolice – Malik Montana zakończył trip singlem „Start”

„To nowy rozdział”.

Opublikowany

 

Przez

Do sieci właśnie trafił najnowszy singiel Malika Montany! Stworzony wspólnie z producentem FRNKIE kawałek „START” jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych, a teledysk można obejrzeć na kanale GM2L TV. To pierwszy utwór Malika po blisko 2-miesięcznej przerwie wydawniczej.

Malik Montana przyzwyczaił słuchaczy do sporej aktywności. Pod koniec lutego zaprezentował singiel „Tryb Samolotowy”, w którym gościnnie udzieliła się gwiazda amerykańskiej sceny – Lil Tjay. Lider GM2L kontynuuje podróż w poszukiwaniu świeżych brzmień i prezentuje utwór, któremu brzmieniowo zdecydowanie bliżej jest do ciepłej nocy w jednym z klubów na Ibizie, niż na warszawskim osiedlu. Za bit odpowiada dobrze znany ze wcześniejszych współprac z Malikiem Montaną producent FRNKIE. Historia powstania tego utworu jest nietypowa, o czym mówi sam autor:

– „START” to 6 dni, 4 kraje i 4 stolice. Nasz trip zaczęliśmy od Fashion Week w Mediolanie, gdzie spędziliśmy 2 dni pełne emocji, a że nie lubimy stać w miejscu, spontanicznie skoczyliśmy do Amsterdamu. Stolica Holandii dała nam solidną dawkę energii, zanim wyruszyliśmy na Fashion Week do Paryża. Tam braliśmy udział w wielu eventach, m.in. show Ricka Owensa, gdzie spotkało mnie coś wyjątkowego – poznałem jego żonę, Michèle. Na koniec wybraliśmy się do Berlina, żeby zagrać z Faridem Bangiem nasz numer „Brudasy With Attitude” podczas GOODFELLAS TOUR. Po tym wróciliśmy do Warszawy, z głową pełną pomysłów i wspomnień. „START” to nie tylko nowy kawałek, to nowy rozdział.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Mei z mocnym klipem „Stockholm Syndrome” i nowojorską legendą

Teledysk powstał w Nowym Jorku i Neapolu.

Opublikowany

 

Przez

mei

Po wieloletniej przerwie raperka Mei wróciła na scenę z mocną gościnką – legendą nowojorskiego rapu Lil’ Dapem z zespołu Group Home.

W międzynarodowej obsadzie zobaczyć można również raperów Dope One i Oyoshe z Neapolu. W teledysku wystąpili także Dono (TeWU) oraz RX Produkcja, który odpowiada także za warstwę muzyczną utworu.

„Stockholm Syndrom” to wysokobudżetowy projekt inspirowany filmami grozy. Ujęcia do klipu w całości były realizowane w Nowym Jorku oraz Neapolu.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

White 2115 to spadająca gwiazda

Raper podjął współpracę z Sony Music Poland.

Opublikowany

 

Przez

Pogoda w ostatnich dniach nie była nawet wiosenna, wszyscy mogliśmy poczuć podmuch nadchodzącego lata. To znak, że najwyższy czas, by na scenę powrócił jego niekwestionowany król – White 2115! Jego najnowszy singiel „Spadająca Gwiazda” zapowiada kolejny, piąty już solowy album, który ukaże się w tym roku.

White 2115 dopiero co cieszył się niesamowitym osiągnięciem, jakim było przekroczenie przez jego najpopularniejszy kawałek „California” bariery 100 milionów odtworzeń w Spotify, co uczyniło go najpopularniejszym polskim utworem rapowym na tej platformie. Przy tej okazji ogłosił, że wraz ze swoim nadchodzącym albumem idzie „na swoje”, a najnowszy krążek wyda pod własnym szyldem we współpracy z Sony Music Entertainment Poland. Nie trzeba było długo czekać na jego muzyczną zapowiedź, bowiem właśnie dziś ukazał się pierwszy singiel promujący to wydawnictwo.

Do sieci trafiła dziś „Spadająca Gwiazda”, utwór brzmieniowo wpisujący się w tę rockową część wizerunku i dyskografii White’a 2115, w którym słychać wyraźne inspiracje przedstawicielami amerykańskiego punku. Utworowi skomponowanemu przez Pedro we współpracy z DKanee towarzyszy także klimatyczny teledysk, który można obejrzeć na nowym kanale White’a 2115 na YouTube.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Choina i Rest Dixon37: „Mój rap nie hulanki do tańca”

Raperzy promują płytę „Być Kimś, Być Sobą”.

Opublikowany

 

Przez

choina rest

Choina prezentuje tytułowy numer z albumu „Być Kimś, Być Sobą”. W kawałku wspiera go reprezentant ekipy Dixon37, Rest. Krążek jest dostępny na stronie miejskamuzyka.pl.

„Być Kimś, Być Sobą”, jest drugim solowym materiałem tego producenta, który tym razem wziął na siebie rolę wykonawcy. Krążek przynosi nie tylko energetyczne bity, ale także refleksyjne spojrzenie na współczesne społeczne zagadnienia. W nagraniach Choiny gościnnie pojawiają się legendarni artyści, tacy jak Hinol Polska Wersja czy chociażby Zbuku.

„Być Kimś, Być Sobą” to nie tylko zbiór utworów, ale prawdziwe spojrzenie na obecne wyzwania społeczne. Choina odważnie porusza kwestie, takie jak kierunek, w jakim zmierza młodzież oraz troski związane z obecnymi trendami społecznymi. Tytuł albumu sugeruje również ważność akceptacji siebie samego i dążenia do własnego rozwoju osobistego. Album jest efektem współpracy Choiny z Warner Music Poland.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: