Sprawdź nas też tutaj

News

Kto zostanie mistrzem świata w breakdance?

Zawody Red Bull BC ONE można oglądać online.

Opublikowany

 

W Zurychu trwa światowy finał Red Bull BC One – zawodów uznawanych za olimpiadę breakdance’ową. 32 B-Boys i 16 B-Girls z całego świata wzięło wczoraj udział w eliminacjach do ścisłego finału. Polskę reprezentował B-Boy Kostek oraz B-Girl Paulina. Walka była zażarta, ponieważ do zdobycia było 1 miejsce w finale w kategorii mężczyzn oraz 4 miejsca w kategorii kobiet. Udało się to B-Boy’owi The Wolfer (Austria) oraz B-Girl San Andrea z Francji i trzem Japonkom: Ayumi, Ami i Narumi. Już jutro na arenie w Hallenstadion będą walczyć o tytuł Mistrza i Mistrzyni Świata. Livestream z rywalizacji z polskim komentarzem będzie można oglądać na www.redbull.tv/pl/bcone.

B-Boys i B-Girls z całego świata zebrali się na 3 dni w Zurychu by wspólnie celebrować święto breakingu, jakim są zawody Red Bull BC One. Podczas trzech dni mają okazję spotkać się z legendami tańca, czy wziąć udział w warsztatach. Kluczowym punktem programu są jednak taneczne bitwy. Uznawane za Mistrzostwa Świata breakingu zawody Red Bull BC One są furtką do międzynarodowej kariery, więc nic dziwnego, że wielu tancerzy marzy o miejscu w światowym finale.

W czwartek 27 września odbyły się eliminacje do ścisłego finału. Zwycięzcy lokalnych cypherów, odbywających się na całym świecie, spotkali się w industrialnej p¬¬rzestrzeni Komplex 457, aby walczyć o miejsce w ścisłym finale. Umiejętności oraz styl tancerzy oceniały legendy breakingu: Lilou, Crazy, Hong 10, Pelezinho i Roxrite. Po pełnych energii i ekspresji walkach do finałowej szesnastki w kategorii mężczyzn dostał się Austriak – The Wolfer. Reprezentant Polski B-Boy Kostek, któremu udało się dotrzeć do TOP 16 światowych eliminacji, walczył dzielnie, lecz finalnie został pokonany przez B-Boy’a Leon’a z Brazylii.

Po raz pierwszy w historii zawodów wprowadzono również kategorię kobiet, w której zmierzyło się 16 B-Girls, a Polskę reprezentowała B-Girl Paulina. Do finału dostały się 4 B-Girls: San Andrea (Francja), która przekonała sędziów swoim energicznym stylem, Ayumi (Japonia), która jako pierwsza kobieta stanęła na scenie światowego finału w 2017, rywalizując wówczas z mężczyznami, Ami (Japonia), która zaprezentowała cały wachlarz swoich ruchów będących kombinacją footwork’u i power moves oraz Narumi (Japonia), która zachwyciła swoją kreatywnością i indywidualnym stylem.
Wielki Finał przełomowej 15. edycji zawodów Red Bull BC One będzie można śledzić dzięki livestreamowi z polskim komentarzem w wykonaniu B-Boy’a Thomaz’a, zwycięzcy lokalnego Red Bull BC One Cypher Poland z 2016 r., który rok wcześniej zdobył dziką kartę bezpośrednio do światowego finału oraz B-Boy’a Yarko członka najbardziej utytułowanej grupy w kraju Polskee Flavour oraz współzałożyciela Catch The Flava, odpowiedzialnej za organizację wydarzeń tanecznych w Polsce.

Livestram odbędzie się  w sobotę 29.09.2018 o godz. 21:30 na www.redbull.tv/pl/bcone.

8 komentarzy
8 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wujek_Zurek
3 lat temu

Jebac redakcje. News o pedalskich joggerach, 4 komentarze ze to dla homosiow, i wrzucili newsa na nowo bez mozliwosci komentowania. Serio dziewczyny chuj wam w cycki.

epileptyk
3 lat temu

ja

MIRAS X
3 lat temu

Tak dla ciekawości propozycja https://youtu.be/Tw-3sLQZfis INŻYNIERIA projekt 140

stoletsky
3 lat temu

jakim prawem smiecie udostępniacie moje prywatne życie

Ajsmen
3 lat temu

No napewno nie ta kurwa rychopeja

cydży
3 lat temu

A koga obchodza jakies wygibasy dla niedorozwojow

Mateuszjebacmalika
3 lat temu
Reply to  cydży

Dzięki tym wygibasom niedorozwojów powstales ty

cydży
3 lat temu

Ciebie kurwo na pewno

Popularne