Sprawdź nas też tutaj

News

LIL BOOSIE: „PURPLE DRANK PRAWIE MNIE WYKOŃCZYŁ”

Opublikowany

 

Raper z Louisiany o swojej walce z uzależnieniem, obecnej kondycji rapu w Stanach i planach na przyszłość.

Lil Boosie w rozmowie z portalem TMZ zdradził ponoć, że kilka razy omal nie zmarł po wypiciu purple dranku.  – To jest popieprzone, wielu raperów ma z tym ogromny problem – miał powiedzieć artysta. Cytat muzyka został przytoczony przy okazji raportu portalu, według którego pojawia się coraz więcej głosów za tym, by wycofać z szerokiej sprzedaży syrop na kaszel, ponieważ coraz częściej jest on wykorzystywany do wytwarzania popularnej mieszanki.

 

Raper twierdzi, że na dobre skończył już z tą używką. Spędził on pięć lat za kratkami za próbę jej przemytu na teren więzienia. – Kiedy już w tym zasmakujesz, trudno jest utrzymać kontrolę. To prawie niemożliwe – stwierdził artysta z Baton Rouge.

 

Boosie wypowiedział się także na temat obecnej kondycji sceny rapowej w USA, która jego zdaniem jest "bardzo słaba". – Mam swoją własną drogę w muzyce i nią podążam, próbuję poruszyć ludzi, a nie tylko zmusić ich do tańca. Ludzie muszą myśleć i wyciągać wnioski – powiedział i dodał też, że nie wierzy w to, że rap z południa będzie w najbliższej przyszłości znów na topie. – Rzeczywistość – tego brakuje najbardziej w południowym rapie. Czuć w nim teraz tylko imprezy i szpan, a rzeczywistość jest zupełnie inna – wyjaśnił.

 

Muzyk zdradził także szczegóły swoich planów wydawniczych w roku 2014. – Mam zamiar wydać jeszcze w tym roku dwa albumy. Premiera pierwszego będzie prawdopodobnie 15 lipca, a drugiego krążka ode mnie możecie spodziewać się w grudniu – zapowiedział Boosie.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Bójka Bedoesa i Żabsona? „Przyjechał na kilka aut ze sprzętem”

„Celował do niego z klamki gazowej”.

Opublikowany

 

Przez

żabson bedoes

Kilka lat temu głośno było o rzekomej bójce między Bedoesem a Żabsonem. Nowe światło na tę sprawę rzuca Komil.

Komil, który ma na pieńku z Żabsonem opowiedział, dlaczego w jego dissie na szefa Internaziomali padła ksywka Bedoesa. – Przestańcie cicho siedzieć z Bedoesem i nawijać. Albo sam was powyjaśniam jak Materezziego Zidane – rapował w 2021 roku.

Bedoes i Żabson się pobili?

Dlaczego Komil wspomniał w dissie na Żabsona o Bedoesie? – W tamtych czasach dotarła do mnie informacja o tym, że Bedoes podobno wjechał do Żabsona do studia na parę samochodów ze sprzętem i celował do niego z klamki gazowej. A ten wyj*bał mu z bani – wspomina Komil.

– Chciałem wtedy nakreślić, że nie podobają mi się tego typu sytuacje i jako obywatel tego kraju nie godzę się, żebyście się bawili w Ameryczkę. Teraz uważam, że postać Bedoesa jest bardzo toksyczna – dodał.

Poniżej wideo:

Filipek o bliźnie Bedoesa

U Bedoesa faktycznie zauważono wtedy bliznę. Zapytany o to Filipek dał do zrozumienia, że między Bedoesem a Żabsonem rzeczywiście doszło wtedy do bójki. Czy to prawda, że Żabson rozj*bał Bedoesa? – zapytał Filipka dziennikarz. – Nie mogę wam nic powiedzieć, mogę tylko mrugnąć. – odpowiedział raper z Milicza, mrugając z uśmieszkiem.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Chivas wcale nie poszedł na swoje. Odszedł od Szpaka na rzecz majorsa

Na sukces rapera będzie pracował sztab ludzi.

Opublikowany

 

chivas

Chivas postanowił odejść z wytwórni Szpaka i przekonuje swoich słuchaczy, że poszedł na swoje. Fakt jest taki, że związał się on z fonograficznym gigantem, a na jego sukces będzie pracował sztab menadżerski.

– Hej, właśnie wyszło „prawie straciłem głos”. Moja pierwsza piosenka na swoim. Ale to, że na swoim to nie znaczy, że było źle albo że jest źle. Ciężko dokładnie stwierdzić, ale na pewno jest to po prostu naturalne. @szpakusimba – mam ogromne szczęście, nie tylko ze mnie dostrzegłeś, ale przede wszystkim że dostrzegłeś we mnie coś wystarczająco wartościowego, żeby wziąć mnie pod skrzydła. Każdy idzie swoją ścieżką i najważniejsze, że każda prowadzi nas w dobrą stronę. Życzę tego każdemu – napisał Chivas na Instagramie.

Ładna notatka i duże słowa nie mają zbyt dużego pokrycia z rzeczywistością. Od teraz twórczość Chivasa będzie promowana przez Def Jam Recordings Poland, czyli wytwórnię, z którą raper postanowił się związać. Na jego sukces będzie pracował więc cały sztab ludzi od menadżerów po grafików i ludzi od pijaru.

Prawdziwymi niezależnymi artystami, którzy faktycznie „są na swoim” na polskiej scenie rapowej są obecnie np. KęKę i Paluch.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Young Leosia dissuje Tuska? Nie, to tylko przeróbka AI

„Już nie mam nic, bo Tusk znowu mnie oszukał”.

Opublikowany

 

young leosia

Rozwój sztucznej inteligencji odbywa się w takim tempie, że właściwe już teraz trudno odróżnić deep fake’a od prawdy. Przekonała się o tym właśnie Young Leosia, której głos podłożono pod cieszący się dużą popularnością na portalu X wulgarny utwór, wymierzony w Donalda Tuska.

Polacy raperzy i raperki dość niechętnie dotykają się tematów politycznych. Wiadomo – niewiele można zyskać, a istnieje ryzyko, iż można stracić słuchaczy, którzy są wyznawacami konkretnej strony sporu politycznego. O ile jeszcze zasłużone „je**nie PiS” dawało w teorii więcej korzyści w elektoracie wielkomiejskim, tak krytykowanie obecnego rządu, który doszedł do władzy bazując na jednym wielkim kłamstwie, mogłoby się odbić czkawką w Warszawie, Poznaniu lub Krakowie. Wszystko za sprawą wysublimowanej propagandy – obecna władza cieszy się wyjątkową pobłażliwością wśród osób, które określają się mianem „dziennikarzy”.

Jednak są miejsca, gdzie rząd Donalda Tuska obrywa i to dość solidnie. Chyba największym skupiskiem antystemowych treści stał się portal X. To właśnie na nim hitem stała się wygenerowana przez sztuczną inteligencję piosenka, gdzie podłożony głos Young Leosi. – Już nie mam nic, bo Tusk znowu mnie oszukał. Zamiast konkretów tylko wyborców wyr***ał – słyszymy na nagraniu. Przy okazji publikacji pojawiły się wręcz głosy, żeby utwór stał się hymnem opozycji.

Tylko pytanie, czy spodobałoby się to Young Leosi?


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Szpaku żegna się ze swoim podopiecznym? „Pogadamy o tym na dniach”

Jeden z reprezentantów Gugu chce budować własną markę.

Opublikowany

 

Przez

szpaku Uzumaki forma ostateczna

Gugu Gang prawdopodobnie uszczupli się o Chivasa, który postanowił założyć własny kanał na Youtube, żeby budować własną markę.

Chivas poinformował dzisiaj, że rusza z własnym kanałem na Youtube „chivasio”. Informację tą przekazał również sam Szpaku, dodając: „Pogadamy o tym na dniach”. Wygląda na to, że w rodzinie Gugu się coś wydarzyło. Oczywiście nie musi to być nic złego. Znamy bowiem podejście Szpaka do „pójścia na swoje”. To samo zrobił on sam odchodząc kilka lat temu z wytwórni Palucha.

– On jak kiedyś do mnie przyjdzie, powie, że chce iść na swoje. To zrobię wszystko, żeby wyszło także tobiе – rapował Młody Simba w numerze „Uzumaki forma ostateczna”.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Oki zajął siódmą pozycję na świecie

Raper przejął streamingi.

Opublikowany

 

Przez

W premierowy weekend album Okiego „Era47” znalazł się wśród 10 najpopularniejszych albumów na świecie.

W miniony piątek do sklepów trafił nowy album Okiego „Era47” i z miejsca podbił streamingi. 19 z 20 numerów rapera trafiło na listę TOP 50 polskiego Spotify. W miniony weekend krążek znalazł się także na 7 miejscu światowych debiutów tygodnia.

Przypomnijmy, że na albumie pojawiają się Bedoes, Oskar83, Otsochodzi, Kuban, Young Igi, Sobel i Blaki Selektah.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Żabson blokuje koncerty innym raperom?

Oskarżenia w kierunku szefa Internaziomali.

Opublikowany

 

żabson blokuje koncerty

Z okazji miliona wyświetleń dissu na Żabsona, Komil szerzej wypowiedział się na temat tego, dlaczego postanowił go kilka lat temu zaatakować. Szef Internaziomali ma podobno w naturze blokowanie koncertów innym raperom.

Blokada koncertu przez Żabsona

W 2021 roku Komil zdissował Żabsona, a teraz opoweidział o powodach, dlaczego to zrobił.

– Po „Monopoly” byłem całkiem popularny jak na tamte czasy. Miałem grać całkiem sporą trasę koncertową. Na tej trasie miałem grać z takimi ksywkami jak Guzior czy Żabson. Warto dodać, że nie znałem osobiście Żabsona i nigdy nie rozmawialiśmy. Na kilka dni przed rozpoczęciem trasy skontaktował się ze mną organizator, który powiedział, że Żabson nie zagra trasy, jeżeli ja na niej będę – wspomina.

Dlaczego Żabson postawił taki warunek? – Sam organizator nie wiedział dlaczego tak jest. Jednak z racji, że to Żabson miał więcej lajków na Facebooku, a to się wtedy liczyło, jeżeli chodzi o zasięgi, postanowił zrezygnować ze mnie. Na jego miejscu pewnie większość z was też tak by zrobiła – dodaje.

Komil wyjaśnił, że miał później okazję kilkukrotnie spotkać Żabsona m.in. na urodzinach Kubana. – Nawet nie chciał się przedstawić. Każda konfrontacja kończy się tym, że ja mu mówię „cześć”, a on patrzy się w dół – zakończył.

Żabson blokował koncerty też innym

Komil wyjawił, że po dissie otrzymał wiele wiadomości, że im również Żabson robił pod górkę. – Odezwało się do mnie wielu ludzi, że im również Żabson blokował koncerty. M.in. wrocławskiej grupie Palewave – twierdzi.

Poniżej wideo.

Żabson oskarżany o brak szacunku do ludzi

Na przestrzeni lat pojawiło się wiele doniesień i nagrań z buńczucznym zachowaniem Żabsona. Jeden z producentów wyjawił w 2020 roku, że nie chciałby już nigdy więcej współpracować z Żabsonem, bo jest „wyniosły, nie ma szacunku do ludzi i jedzie z nimi jak ze śmieciami”. Ponadto jedna z redakcji hip-hopowych miała ugiąć się pod presją Żabsona i usunąć negatywny fragment wywiadu dotyczący jego osoby.

Inną głośną akcją była ta z barmanem, kiedy raper nie mógł się doprosić „soczku” i poszedł na skargę.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: