Sprawdź nas też tutaj

News

Łona, Małach, Słoń, Zeus i inni pomagają dzieciom z wykluczonych środowisk

Ruszyła sprzedaż wyjątkowej książki.

Opublikowany

 

łona
Łona / fot. Tomek Karwiński

W przedsprzedaży pojawiła się książka “Sny z betonu”: efekt rozmów o tym, jak kultura hip-hop może pomóc dzieciom z wykluczonych środowisk. Cały zysk ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalność Fundacji Latorośl.

„Sny z betonu” autorstwa Przemysława Kacy to wyjątkowa książka o tym, jak hip-hop może pomóc dzieciom z wykluczonych środowisk. Dzięki muzyce i wszystkiemu, co się z nią wiąże, młodzi ludzie mogą odzyskać własny głos, sprawczość, poczucie własnej wartości. Otrzymują impuls, by planować, kształcić się i rozwijać. „Sny z betonu” to dziesiątki wywiadów z artystami hip-hopowymi (raperami, producentami, tancerzami, autorami graffitti), a także naukowcami i nauczycielami, opatrzone wyjątkowymi grafikami autorstwa Dies Natalis i Rysownika Art.

“Sny z betonu” można zamówić na stronie sny.emiteo.pl. Tam można także dowiedzieć się więcej o akcji lub wesprzeć Fundację bez zakupu książki.Całość dochodu ze sprzedaży tej niezwykłej publikacji zostanie przeznaczona na działalność fundacji Latorośl i projekt HIP-HOP Drugą Szansą: wsparcie dzieci pozostających w pieczy zastępczej oraz wychowanków wchodzących w samodzielne życie. Fundacja dba, by zapewnić dobry start i warunki rozwoju podopiecznym kilku Domów dla Dzieci i placówek socjalizacyjnych oraz kilkuset dzieciom z rodzin zastępczych. Dzięki zebranym funduszom organizacja sfinansuje im szkolne wyprawki, warsztaty i zajęcia pozalekcyjne, korepetycje, lekcje wyrównawcze i zajęcia terapeutyczne.

Fundacja Latorośl pomaga dzieciom i młodzieży objętym pieczą zastępczą, a także tym z niepełnosprawnościami czy ze środowisk zagrożonych. Organizacja stawia sobie za cel dać im dostęp do wszystkiego, co wesprze ich harmonijny rozwój: porad psychologicznych, zajęć rozwijających zainteresowania, ale też zdrowych wzorców osobowych. Od 2013 r. przedstawiciele Fundacji prowadzą autorski projekt HIP-HOP Drugą Szansą, organizując warsztaty, spotkania i występy w szkołach, bibliotekach, ośrodkach kultury, świetlicach wiejskich, placówkach opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych. Każdego roku bierze w nich udział kilka tysięcy dzieci i młodzieży. Na spotkania z podopiecznymi Fundacji przyjechało wiele gwiazd hip-hopu: Kali, KęKę (który niedawno zlicytował na rzecz Fundacji Latorośl swoją pierwszą diamentową płytę), Paluch, donGURALesko, Słoń, Shellerini, KaeN, Z.B.U.K.U. czy Zeus.11 komentarzy
11 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
riproksa
10 miesięcy temu

Za jakąkolwiek pomoc dzieciakom w trudnej sytuacji dozgonne propsy

pis joł

Antynatalizm
10 miesięcy temu

Sposobami na to, aby pomóc dzieciakom w domu dziecka jest antynatalizm oraz aborcja. Lepiej umrzeć, niż gnić w bidulu przez 18 lat kompletnie niechciany, niekochany i nikomu niepotrzebny. Lepiej jest adoptować z przepełnionych domów dziecka niż się kierować egoistycznym popędem przekazywania chujowych genów. Nie ma powodu do niepokoju, świat nie ucierpi jeśli się nie rozmnożysz.

Koprobo1488
10 miesięcy temu
Reply to  Antynatalizm

Dokładnie, polecam przeczytać „ostatniego mesjasza”

Pindol po kolana
10 miesięcy temu

Zeus pozdrów gołębie lamusie!!

Tiger
10 miesięcy temu

Kupię tą książkę i będę miał do podcierania dupy

Koprobo1488
10 miesięcy temu
Reply to  Tiger

O to że coś przeczytasz to cię nawet nikt nie posądzał

Vetsi
10 miesięcy temu

NIEZASZCZEPIENI TO TCHÓRZLIWE KURWY WYSRANE Z DUPY. JEBAĆ DO SPODU ANTYSZCZEPIONKOWYCH CWELUCHÓW

Kibic
10 miesięcy temu
Reply to  Vetsi

Większość antyszczepionkowców to przygłupy z budowy, albo magazynierzy. Znam takich cymbałów, w życiu książki nie przeczytali, a słuchają takich samych debili

Raxi75
10 miesięcy temu
Reply to  Vetsi

Ja to bym dorwał takiego foliarza i batem nakurwiał, a po wszystkim siłą jebanego zaszczepił 5 razy pod rząd

Yhy
10 miesięcy temu
Reply to  Raxi75

Cwel twój stary baranie

Yhy
10 miesięcy temu
Reply to  Vetsi

Twoja stara

Popularne