GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

teledysk

Łona w singlu „Żeby nie skłamać”

Raper promuje koncept-album „Taxi”.

Opublikowany

 

łona
fot. materiały prasowe

Po trzech latach milczenia Łona wraca z nowym projektem, tym razem w kooperacji z Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą – muzykami z zespołu Siema Ziemia. Ich premierowy koncept-album „TAXI”, promowany singlem „Żeby nie skłamać”, ukaże się jesienią tego roku nakładem wytwórni Def Jam Recordings Poland.

Ten projekt jest podwójnie zaskakujący. Po pierwsze – producentami są dwaj muzycy: saksofonista Kacper Krupa i perkusista Andrzej Konieczny, związani z Poznaniem i grający wspólnie m.in. w zespole Siema Ziemia. Ich muzyka to niecodzienny mariaż hip-hopu, jazzu i elektroniki.

Po drugie: to album koncepcyjny. Wszystkie teksty Łony na płycie orbitują wokół tematu TAXI i wyrastają albo z własnych czy zasłyszanych historii z taksówek, albo z rozmów z kierowcami, prowadzonych przez Łonę i Zuzannę Głowacką w ramach prac nad płytą. Nie jest to jednak reportaż. – Chciałem zrobić płytę o taksówkarzach, a wyszła mi najbardziej osobista wypowiedź w karierze – mówi Łona. Twórcy płyty przyglądają się sobie na tle uchwyconej tuż po transformacji Polski, współczesnych konfliktów, ale też sentymentalnych lub zabawnych historii rodem ze świata Jima Jarmuscha.

Album powstał na gruncie projektu społeczno-artystycznego prowadzonego przez Zuzannę Głowacką, którego początki sięgają 6. edycji festiwalu sztuk społecznych OFF Opera (czerwiec 2020).

Razem z singlem premierę ma teledysk, luźno inspirowany filmem „Noc na ziemi” Jima Jarmusha, w którym wystąpili Marcin Czarnik i Anna Januszewska. „Żeby nie skłamać” to opowieść o wspólnym milczeniu, które może przerodzić się w relację. Obraz zrealizowany został w Szczecinie wspólnymi siłami Łony i kolektywu Kinomotiv. Teledysk jest pierwszą częścią z fabularno-dokumentalno-animowanego cyklu promującego nadchodzące wydawnictwo — podróży, w którą twórcy chcą zabrać odbiorcę.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

12 komentarzy
Subscribe
Powiadom o
12 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
jak to?
2 miesięcy temu

w końcu jakiś news o rapie a nie patologicznym ścieku. 
niewiarygodne…

terrorym
2 miesięcy temu
Reply to  jak to?

Post sponsorowany, nie łudź się, że te kloaki coś napiszą o rapie od siebie

Antypaluch - part 2: WUCHTA P.DALIADY TEJ
2 miesięcy temu
Reply to  jak to?

Łona z młodymi kochankami w kolejnej odsłonie „Jak przepisałem Wyborcza”

Zygfryd de Kebab
2 miesięcy temu

Słyszeliście cwele lewicowe zayebane? Ten kolo co zastrzelił typa przez julkę nie był żadnym korwinistą czy konfiarzem, bo nawoływał do głosowania na trzaskowskiego.
To wasz człowiek był, wy bezwartościowe kupy tłuszczu

Ga gu gi, a oczy wielkie
2 miesięcy temu

Od kiedy Trzaskowski jest lewicowy? To je NY neoliberal. A jeśli blisko mu do lewicy to takiej kawiorowej typu hipsterzy z lustrzanka co pija latte w Starbucks ie I dyskutują o tym czy ten dragqueen poznamy na paradzie równości się nie obrazi jeśli użyją złego zaimka. Zarówno jedna i druga grupa żyje w bance i nie ma pojęcia z czym musi się zmagać w ich mniemaniu Polska b, czyli Polacy gorszego sortu. Jako zwolennik obrony praw pracowniczych na linii pracownik a pracodawca uważam, że taka „lewica” to raczej szkodniki i należy ich piętnować za ich klasizm i pogardę dla gorzej sytuowanych. I co też powiesz, że jestem złym lewakiem?

Kukold Sigma
2 miesięcy temu

W latach 2000 Łona rapował „fruźki wolą optymistów” a dzis na optymizm możesz sobie co najwyżej zwalić kapucyna

younx leosix
2 miesięcy temu

Mmmm wyborcza w głośnikach, mmmm na to czekałemmmmm

Muzeum Polin
2 miesięcy temu

Co to za chude żydki?
Sponsorowane przez ambasadę Izraela?

afas
2 miesięcy temu

Bit porażka, zlepek dźwięków, ani to melodyjne ni to harmoniczne.

teledysk

Avi, Magiera i ich „Grand Prix”

„To do nas należą te dni, wiemy jak to jest nic nie mieć”.

Opublikowany

 

Przez

avi

– Nie bój się działać pod prąd i sięgaj po najwyższe cele – mówi Avi i publikuje nowy singiel „Grand Prix”, którego produkcją zajął się Magiera.

„Grand Prix” to utwór i teledysk stworzony z okazji 75 lat marki Puma. Raper stworzył singiel nawiązujący do wartości i charakteru marki oraz postaci z nią związanych. Numer został wyprodukowany przez Magierę.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Łona, Konieczny i Krupa z singlem „Biegnij!”

Trio promuje płytę „Taxi”.

Opublikowany

 

Przez

fot. Krzysztof Kiziewicz

„Biegnij!” to kolejny singiel tria Łona x Konieczny x Krupa, promujący nadchodzący album „TAXI”. I nie jest to — wbrew tytułowi — piosenka o skłonności taksówkarzy do joggingu, ale pełna nagłych zwrotów akcji opowieść o sytuacjach, w których kierowca najchętniej uciekłby przed klientem.

– Mój przyjaciel Roxi, który przejeździł parę ładnych lat na taryfie, opowiedział mi kiedyś jak wygląda sylwestrowa noc z punktu widzenia taksówkarza. Okazuje się, że jest dokładnie jak w dobrym horrorze: zaczyna się sielankowo, a potem ni stąd, ni zowąd wszyscy zaczynają cię gonić. Z grubsza o tym jest „Biegnij!” – opowiada o nowym singlu Łona.

Trio promuje najnowszy singiel relacją z występu na żywo zarejestrowaną w legendarnym taksówkarskim spocie, czyli poznańskim „Barze u Gosi”. Koncert miał miejsce w ramach festiwalu sztuk społecznych Off Opera 2023 organizowanego przez SMAK — Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury. Video jest czwartą częścią wizualnej serii promującej nadchodzące wydawnictwo.

Równocześnie z singlem trio ogłasza rozpoczęcie jesiennej trasy koncertowej. Łony, Koniecznego i Krupy będzie można posłuchać na żywo w: Katowicach (26.10), Toruniu (2.11), Gdańsku (3.11), Warszawie (16.11), Krakowie (19.11) i Wrocławiu (15.12). Bilety do nabycia na ​Going.

„TAXI” to rezultat współpracy szczecińskiego rapera z muzykami ze składu Siema Ziemia: Andrzejem Koniecznym i Kacprem Krupą. To album koncepcyjny: z rozmów prowadzonych z taksówkarzami i taksówkarkami przez Łonę i Zuzę Głowacką (producentkę wykonawczą albumu) twórcy utkali oni album „TAXI” — uniwersalną, a przy tym osobistą wypowiedź o współczesności, muzycznie zaczepioną między hip-hopem, jazzem i elektroniką.

Album „TAXI” można nabyć na stronie Def Jam Recording Poland i sklep.dobrzewiesz.net. W limitowanej edycji albumu znajdziemy m.in. samochodowe dodatki oraz książeczkę, w której Zuzanna Głowacka i Łona dzielą się kulisami rozmów z taksówkarkami i taksówkarzami. Oprócz tego rozszerzone wydanie zawiera trzy dodatkowe utwory: wyjątkowe remiksy oraz piosenkę „Aorta” z tekstem Jacka Budynia Szymkiewicza — zmarłego w ubiegłym roku wokalisty szczecińskiej grupy Pogodno.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Filipek nadaje z Grecji

“[…] Chociaż nie znam się na byciu dobrym, tak jak Ty”.

Opublikowany

 

Przez

Fot. Nikodem Hawrylak (@madson)

Po kilkumiesięcznej przerwie Filipek prezentuje słuchaczom kolejny kawałek z nadchodzącego albumu.

“Tak jak Ty” to energiczny singiel, za produkcję którego odpowiada Tribbs. Teledysk nakręcony podczas pobytu rapera w Grecji nie pozwoli nam szybko zapomnieć o lecie.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Kazior publikuje zza krat klip z udziałem Saida Magomeda

„Jestem głodny zwycięstwa, mam krew na rękach”.

Opublikowany

 

Przez

„Sa vash” to kolejny singiel z nadchodzącego albumu „No face, no case” Kaziora, którego premiera została przesunięta na 27 października. W klipie pojawił się zawodnik MMA – Said Magomed.

„Głowa do góry, kiedy idę do klatki” nawija Kazior w najnowszym singlu zatytułowanym „Sa vash”. Raper w ostatnim czasie borykał się z problemami, a aktualnie przebywa w berlińskim areszcie. Z uwagi na to, premiera jego płyty, która zaplanowana była na 23 września, została przesunięta na 27 października. Nie pokrzyżowało to jednak jego planów i GM2L opublikowało w piątek utwór „Sa vash” w serwisach streamingowych, który został dopełniony klipem. Pre-order w dalszym ciągu dostępny jest do zamawiania na stronie GM2L, także w zestawie m.in. z wagą cyfrową.

W teledysku wzięli udział zawodnicy Rzeszowskiego Klubu Sportów Walki, a wśród nich Said Magomed, który już 30 września podczas gali Babilon MMA 39, podejmie rękawice w walce z Fabiano Silvą. Tytuł najnowszego singla oznacza tyle, co „wojownik”, a obecny w klipie wilk symbolizuje pseudonim Saida-magomeda Abdulkadirova. „Sa vash” zostało zrealizowane w motywacyjnym klimacie, połączonym z charakterystycznym dla Kaziora, ulicznym sznytem.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Alberto łączy siły z zawodnikiem QueQuality

Posłuchajcie „Dawaj ten sos”.

Opublikowany

 

Reprezentant QueQuality, autor bardzo popularnego singla „Dres”, serwuje fanom swój najnowszy banger „Dawaj ten sos” nagrany we współpracy z Alberto. Sprawdźcie koniecznie ten niezwykle energiczny numer wyprodukowany przez Premixma oraz SlvR’a.

Co ciekawe, na social mediach Miszela możecie zobaczyć prace w studio zorganizowanym na wyspie Bali – możemy się zatem spodziewać iż „Dawaj ten sos” to nie ostatni ruch rapera w najbliższym czasie. Karawana jedzie dalej!


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

teledysk

Agia „Każda postać” – raperka promuje nową płytę

„Tu wielu z nas ginie przez system”.

Opublikowany

 

agia

Agia kontynuuje promocję tegorocznej płyty „Prawda boli”. Do sieci trafił teledysk do kawałka „Każda postać” produkcji StreetSound.

Przy albumie „Prawda boli” Agia mogła liczyć na współpracę z doświadczonymi artystami Tafel JTS i Streetsound. – Widząc mój potencjał do rapowania postanowili mnie podnieść z dna i wręcz „zmusić” do powrotu do rapu. Pisząc teksty skupiałam się głównie na swoich błędach, porażkach i czynnikach, które wpływały na moje niepowodzenia. Wiedząc, jak wiele jest takich zagubionych osób jak ja, chciałam przekazać słuchaczom parę nieoczywistych złotych myśli z autopsji, na które warto zwrócić uwagę. Jako, że płyta powstała w Londynie, a produkcją muzyczną zajęli się StreetSound & Tafel JTS, przenieśli oni tutejszy vibe i inspirowali się tutejszym brzmieniem, takim jak drill i grime. Ja również świetnie odnalazłam się w nowych stylach i tempach, ale nie zapomnieliśmy o fanach odlschoolu i oni również znajdą na płycie coś dla siebie – mówi Agia.

Tegoroczna płyta Agi „Prawda boli” wciąż jest dostępna na stronie prawdaboli.com. Premiera albumu odbyła się 6 stycznia 2023 roku.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2023.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)