Sprawdź nas też tutaj

News

Maciej Kutak z nowym stanowiskiem w Universal Music Group

To on doprowadził do uruchomienia polskiego oddziału wytwórni Def Jam.

Opublikowany

 

Maciej Kutak

Berlin/Warszawa, 19/11/2021 – Maciej Kutak od 1 stycznia 2022 obejmie nowe stanowisko Chief Executive Officer, Universal Music Poland & Senior Vice President, Central Eastern Europe (CEE).

Na nowo powstałym stanowisku, Maciej Kutak będzie odpowiedzialny za działania Universal Music w Polsce, Grecji, Rumunii, Słowacji, Czechach i Węgrzech, co rozszerza jego obecną rolę Dyrektora Zarządzającego Universal Music Polska. Kutak wciąż będzie mieszkał w Warszawie i raportował do Franka Briegmanna, Prezesa i Dyrektora Generalnego Universal Music Central Europe oraz Deutsche Grammophon.

Maciej Kutak będzie współpracował z obecnymi Dyrektorami Zarządzającymi w poszczególnych regionach: Tomasem Filipem (Czechy, Słowacja, Węgry), Ioaną Fesnic (Rumunia) oraz Margaritą Matsą (Grecja), by jeszcze bardziej wzmocnić strategiczne operacje Universal Music Group w regionie. Maxim Vlasov, Dyrektor Zarządzający Universal Music Russia, wciąż będzie raportował bezpośrednio do Briegmanna. Nowa struktura pozwoli na jeszcze lepszą współpracę oraz koordynację działań pomiędzy poszczególnymi oddziałami Universala, zarówno lokalnie, jak i w skali całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Maciej Kutak jest Dyrektorem Zarządzającym Universal Music Polska od 2019 roku. W tym czasie doprowadził do szybkich i znaczących wzrostów Universal Music Polska w cyfrze oraz do uruchomienia polskiego oddziału legendarnej wytwórni Def Jam. Def Jam Recordings Poland w zaledwie dwa lata stało się jednym z najbardziej liczących się polskich labeli urbanowych. Ponadto Kutak przeprowadził rozbudowę usług dystrybucyjnych dla artystów, sprawiając, że Universal Music Polska stał się najszybciej rozwijającą firmą na rynku dystrybucji, współpracującą obecnie z wieloma wiodącymi niezależnymi wytwórniami i artystami w Polsce.

Frank Briegmann, Prezes i Dyrektor Generalny Universal Music Central Europe oraz Deutsche Grammophon, mówi: – W ciągu ostatnich kilku lat w Polsce, Maciej z olbrzymim sukcesem zaprezentował swoją wiedzę oraz innowacyjnego ducha. W ramach naszej strategii dla Europy Środkowej, która opiera się przede wszystkim na współpracy i transferze kontentu oraz wiedzy pomiędzy rynkami, Kutak przejmie teraz dodatkową rolę w naszej międzynarodowej strukturze. Gratuluję Maciejowi nowego stanowiska i życzę wszystkim zespołom, które pracują z nim obecnie lub będą pracować w przyszłości, jak największych sukcesów.

Universal Music Central Europe to oddział Universal Music Group, światowego lidera branży muzycznej.

 
14 komentarzy
14 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
DZIA10
2 miesięcy temu

CAŁY TEN HIP-HOP I TAK WPIERDOLILI MAJORSI ZE SWOIM WYKALKULOWANYM ŚCIERWEM PIORĄCYM MÓZGI. NAWET SIĘ Z TYM NIE KRYJĄ I BEZ PRZYPAŁU WPIERDALAJĄ NEWSY CHUJA KAŻDEGO OBCHODZĄCE NA TEN SWÓJ GLAMPOPIK. NO ALE TAKĄ TERAZ MAMY MŁODZIEŻ, ONI NIE WIDZĄ W TYM NIC ZŁEGO I BĘDĄ WALCZYĆ O SWOJE ULUBIONE LOGA ŻYJĄC W WYIMAGINOWANYM INTERNETOWYM ŚWIECIE SWOICH „BOGATYCH” IDOLI.

erdo w rowerze błażeja
2 miesięcy temu

kurwa 100 % redakcja wjebała tego newsa ze względu na nazwisko tego ziomka, ukłon w stronę sekcji komentarzy, również się kłaniam 😀

csz
2 miesięcy temu

to samo pomyślałem XD

Rafalala
2 miesięcy temu

Co to za korpoogłoszenia?! Was już kompletnie pojebało!?

Hjk
2 miesięcy temu

Kutak xD

Mam zakola jak TPS
2 miesięcy temu
Reply to  Hjk

Kutas

Tańcerz i hauserz dyskotekowy
2 miesięcy temu

Odb by tak przerobil ma bank

Mam zakola jak TPS
2 miesięcy temu

MYŚLAŁEM ŻE TO KRZYSZTOF KOZAK
XD

SKURWYSYN JEBANY
2 miesięcy temu

ZA MAŁO PRZEPITY RYJ

Jan Paweł z Ursynowa
2 miesięcy temu

Maciej Kutacz z nowym wytryskiem w Universal Music Group

Rysiek Peja Przykład Geja
2 miesięcy temu

Czyli „Kutas”, tylko przez „K”?

SKURWYSYN JEBANY
2 miesięcy temu

FAJNA FOTKA, KTOŚ ZDECHŁ? 😀

pacino aldente
2 miesięcy temu

Maciej kutas z nowym chujowiskiem w toaleta WC poland

Popularne