Sprawdź nas też tutaj

News

Małach i Rufuz ujawniają wielkość sprzedaży wspólnej płyty

Duet osiągnął kolejne wyróżnienie.

Opublikowany

 

Wydany 21 kwietnia 2017 roku album „Projekt Independent” uzyskał z dniem 18 lipca 2018 roku status złotej płyty – poinformował Związek Producentów Audio i Video. To drugie tego typu wyróżnienie dla duetu Małach & Rufuz. Pierwszą złota płytę otrzymali oni za album „Oryginał” wydany w 2014 roku.

Duet ujawnił przy okazji wielkość sprzedaży krążka. – Dziękujemy wszystkim za kozacki odbiór kupiliście ponad 16 000 sztuk tej płyty! Niech nie schodzi z głośników włożyliśmy w nią dużo serca! – napisali na FB.

Złota, Platynowa i Diamentowa Płyta – ile trzeba sprzedać nośników?

Osiągnięcie konkretnego pułapu danego wyróżnienia można osiągnąć przez sprzedaż nośników fizycznych, cyfrowych oraz dzięki streamingowi.
Nośniki fizyczne – należy sprzedać: 15 000 kopii – Złota Płyta, 30 000 kopii – Platynowa Płyta, 150 000 kopii – Diamentowa Płyta.
Nośniki cyfrowe i streaming. – tutaj stosowane jest kryterium dochodowe. Samo kliknięcie w dany kawałek nic jeszcze nie oznacza. Artysta i wytwórnia muszą na tych kliknięciach osiągnąć dochód. Tak jak osiągają dochód na sprzedaży fizycznych egzemplarzy. Aby uzyskać po 1 marca 2017 roku któreś z wyróżnień, trzeba udokumentować przychód ze streamingu, dzwonków telefonicznych i muzyki w tle. Przelicznik jest następujący: 20 złotych przychodu jest przyjmowane jako sprzedaż jednego albumu. Sumowany jest przychód ze wszystkich utworów z albumu. By uzyskać Złotą Płytę trzeba sprzedać muzykę za 20 tysięcy zł, za Platynę – 40 tysięcy, a za Diament – 200 tysięcy.

 
5 komentarzy

5
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Laszlo Sztolec

16000 debili kupilo ten pseudo muzyczny wysryw tych warszawskich patologicznych gejow? Masakra, panoszy sie to gejostwo wszedzie

ŻABSON TO PEDAŁ

racja jebać homoseksualny rap

Jebać Laszlo Sztolca

Usuń swój komentarz.

Jejjj

16000 ludzi to już konkretna liczba fanów raczej ciężka do uzyskania dla zwykłego artysty. Ale wiadomo dla ryżego cwelka zza klawiatury to nie ma znaczenia w końcu on złoto robi w na dobrym samplu w 10 min w eJay Maker Studio ze starym. A tak szczerze ile znaczy ten Twój hujowy komentarz bez podpisu? Wypierdalaj do lasu nie pozdrawiam

Kradziej

Pamietam, jak kiedys z dolka wyszedłem na farcie .
Chwile po zlądowaniu na chate
rozbrzmial domofon ; odebrałem , a w sluchawie zapierdalalo /z fartem /.
Koleszka puscil z fona.
Smak tej chwili pamietam do teraz.

Popularne