Sprawdź nas też tutaj

News

Małe Miasta zagrają na twoim weselu? Wiemy już, o co chodzi

Nietypowa akcja promocyjna.

Opublikowany

 

Hip-hopowy duet Małe Miasta powraca i zapowiada album „Wesele”, który ukaże się jesienią 2022. Zespół właśnie zaprezentował pierwszy singiel zwiastujący wydawnictwo – „Kiedy moje wesele”.

Zapowiadane wydawnictwo to nietuzinkowy koncept album opowiadający o szeroko pojętym zjawisku wesela. Wszystkie piosenki zostały w pełni wyprodukowane i napisane przez zespół w składzie: Mateusz Holak i Mateusz Gudel. Podczas 4-letniej przerwy wydawniczej obaj zdążyli dołączyć do grona 30-latków, a jeden faktycznie wziął ślub. W podobnej sytuacji życiowej znalazło się pewnie wielu ich odbiorców. Zespół liczy zresztą, że znajdą się śmiałkowie pragnący zabookować Mateuszów na swoje własne wesele i postawił stronę internetową z dedykowaną ofertą:

Choć album utrzymany będzie w ramach jednego, spójnego konceptu – również w warstwie wizualnej – to z pewnością zaskoczy także dużym zróżnicowaniem i uniwersalnością pod względem muzycznym i tekstowym. Podstawą gatunkową materiału jest oczywiście hip-hop, jednak muzycy odważnie łączą rozmaite, momentami wręcz przeciwległe style, takie jak funk, pop czy muzyka klezmerska. W warstwie lirycznej, sięgając po temat wesela, zespół wielopłaszczyznowo analizuje różne aspekty tego wydarzenia, czyniąc to w sposób niezwykle błyskotliwy i bezpretensjonalny, nie unikając przy tym autoironii. Konwencja albumu jest lekka, ale jednocześnie zupełnie serio dotyka istoty wielu życiowych dylematów, z którymi mierzy się pokolenie dzisiejszych trzydziestolatków, którzy nieco spóźnieni i zagubieni wchodzą w to, co ich rodzice nazywali dorosłością.

„Kiedy moje wesele” to pierwsza piosenka, która powstała na album i zarazem go otwiera. Jedną z inspiracji dla tekstu był zwrot „kiedy klękniesz?”, którego używała Krystyna Gudel – mama Jordaha oraz główna bohaterka teledysku. Piosenka to zbiór stereotypów dotyczących oczekiwań rodziców. Pierwsze single MM również komentowały problemy społeczne, dlatego Mateusze powracają właśnie z tym utworem.

Małe Miasta

Małe Miasta to duet za którym stoją Mateusz Holak oraz Mateusz ‘Jordah’ Gudel. Wspólnie odpowiadają nie tylko za muzykę, ale również wizualną stronę projektu: zarówno pod aspektem graficznym, jak i filmowym. Nakład ich pierwszego albumu rozszedł się już w przedsprzedaży, drugi z miejsca trafił na OLiS i doczekał się reedycji wzbogaconej o bonusową EP-kę, a trzeci dostarczył singli, które stały się najpopularniejszymi piosenkami w ich dorobku. Na dotychczasowych krążkach gościnnie wystąpili z nimi tacy artyści jak Taco Hemingway, Paluch, Ten Typ Mes czy Wojtek Mazolewski. Zagrali też na najważniejszych letnich festiwalach: Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Hip-Hop Kemp, Off Festival czy Spring Break.

7 komentarzy
7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Pięć
6 dni temu

NO I PROPS
MÓJ STARY NA WESELACH DOROBIŁ SIĘ WILLI

BEZROBOTNY MENEL
6 dni temu
Reply to  Pięć

MOJ STARY NA WESELACH ZYGAL NA TALERZ MLODEJ PARZE I KRADL WODKE A MI KAZAL ROBIC BRAME Z KOLEGAMI CO 50 METROW PO DRODZE Z KOSCIOLA NA REMIZE…

Odb
6 dni temu

A ch.j kogo obchodzą te cioty i to ze wy wiecie o co chodzi.

rafalala
6 dni temu

chłopaki chodźcie woda się już leje

sprite700
6 dni temu

hip-hopowy duet?

Denis Załęcki
6 dni temu

Moja mama mówi kiedy klękniesz / Ma wywalonego pętaka na wierzch z pod podomki / Więc klękam mamie do pęta / Ssij gnoju – taka mamy zachęta / Narzeczona zaś opyerdala ojcu na sedesie / Odgłos jego stęków po domu się niesie / jak zapach bigosu z kuchni, narzeczona cycami o sedes dudni

Hip hop jest biały
6 dni temu

We wapno.

Popularne